Byla chyba opustit Palm OS? - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Byla chyba opustit Palm OS?

Autor: Badel - 01.12.2009, 2354 čtenářů


Ankety Nové přístroje Palmu s inovativním operačním systémem webOS se ještě ani nedostaly na tuzemský trh a už se objevují nářky některých našinců, že Palm měl raději zůstat u stařičkého Palm OS. Jedná se o ojedinělé hlasy nebo Palm opravu šlápnul vedle?Dříve než se pustíme do dalšího dotazníkového klání, ohlédněme se za předchozí anketou:Z grafu je jasné, o čem se hlasovalo naposledy. Bezmála dvojnásobné vítězství Palmu Pre asi není zas až takovým překvapením. Kdyby ne z jiného důvodu, tak oproti novějšímu Pixi nabízí lepší rozlišení displeje a nechybí wi-fi. Pro Pixi naopak hovoří kompaktní design po vzoru Centra a nižší cena. Vždyť také zpočátku v naší anketě vítězilo Pixi nad Pre, avšak pro následný nebývale náhlý obrat v hlasování máme jednoduché vysvětlení. V době ohlášení ankety bylo totiž Pixi poměrně horkou novinkou, o které se všude psalo a to převážně dost pochvalně. Tento vliv ovšem postupem času evidentně zeslábl a mnozí si uvědomili, jaké opravdové rozdíly mezi oběma přístroji existují.
Obvykle máme ve zvyku nad výsledkem hlasování tak trochu mudrovat a vyvozovat z něj jakési závěry. Tentokrát si to ale odpustíme. Jednak není příliš o čem polemizovat a jednak je trochu problém, že nové přístroje jsou u nás zatím tak málo rozšířené, že chybí skutečně praktické zkušenosti u reprezentativnějšího množství uživatelů. Tak tedy hurá na slíbenou novou anketu...Zpočátku zaznívaly kritické hlasy na adresu koncepce nového systému spíše sporadicky, převládalo nadšení ze skutečnosti, že se Palm dokázal vybičovat k bezpochyby nápaditému a velmi ambicióznímu produktu. Jak už to tak ale u podobných projektů bývá, reálné zkušenosti spojené s některými chybami a nedotažeností prvních přístrojů i systému samotného nadšení poněkud ochladily. Aby však tato slova nevyzněla jednoznačně pesimisticky, sluší se dodat, že vedle zklamaných optimistů je tu stále mnoho uživatelů, kteří jsou s novým Pre či Pixi velmi spokojeni. A právě tímto směrem je zacílena naše anketa - budeme se snažit zjistit, kolik lidí je vlastně na straně kritiků a kolik je těch spokojených. I při současné neexistující distribuci Palmu u nás je možné si udělat jistý obrázek o situaci z článků na PalmHelpu i jinde po Internetu (o Palmu se dnes všude píše více než kdy dříve). Nicméně určitě nebude od věci si podobnou anketu zopakovat někdy v budoucnu, až i u nás budou sourozenci Pre/Pixi běžně k dostání a až budou mít místní uživatelé dostatek praktických zkušeností. Hlasovat tedy můžete zde, popř. pod anketou připojte svůj podrobnější komentář!

 
   Související odkazy
· Více o tématu Ankety
· Další články od autora Badel


Nejčtenější článek na téma Ankety:
Zachovat nebo změnit stávající PalmShop?


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Ankety

"Byla chyba opustit Palm OS?" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Byla chyba opustit Palm OS? (Hodnocení: 1)
Od: kinter (email je skrytý) - 01.12.2009
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
"už se objevují nářky některých našinců"... - není to spíš jak nářek konstatování? Vzhledem k nedostatkům WebOSu a kladům PalmOSu? ;-)

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412