Bylo chybou ukončit výrobu klasických PDA? - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Bylo chybou ukončit výrobu klasických PDA?

Autor: Badel - 13.05.2009, 1955 čtenářů


Ankety Přestože lze ještě stále pořídit nové kusy Palmu T|X, výrobu klasických kapesních počítačů Palm již před delší dobou ukončil. Byl to opravdu rozumný krok nebo Palm zcela zbytečně vyklidil pole tam, kde vždy bez potíží vládl?

Podle ikonky v perexu mnozí jistě poznali, že je před námi další anketa. No a jak už je naším zvykem, nejprve se krátce ohlédneme k té předešlé:Anketa měla za cíl zjistit loajalitu palmistů ke značce Palm. Výsledky jsou v tomto případě samozřejmě dost nepřesné, protože lze jen stěží předpokládat, že by se hlasování ve větší míře účastnili i bývalí palmisté. Co ale anketa zjistit mohla, je to, jak moc loajální jsou ti palmisté, kteří Palmu dosud nedali košem. Výsledky jsou překvapivě dobré. Potvrdila se naše domněnka, že palmy nejsou jen klasickým spotřebním zbožím, jeho uživatelé jim zůstávají po léta věrní. Zatímco běžné mobilní telefony jsou dnes často sezónní záležitostí, k Palmu je takřka polovina hlasujících "připoutána" déle než 5 let a téměř pětina dokonce už pokořila jednu dekádu. To je na jednu stranu velmi dobrá zpráva, protože lze očekávat, že pro Palm bude snazší udržet si přízeň uživatelů i ve vztahu ke svým budoucím produktům. Výsledky ankety však skrývají i jedno potenciální nebezpečí. Ani ne 4 % respondentů patří k úplně novým uživatelům a to znamená, že palmy se momentálně prostě neprodávají. A tak i přes všechny ty řeči o zákaznické loajalitě je dost dobře možné, že se jedná jen o skupinu skalních příznivců, zatímco noví zákazníci jaksi chybí. Na konečné soudy je nyní ovšem brzy, protože je jasné, že ve chvíli, kdy se na trh již téměř půl roku chystá zcela převratná novinka, příliš zájemců o doprodávané modely nebude...Tak a teď se již pojďme vrhnout na nové hlasování! Je to téma poměrně často diskutované a jelikož příznivci i odpůrci klasických PDA mívají poměrně vyhraněné názory, nebývá nouze ani o flameware. Jedna naše velmi stará anketa naznačuje, že dříve bývala početnější spíše skupina příznivců PDA, již v té době ale analytici predikovali, že se jedná o dočasný jev a že budoucnost patří výhradně smartphonům/komunikátorům. Jak a jestli vůbec se tyto vize naplnily, by nám mohla zodpovědět naše nová anketa. Téma je to poměrně zajímavé, protože Palm se zcela dobrovolně vzdal výroby kapesních počítačů, ačkoliv až do té doby byl vždy jednoznačným leaderem. Přitom takové HP nebo dokonce i Apple přišli s novými modely. Neudělal tedy nakonec Palm skutečně chybu a neopomíjí reálné požadavky svých zákazníků? Pomozte nám i vy zodpovědět tuto otázku svým hlasováním!

 
   Související odkazy
· Více o tématu Ankety
· Další články od autora Badel


Nejčtenější článek na téma Ankety:
Zachovat nebo změnit stávající PalmShop?


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.25
Účastníků: 4

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


"Bylo chybou ukončit výrobu klasických PDA?" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412