Novinky ze světa palmů (77) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Novinky ze světa palmů (77)

Autor: Musketeer - 17.02.2010, 1897 čtenářů


Informace a oznámení Ve světě kapesních počítačů se stále něco děje a platforma webOS nezůstává stranou. Máme pro vás přehled těch nejzajímavějších novinek...

Pre Plus obdrželo certifikaci již i v Evropě

Nepříliš dlouho po uvedení Palm Pre Plus a Pixi Plus na trh v USA, se snad něco začíná dít i na starém kontinentě. Konkrétně redaktoři německého webu WinFuture.de zjistili, že firma TÜV Rheinland (mající na starosti evropské certifikace), měla jistou zakázku, v níž figuroval model známý jako P101EWW - a to je právě Palm Pre Plus.


Palm brzy překoná hranici 1 milion prodaných kusů

Platforma webOS se v nejbližší době dočká zajímavého rekordu - během dalšího čtvrtletí by měl počet Palmem prodaných zařízení překonat hranici magického 1 000 000 kusů. Hlavním odběratelem je americký operátor Verizon, který již od začátku distribuce odebral slušnou řádku čítající nějakých 550 - 600 tisíc zařízení Palm Pre Plus a Pixi Plus. Jedna věc jsou ovšem objednávky a úplně jiná prodeje. Samozřejmě ale předpokládáme, že kdyby se palmy dobře neprodávaly, Verizon by jistě nedoplňoval jejich počty po stotisících...
Google Buzz funguje na webOS výborně

Před několika dny uvedla společnost Google další rozšíření svých služeb představením novinky Google Buzz. Ta existuje i v české mutaci "Google Hlášky" a jde o jakousi sociální nadstavbu nad Gmailem. Služba je sice zatím ve stádiu "coming soon", nicméně našim špionům se podařilo zjistit, kde leží testovací verze. Jen škoda, že zatím nejede logování.


Bad Kitty aneb nový klient pro Facebook je tu

Komu snad nevyhovují jiné alternativy a je závislý na sociální službě Facebook, má od nynějška na výběr z další možné varianty. Ta nese jméno Bad Kitty a v App Catalogu přijde na 2,99 USD. Zájemci si mohou přečíst celou recenzi. Zkrátka nová verze, která má ještě hodně prostoru pro svůj růst.


Jakou měrou se podílel webOS na mobilním internetu za poslední kvartál?

Ještě minulý kvartál byly v reportu firmy AdMob (zkoumající podíly mobilních platforem) Palm OS i webOS zařazeni do potupné kolonky "Others", za 4. kvartál roku 2009 se ale webOS v USA již dočkal vlastního proužku. Celkem se tedy webOS podílí 3 %, stejně jako Windows Mobile. Grafu samozřejmě dominuje iPhone, ovšem ani Android si nevede zase až tak zle. Pokud jde o Evropu, tak zde jsou čísla kapku jiná a samozřejmě zde penetrace webOS ještě není zdaleka taková.


Co nového v App Catalogu?

Mezi ty zajímavější kousky posledních dní patří aplikace na vedení evidence skupin kontaktů Super Contacts Plus (1,99 USD). Rozhodně zajímavě však působí i Web Monitor (0,99 USD) sloužící ke vzdálenému monitorování serveru a logování jeho odezvy. Objevilo se i pár velmi zajímavých her, o kterých si povíme v našem pravidelném pátečním přehledu. To ale zdaleka není vše, jen za včerejšek bylo cca 50 aplikací aktualizováno novou verzí.

 
   Související odkazy
· Více o tématu Informace a oznámení
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Informace a oznámení:
Vyhlášení vítěze bezdrátové klávesnice


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.25
Účastníků: 4

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Informace a oznámení

"Novinky ze světa palmů (77)" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Novinky ze světa palmů (77) (Hodnocení: 1)
Od: tondapirko (email je skrytý) - 17.02.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Mně se na PRE v AppCatalog už asi 3 týdny žádná nová aplikace nebjevila :-( Update se občas objeví to jo.

Google Buzz a Gmail vůbec... (Hodnocení: 1)
Od: masoxCZ (email je skrytý) - 17.02.2010
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
... jsou pro firemní použití pěkně nebezpečné sviňky, protože ... tramtadadá - sice v omezené, ale přesto nežádoucí míře zpřístupňují komunikaci u níž je nanejvýš žádoucí dodržení listovního tajemství. Obchodní partneři jistě budou radostí skákat po větvích, že Google jejich jména a kontakty na ně zveřejní k dispozici celému internetu, a že celý obsah vzájemné komunikace je indexován prohledávačem a na jeho základě směrována adresná reklama. A nulové soukromí je stále ještě DEFAULT a stále ještě to NEJDE ZAKÁZAT.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412