Freewarové víkendové hrátky s Palm OS - 02. 10. 09 - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freewarové víkendové hrátky s Palm OS - 02. 10. 09

Autor: Musketeer - 02.10.2009, 1976 čtenářů


Hry a volný čas Nejen prací živ je člověk a jelikož se nám blíží konec týdne, vybíráme z naší freewarové sekce několik her pro zpříjemnění volného času. Nejprve si zahrajeme na soukromého detektiva v Dames are Trouble. Poté bude následovat kolíčkový solitér Old Game domácí provenience. Pyrotechniky hned nato jistě potěšíme s hledáním min v MineHunt. A finále bude patřit matematické hříčce "Game of life" v podobě eLife.

Dames are Trouble

Dobrých textovek není nikdy dost, dobrých textovek pro Palm OS tím spíše. Podobným kouskem pro hráče ze staré školy je i titul Dames are Trouble. Obsah je velmi tradiční - ocitáme se v dobře padnoucím saku amerického PI vyšetřovatele Jima Novaka (podezřele české jméno...), který uvízne do stejné pasti, před jakou obvykle varuje svoje klienty - naletí krásce s nemalou touhou po penězích. Hra je doprovázena četnými obrázky, takže působí spíše jako gamebook. Jediný zádrhel je v její délce (resp. krátkosti). Dames are Troubles vyžaduje vyhrazení si 119 kB místa a jakýkoliv barevný Palm OS 3.0+ přístroj.

Hodnocení:

Stáhnout
Old Game

Druhým dnes představeným kouskem bude ryze české dílo domácího autora Ondřeje Nývlta. Tvůrce se rozhodl vytvořit jednu z dalších variací na "skákací solitér", kterým se bavili již lidé mnoha generací před námi. Jeho digitální verze má tu výhodu, že nezabírá prakticky žádné místo. Pravidla jsou samozřejmě i tentokrát poplatná svému původu: na celé herní desce je nutno (zpočátku s jedinou volnou pozicí) postupným přeskakováním odstranit všechny kameny. Skákat lze vodorovně či svisle a vždy jen jeden kámen, jenž se po akci odstraní. Zahrajeme si na libovolném barevném palmu s Palm OS 3.5+ a 270 kB volné RAM.

Hodnocení:

Stáhnout
MineHunt

A další tradiční kousek - MineHunt se inspiruje v logické stolní hře známé jako "hledání min". Nejedná se však o ryze logickou hru, jelikož je k jejímu úspěšnému dokončení potřeba také trocha toho poctivého štěstí - to, zda nás mina nezabije hned první tah, zde totiž nelze nijak předvídat. MineHunt podporuje jemné rozlišení až 320 x 320 a i on se spokojí s Palm OS 3.5+. Velikost programu je velice příjemná - pouhých 11 kB si dnes může vyhradit skutečně kdokoliv.

Hodnocení:

Stáhnout
eLife

"Game of life" je dílem jistého moderního matematika posedlého teorií her, který se v pravidlech inspiroval zejména v asijském Go. Ačkoliv se o Game of life občas mluví jako o strategické hře, hra, tak jak ji chápeme, to není, jelikož zde není žádný určitý cíl. Vlastně jeden přece jen - vytvořit natolik soběstačnou kolonii živých organismů, že se bude dlouhodobě rozvíjet v rámci platných pravidel. Titul podporuje vyšší či nižší hustotu zobrazení a náhodné generování ploch. Barva není u PDA potřebná, ale samozřejmě neuškodí. Po stažení si eLife ukousnou z disku pouhých 10 kB.

Hodnocení:

Stáhnout


 
   Související odkazy
· Více o tématu Hry a volný čas
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Hry a volný čas:
Barevné pohlazení pro vaše displeje (1)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hry a volný čas

"Freewarové víkendové hrátky s Palm OS - 02. 10. 09" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412