Freeware, který zaujal (75) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (75)

Autor: pavelbures - 11.06.2009, 1834 čtenářů


Software Také v dnešní části seriálu o tom nejzajímavějším z freewarové sekce si představíme čtyři užitečné aplikace. Program Meeting Log je schopen zaznamenat užitečné informace o proběhlých schůzkách, podíváme se také na emulátor Atari ST a aplikaci Locle, která ukáže, kde se právě nacházejí naši přátelé.Meeting log 1.0
Freewarová aplikace Meeting log nám umožní zaznamenávat si důležité informace o jednotlivých schůzkách. U každého kontaktu tak lze zapsat, kdy jsme se s dotyčným sešli, jak dlouho naše schůzka trvala, o čem jsme mluvili a případně také to, k čemu se jednotliví účastníci schůzky zavázali. Autorem programu je Iván Rivera, aplikace vyžaduje kapesní počítač s operačním systémem min. Palm OS 5.0 a barevný displej.Hodnocení:

  

  

  

ClieSounds 2.0
Jedná se o databázi několika desítek zvuků, které po instalaci do kapesního počítače můžeme používat např. jako upozornění na blížící se schůzku. Autoři ClieSounds nebyli spokojeni s jednoduchými melodiemi, kterými PDA Sony Clié disponují v základu, a tak připravili vyzvánění inspirované např. slavnými televizními seriály (Knight Rider). Databáze zvuků je kompatibilní pouze s modely Sony Clié řady T6xx a NR7xx.Hodnocení:

   

 

               

   

 

Locle 1.5
Freewarová aplikace Locle je navázána na řadu populárních sociálních sítí (např. na Facebook) a je schopna zobrazit na mapě, kde se naši přátelé či kolegové nacházejí. Pokud smartphone dotyčného disponuje přijímačem satelitního signálu GPS, můžeme získat velmi přesnou informaci o poloze přístroje, v opačném případě použije Locle k určení polohy jednotlivé GSM vysílače, čímž získá souřadnice, které se však mohou oproti skutečnosti lišit i o několik stovek metrů.

Locle je k dispozici nejen pro Palm OS přístroje, ale také pro Apple iPhone (iPod Touch), smartphony Blackberry i Windows Mobile zařízení. Pokud nevlastníte Palm OS smartphone, lze freewarovou aplikaci Locle stáhnout z webových stránek vývojářů.Hodnocení:

                       

                         

                               

CaSTaway 1.0.8
Snad každý milovník legendárního počítače Atari ST někdy zatoužil po tom, aby si mohl zahrát svou oblíbenou hru i na kapesním počítači nebo smartphonu s Palm OS. Pokud patříte mezi příznivce této pro většinu populace již dávno zapomenuté značky, není nic snazšího, než si nainstalovat freewarový emulátor CaSTaway 1.0.8 a "zapařit" si známé hity jako Turrican, Super Sprint a Nebulous. Vzhledem k tomu, že emulace systémů patří mezi náročné aktivity, není divu, že starší PDA (např. Palm Tungsten|T) nejsou podporovány.Hodnocení:

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Video pro Palm, zázrak jménem SmartMovie


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.25
Účastníků: 4

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (75) " | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Freeware, který zaujal (75) (Hodnocení: 1)
Od: vrty (email je skrytý) - 15.06.2009
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://chalooopka.unas.cz/palm
Locle jsem moc nepochopil, jak se používá? Po nainstalování do Centra a spuštění se mi ukáže 5 řádků (IMEI, MCC, MNC, LAC, CellID). Dále se nic neděje a menu taky nevyvolám?

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412