Herní novinky ze světa palmů - 30. 04. 10 - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Herní novinky ze světa palmů - 30. 04. 10

Autor: Musketeer - 30.04.2010, 2073 čtenářů


Hry a volný čas Dnešek bude patřit hrám pro webOS. Postupně se představí Glyder 2 (3D arkáda s neobvyklou hrdinkou s křídly v hlavní roli), Defensive Warfare (obranná strategie v duchu Tower Defense), Destroids (parádní variace na legendární Asteroids) a jBalls (stejně zábavná logická hra jako Tetris).

Glyder 2

Pokud jde o herní ságu Glyder, tak v té jsme se již jednou setkali s hlavní hrdinkou Eryn a pomáhali jí domů do našeho světa. I tentokrát se přimotala do cizí dimenze a na hráči opět bude pomoci jí odemknout všechna mystéria po cestě. S ohledem na okřídlenost hlavní postavy je zřejmé, že se tu bude opět hlavně létat a opravdu - s Eryn se budeme při jejím putování prohánět po oblacích i jeskyních. Hráč je motivován k další hře zejména rozsáhlou sbírkou speciálních křídel a vybavení. Ve světě "Glyderâ€" je ale na hráči, jestli se bude držet příběhu anebo si jen tak poletovat sem a tam a hledat výzvy. Cena 0,99 USD není nijak strašná, velikost 32,8 MB se dá také skousnout.

Hodnocení:


Defensive Warfare

Ve hře Defensive Warfare se ocitáme v roli obránce země, kterou přislíbil napadnout blíže nespecifikovaný prohnaný oponent. Jedná se o strategii čistě obranného rázu, takže jen se tu staví obranné valy, žádné těžení surovin a podobné věci. Při boji se lze setkat celkem s více než třiceti jednotkami pozemními i leteckými a misí zde na nás čeká celkem dvanáct. Rozmístit vlastní věže a jednotky tak, aby utrpěly co nejmenší ztrátu, je zde opět úkolem hodným skutečného stratéga, jelikož jen tak halabala nasypat jednotky na hromadu zkrátka nefunguje. Pokud si tedy snad někdo potrpí na strategie v duchu Tower Defense, nemůže volit jinak. Cena 2,49 USD je stále docela rozumná, download 19,5 MB tím spíše.

Hodnocení:


Destroids

Hra Destroids nijak nezastírá to, že je hrdým pokračovatelem odkazu originálního titulu Asteroids (na trh uvedena roku 1979 firmou Atari Inc. a navzdory své vektorové grafice patřila ke špičce co do hratelnosti). Jistě není žádným překvapením, že hra Destroids je úplně stejná jako její třicet let starý předchůdce s několika drobnými změnami v grafice. Předně nám přibylo hezké pozadí s galaxiemi, také lodě již nejsou jen pouhé trojúhelníky, ale vektorové objekty, animace asteroidů je též někde úplně jinde a to už vůbec nemluvíme o přítomnosti informačních sloupců, které udávají stav štítů a trupu lodi. Destroids vyžadují 3,5 MB místa a pouze trochu času - jsou totiž zdarma.

Hodnocení:


jBalls

Motiv jBalls je velmi známou záležitostí, která se inspirovala (podobně jako Tetris) v jisté ruské stolní hře - cílem je zajistit, abychom na herní desce rozměrů P x P polí za pomoci chytrého posouvání koulí vydrželi co nejdéle. Aby koule zmizely, musí se jich ocitnout nejméně pět stejné barvy v jedné řadě, ty poté zmizí a my hrajeme ještě jednou. Zábava je okořeněna tím, že se každý tah objeví tři nové koule na náhodných místech. S koulemi lze posouvat, ovšem jen do té míry, do jaké mají volný průchod na desce. Download velikosti 2 MB ani nestojí za řeč, co ale za řeč určitě stojí, je cena 0,99 USD.

Hodnocení:
 
   Související odkazy
· Více o tématu Hry a volný čas
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Hry a volný čas:
Barevné pohlazení pro vaše displeje (1)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.25
Účastníků: 4

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hry a volný čas

"Herní novinky ze světa palmů - 30. 04. 10" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412