Freeware, který zaujal (115) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (115)

Autor: pavelbures - 22.04.2010, 1643 čtenářů


Software

Také v dnešní části seriálu o tom nejzajímavějším z freewarové sekce si představíme čtyři užitečné programy nejen pro Palm OS, ale zejména pro nový webOS. Řeč bude mj. o utilitě pro logování pozice, podíváme se na zajímavý program využívající internetovou encyklopedii Wikipedia a v závěru článku se zmíníme o programu umožňujícím vyhledávat v textových zprávách.

SimpleGPS 1.0.0
Milovníci jednoduchých aplikací budou z programu SimpleGPS nadšeni. Software nedisponuje desítkami doplňkových funkcí, ale tu hlavní, tj. zobrazení informací o naší poloze, zvládá. Nechybí ani logování, takže lze zaznamenávat trasu v případě pohybu. Autorem SimpleGPS je vývojářský tým angryGoat, program je malý; v paměti zabere cca 970 kB.Hodnocení:

        

       

         

         

         

            

            

                 

Wikiplaces!
Internetová encyklopedie Wikipedia nachází další způsob využití - může se stát přínosným pomocníkem také pro cestovatele. Jak na to?

Stačí nainstalovat freewarovou aplikaci Wikiplaces, jež je díky GPS přijímači integrovanému ve smartphonech Palm PRE a Pixi schopna zjistit naši polohu a nalézt všechna města a další pamětihodnosti v okolí, o kterých existuje záznam v encyklopedii Wikipedia. Stačí tapnout na vybrané místo a ve výchozím prohlížeči se načte patřičná stránka z Wikipedie. Velikost aplikace činí 1,4 MB.Hodnocení:

        

        

        

          

           

        

Twit-x 1.1.1
Milovníci komunikační sítě Twitter si mohou vybrat z velkého množství klientů pro Windows Mobile a Symbian, majitelé zařízení s webOS jsou však limitováni tím, že pro jejich systém existuje jen něco málo programů. Dnes si představíme jeden z nich - Twit-x 1.1.1, který přináší několik zajímavých funkcí.

Aplikace umožňuje spravovat náš uživatelský účet, lze také měnit status a přeposlat jednotlivé zprávy. Nechybí ani napojení na službu TwitPic.com, libovolný hypertextový odkaz lze otevřít ve výchozím webovém prohlížeči. Program v paměti smartphonu zabere cca 2,7 MB.Hodnocení:

          

           

          

               

              

            

Palm MsgSearch 0.9b
Který z majitelů smartphonů Palm Treo či Centro by nechtěl pohodlně vyhledávat v textových zprávách? Právě tuto pro mnohé velmi důležitou funkci přináší freewarový program Palm MsgSearch, jenž nám před samotným vyhledáváním dovolí nastavit, jak staré zprávy chceme prohledávat a ve kterých položkách (jméno, číslo, text SMS) bude hledání probíhat. Aplikace je stále ve fázi vývoje a může způsobit cyklický restart, proto je vhodné před její instalací pečlivě zálohovat.Hodnocení:

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Video pro Palm, zázrak jménem SmartMovie


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (115)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412