To nejlepší z českých e-textů za září 2009 - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 To nejlepší z českých e-textů za září 2009

Autor: Badel - 20.10.2009, 2040 čtenářů


Elektronické knihy Tak jako neuškodí znát, co nového se děje na poli freewaru nebo nových her, není od věci sledovat občas i informace o tom, jaká se kde objevila zajímavá e-kniha. I v tomto měsíci nás proto čeká kopa skvělého počtení - dnes se nám o kvalitní zážitek postarají následující autoři: Jules Verne (klasická sci-fi), Karel May (dobrodružství), Vladislav Trávníček (sci-fi), Arthur Conan Doyle (humor) a Edgar Wallace (detektivka).

I. Jules Verne: Doktor Ox

Výborná kolekce povídek klasika světové sci-fi Julese Verna, kterých zde najdeme celkem pět: Doktor Ox, Mistr Zachariáš, Drama ve vzduchu, Zajatci polárního moře a Čtyřicátý francouzský výstup na Mont Blanc. Zajímavé je zejména to, že povídky vznikly v rozmezí dlouhých 23 let. Výběr je to rozhodně zajímavý a nebýt přespřílišného hloubání nad Bohem, neváhali bychom jej označit moderním přízviskem "best of sci-fi".

II. Karel May: Loupežná karavana

Méně známá povídka tentokrát pro změnu od světového klasika dobrodružné literatury. Loupežná Karavana se na rozdíl od knihy Karavana Otroků neodehrává v Súdánu, ale v Alžíru, do nějž se autor vydává za dobrodružstvím, které na něj jako obvykle číhá na každém kroku, stejně jako nesčetné nástrahy.

III. Vladislav Trávníček: Archa - selhání bohů

A nyní malá odbočka do moderny, avšak nikoliv do současnosti, ale rovnou do sci-fi. Toto poměrně rozsáhlé dílo Vladislava Trávnička je určeno všem, kdo nechtějí příliš bádat nad dějem a naopak mají v plánu si užít trochy pohodového čtení, zábavy a (místy drsného) humoru.

IV. Arthur Conan Doyle: Gérardove dobrodružstvá

Husar a Brigadýr Gerard je hrdinou série humorných povídek z pera A. C. Doyla, v nichž se ocitáme (na dnešní poměry) v dost neobvyklých podmínkách - v období napoleonských válek. Hrdina sám je o sobě přesvědčen, že je tím nejgalantnějším, nejlepším a nejodvážnějším vojákem na světě, ovšem události, do kterých se často přimíchá, jsou značně nečekané - třeba hned úvodní kapitola s názvem "Jak brigadýr přišel o ucho," je typickým příkladem nevážnosti díla. Vlastně jde o satiru toho, jak typický nefrancouz vnímá Francouze. Pozor, povídky jsou ve slovenském jazyce!

V. Edgar Wallace: Sanders

Král anglické detektivky Edgar Wallace napsal během svého života na 173 knih (na rozdíl od kupříkladu takové Agathy Christie nepromýšlel děj, ale psal takříkajíc "z hlavy"), z nichž my si dnes představíme novelu s názvem "Sanders". Detektivní zápletka zavede vládního komisaře Sanderse tentokrát až do dalekých afrických končin, kde se bude vyšetřovat velmi neobvyklá zápletka...

 
   Související odkazy
· Více o tématu Elektronické knihy
· Další články od autora Badel


Nejčtenější článek na téma Elektronické knihy:
eKnihy pro tento měsíc - nabídka čtecích programů (1. část)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.2
Účastníků: 5

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Elektronické knihy

"To nejlepší z českých e-textů za září 2009" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412