Víkendové hrátky s Palm OS - 27. 11. 09 - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Víkendové hrátky s Palm OS - 27. 11. 09

Autor: Musketeer - 27.11.2009, 1450 čtenářů


Hry a volný čas Dnešek bude patřit nejprve dvěma webOS hrám: Video Poker (digitální variace na lasvegaský poker) a PicHunt-Pets (hledání rozdílů na fotkách zvířat). Zmíníme však i dvě hry pro Palm OS: Gagarin’s Mission (docela slušná střílečka) a ButterFlight (motýlí variace na Bejeweled s 5 dkg inovací).

Video Poker (webOS)

Pokud nepočítáme Blackjack, je poker největší karetní stálicí. Na ten lze narazit ve dvou variantách – jako živou hru s oponenty u stolu anebo jako na herní automat. Zatímco ten první bude s největší pravděpodobností kolektivní Texas Hold’em Poker, poker automatový nabízí pro změnu zábavu výhradně pro jediného hráče. Kupříkladu ten ve webOS hře Video Poker se hraje dle tradičních vegasovkých pravidel Jacks or Better. Cílem je samozřejmě maximálně rozmnožit vložených 1 000 USD. Cenu, stejně jako informace o stažení, najdete přímo ve svém webOS zařízení pod kategorií "Hry".

Hodnocení:


PicHunt-Pets (webOS)

Námět hry PicHunt-Pets (hledání rozdílů) je jedním z mála, se kterými se setkáváme až na moderních zařízeních. Proč tomu tak je, je velmi prosté – v počátcích počítačových, konzolových a automatových her nebyla grafika ještě natolik na výši, aby bylo možno poskytnout překrásné plnobarevné obrázky v dostatečné kvalitě. Hledání rozdílů je sice žánr, co příliš dlouho nevydrží, nicméně pokud je to něčí šálek čaje, může se i na webOS zařízeních vyřádit do sytosti. Pravidla jsou velmi prostá – najít pět rozdílů před tím, než se vynuluje časoměřič. Jako hlavní motiv je pro všechny snímky použito fotografií domácích mazlíčků. Cenu, stejně jako informace o stažení, najdete přímo ve svém webOS zařízení pod kategorií "Hry".

Hodnocení:


Gagarin’s Mission (Palm OS)

Ačkoliv se nás autoři sci-fi a katastrofických filmů snaží přesvědčit o opaku, vesmír je poměrně klidné místo. Dnes recenzovaná hra si ale zahrává s myšlenkou, co kdyby tomu tak nebylo a již první kosmonaut světa Jurij Gagarin narazil nahoře na tuhý odpor? Do rukou se nám tentokrát dostává velmi tradiční arkáda v pseudo3D prostředí. Cílem je doletět až úplně na konec každého z pětice levelů a  po cestě rozstřílet na kusy všechny mimozemšťany. Hra má slušnou grafiku, stereo zvuky, podporu všech rozlišení (kromě 160 x 160) a systém udělování hodností motivující k další akci. Plná verze přijde na 479,- Kč a lze ji zakoupit v českém PalmShopu, smíme ovšem zkusit i demo.

Hodnocení:


ButterFlight (Palm OS)

Titul ButterFlight je, dalo by se říci, updatovanou verzí starých dobrých Butterflies. Ačkoliv se motiv snaží ukrýt za pestrá motýlí křídla, nakonec zjistíme, že je stejně prostý jako u Bejeweled a armády jeho klonů – jestliže se nám podaří seřadit nejméně tři stejné motýly, dotyční odletí a my získáme body. Prázdná místa mají mimochodem tendenci se zasypávat směrem dolů neustále novými létavci shora. Vítáme, že hra kromě tradičního režimu zvládá také módy Quads a Trios, jež povolují s motýly rotovat 2 x 2 pole směrem vlevo či vpravo. Za odstranění více motýlů najednou/vytvoření delších řad je samozřejmě bonus. Titul stojí 16,95 USD, ovšem ani tentokrát nám nic nebrání v tom si jej nejprve řádně proklepnout.

Hodnocení:
 
   Související odkazy
· Více o tématu Hry a volný čas
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Hry a volný čas:
Barevné pohlazení pro vaše displeje (1)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hry a volný čas

"Víkendové hrátky s Palm OS - 27. 11. 09" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412