Freewarové víkendové hrátky s Palm OS - 20. 03. 09 - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freewarové víkendové hrátky s Palm OS - 20. 03. 09

Autor: Musketeer - 20.03.2009, 2320 čtenářů


Hry a volný čas Nejen prací živ je člověk a jelikož se nám blíží konec týdne, vybíráme z naší freewarové sekce několik her pro zpříjemnění volného času. V úvodu si zahrajeme pexeso ve hře Pairs. Poté budeme bloumat po kobkách tolkienovské Morie v roguelike-RPG kMoria. Třetím do sbírky dnes je pGame; remake první sportovní hry v historii - Pongu. A milovníkům hazardu dnes ještě nabídneme kostkový simulátor LeDice.Pairs

Hra Pairs aneb Páry je ve své nejhlubší podstatě staré dobré pexeso - po tapnutí na jednu herní kostku k ní hledáme stejnou druhou. Jestliže ji najdeme, obě zmizí z herní plochy a my hádáme dále. Je samozřejmě žádoucí zapamatovat si co nejvíce pozic. Takto nenápadně dochází hned ke dvěma věcem najednou. Jednak se odkrývá obrázek na pozadí a za druhé si tím cvičíme paměť. Pairs umí nastavit různou velikost herní desky (4 x 4 až 8 x 8 polí) a obsahuje několik bonusových obrázků k odhalení. Minimem pro běh je Palm OS 4.0+ a 110 kB místa ke stažení.

Hodnocení:

Stáhnout
kMoria

Port roguelike-RPG hry Moria 5.5.2 známé z UNIXu i jiných platforem. Zábavné spíše jen pro opravdové fajnšmekry, kteří ocení komplexní fantasy hru na hrdiny v tolkienovských kulisách vytvořených z ASCII znaků. Náplň je velmi poplatná žánru - běháme po bludištích, bojujeme s monstry, sbíráme poklady, vylepšujeme si vlastnosti svoje i artefaktů a občas vykoukneme i na světlo, kde prodáme, co jsme posbírali po kobkách, u některého z vesničanů. Vrcholným cílem je zde zabít Balroga. Titul je na výkon velice nenáročný, postačí mu libovolný Palm OS 3.0+ přístroj a alespoň 295 kB místa na disku.

Hodnocení:

Stáhnout
pGame

Variace na stařičkou hru Pong, která se jako první domácí videohra objevila někdy před desítkami let. Vlastní obsah hry se za ty desítky let nijak nezměnil - pinkáme si s palmem (resp. s druhým hráčem - lze i dálkově přes infraport!) a snažíme se udržet malý červený míček co nejdéle na vymezené ploše. Zkrátka takový zjednodušený tenis, dalo by se říci. Hra pGame podporuje barevné palmy i zvuky a běží na naprosto libovolném handheldu s jedinou podmínkou - musí solidně utáhnout SuperWaba runtime. Nároky na místo nestojí za řeč - 8 kB ZIP mluví za vše.

Hodnocení:

Stáhnout
LeDice

Jednou z nejstarších hazardních her na světě jsou kostky. Ovšem kdo by je v dnešní digitální době tahal po kapsách... Naštěstí však není komunita Palm OS příznivců ochuzena ani o tuto hazardní klasiku, jelikož slušný kostkový simulátor si mohou zahrát právě v podobě dnes představeného titulu LeDice. Raději však dopředu upozorňujeme, hra nemá absolutně žádnou myšlenku ani cíl, jen se zde zkrátka hází kostkami. LeDice se spokojí s jakýmkoliv palmem a 4 kB na našem disku.

Hodnocení:

Stáhnout

 
   Související odkazy
· Více o tématu Hry a volný čas
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Hry a volný čas:
Barevné pohlazení pro vaše displeje (1)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4
Účastníků: 4

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hry a volný čas

"Freewarové víkendové hrátky s Palm OS - 20. 03. 09" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412