Novinky ze světa palmů (86) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Novinky ze světa palmů (86)

Autor: Musketeer - 21.04.2010, 1779 čtenářů


Informace a oznámení Ve světě kapesních počítačů se stále něco děje a platforma webOS nezůstává stranou. Máme pro vás přehled těch nejzajímavějších novinek...

Evropský Palm Pixi Plus získal certifikaci od FCC

V hlubinách webu americké organizace FCC se novinářům podařilo vypátrat, že evropská verze Palm Pixi Plus konečně dostala požehnání od FCC k provozu v amerických sítích. Palm Pixi Plus zde byl ukrytý pod produktovým kódem "P121UEU". Dle dalších zpráv je zřejmé, že fyzického přístroje se první zákazníci dočkají již velmi brzy.


Zaměstnanci Vodafonu odtajnili údajné ceny Palmu Pre Plus a Pixi Plus

Ačkoliv ještě před sebou stále nemáme nic oficiálního, dle německého webOS-blogu se jeho redaktorům podařilo získat vyjádření údajných zaměstnanců německého Vodafonu, kteří sdělili, že cena za Palm Pre Plus bude 579,90 EUR, zatímco za Palm Pixi Plus budou chtít jen 399,90 EUR (oba bez kontraktu). Jestliže se zákazník rozhodne pro upsání se operátorovi, může přístroje získat i za 149,90 respektive 49,90 EUR.


Harbinger Capital Partners získali u Palmu 9,48 % pasivní podílu

Minulý týden jsme vás informovali o množících se spekulacích předvídajících možné převzetí Palmu některou z nadnárodních korporací, jak je HTC nebo Lenovo. Nakonec první krok v tomto směru učinil úplně někdo jiný - investiční společnost Harbinger Capital Partners, která znenadání nakoupila 9,48 % pasivního podílu (pasivní = bez hlasovacího práva). Nákup 16 milionů akcií odpovídá investici zhruba 83 milionů USD. Prozatím není jisté, zda je tímto učiněn konec nákupu akcií, jelikož Harbinger Capital Partners mají na to, aby v případě zájmu skoupili celý Palm.


Vývojářský poplatek ve výši 99 USD dočasně stažen

Pokud jde o vývoj na platformě webOS, doposud platilo, že pokud někdo zatoužil otevřít si Palm Developer Account (aby mohl aplikace vystavit do oficiálního App Catalogu), musel investovat 99 USD za roční registraci + 50 USD za aplikaci. Dle nejnovějších informací je tato služba dočasně zdarma. Nepodařilo se nám ale k datu uzávěrky spolehlivě zjistit, zda se "zdarma" týká i poplatku 50 USD za jednu vystavenou komerční aplikaci, nicméně máme za to, že nikoliv.


Projekt Ares konečně ve verzi 1.0

Vývojářům jistě velmi dobře známý Project Ares je pod webovým prohlížečem běžící WYSIWYG editor, který i méně zdatným snaživcům umožní rychlé návrhy aplikací a jejich rozhraní. Samozřejmostí je podpora drag-n-drop, vizuální debugger, widgety pro přidané funkce a další drobnosti typu Undo, Cut, Copy, Paste, RSS atd. Suma sumárum, kdo chce vyvíjet pod webOS, zkrátka nemůže volit jinak.


Co nového v App Catalogu?

Příznivce basketballu jistě potěší titul Basketball Live! přinášející za pouhých 1,99 USD basketballové sportovní informace o výsledcích doslova z posledních minut. Aplikace Musician's Toolbox pro změnu nabízí všem hudebníkům ukazatel tempa i metronom v jednom. A úplně všem jistě přijde vhod freewarový aniWeather přinášející zprávy o počasí.
 
   Související odkazy
· Více o tématu Informace a oznámení
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Informace a oznámení:
Vyhlášení vítěze bezdrátové klávesnice


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.66
Účastníků: 6

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Informace a oznámení

"Novinky ze světa palmů (86)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412