Novinky ze světa palmů (87) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Novinky ze světa palmů (87)

Autor: Musketeer - 28.04.2010, 1764 čtenářů


Informace a oznámení Ve světě kapesních počítačů se stále něco děje a platforma webOS nezůstává stranou. Máme pro vás přehled těch nejzajímavějších novinek...

Poslední informace ohledně možného prodeje Palmu

Nejsledovanější událostí uplynulého týdne byly spekulace o převzetí Palmu některou z konkurenčních společností. Dle nejnovějších zpráv vše naznačuje tomu, že HTC je ze hry a ukončilo rozhovory ohledně jakéhokoliv ať už částečného či úplného převzetí společnosti. Dle názoru některých zahraničních komentátorů by to mohlo znamenat, že se tak naopak zvyšují šance pro Lenovo.


Co nového se chystá pro webOS API?

Zájemci o softwarový vývoj pro platformu webOS se konečně mohou těšit na systémové aplikační programové rozhraní, které by se mělo objevit někdy na podzim. Nabídne podporu pro četné další chybějící a požadované technologie. Nebude tak problém ze strany aplikací využívat audio/video záznam, získat přístup k Media Indexeru, pracovat s Crypto Libs + Secure Key Managerem, samozřejmě s Bluetooth SPP (nebude tak problém připojit třeba externí klávesnici), více možností pro služby běžící na pozadí, nové rozhraní db8 pro rychlé ukládání lokálně načítaných dat s možností jejich cloud synchronizace, důraz na HTML5 s hardwarovou akcelerací CSS a korporátní sféru by měla potěšit i podpora síťového protokolu Bonjour/Zeroconf. Důležité je, že pokračují práce na PDK, které umožní vývojařit pro někoho pohodlněji v C/C++. Palm nesdělil, v jaké konkrétní verzi se nového API dočkáme.


Když vás Palm chytí se svým komunikátorem, odmění vás!

Palm hledá nové formy marketingové komunikace s uživateli, což dokazuje i poslední akce, kterou si ale užijí jen Američané. Jde o to, že napříč USA se bude pohybovat speciální hlídka Palmu a hledat lidi, kteří na veřejných místech používají Palm Pre či Pixi. Ti pak dostanou zdarma příslušenství a nebo různé reklamní předměty. Doufejme tedy, že se podobné akce brzy rozšíří i do dalších koutů světa.


Jaká je kniha "Palm Pre for Dummies"?

Za necelý rok od uvedení se webOS vzniklo hned několik knižních titulů. Ten poslední nese jméno "Palm Pre for Dummies" a jak napovídá jeho název, je pojat coby kompletní polopatický průvodce. Autor knihu rozdělil na pět velkých kapitol: webOS a Palm Pre se představuje, vše o komunikaci, organizace života, konektivita + hry a je tu i závěr věnovaný příslušenství. Čitatel se dozví vše podstatné - od toho, jak napsat e-mail, až po tipy a triky, na jaké při práci pamatovat. Mezi záporné stránky knihy patří jen dvě věci - už je samozřejmě kapku zastaralá a také nezmiňuje vůbec aplikace typu homebrew.


Vývoj DocsToGo pro webOS pozastaven

Máme poměrně dost špatnou zprávu pro každého, kdo se neobejde bez mobilní práce s Office dokumenty. Až dosud se naděje všech upínaly ke konverzi populárního aplikačního balíku DocsToGo na webOS zařízení. Autorská společnost DataViz se však nechala slyšet, že projekt byl pozastaven a toho času není nijak aktivně vyvíjen. Berme to ovšem z té lepší stránky - je pořád lepší vědět, že projekt byl pouze "pozastaven" než že byl rovnou "zrušen".


Co nového v App Catalogu

Každý den se v App Catalogu objevuje řada nových aplikací, z nichž jsme pro tento týden vybrali následující: GeoStrings (10denní demo) je připomínačem pracujícím s naší polohu - jakmile zjistí, že jsme blízko místa, kde musíme něco vykonat, dá nám o tom vědět. Ženaté či zadané muže na dovolených jistě potěší titul Washing Symbols (1 USD), který odtajní význam těch podivných run na oblečení. Aplikace GPS Altitude nám za 0,99 USD pro změnu zjistí, v jaké nadmořské výšce se nacházíme.


Zdroj: PreCentral

 
   Související odkazy
· Více o tématu Informace a oznámení
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Informace a oznámení:
Vyhlášení vítěze bezdrátové klávesnice


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Informace a oznámení

"Novinky ze světa palmů (87)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412