Univerzální bezdrátová klávesnice od palmOne - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Univerzální bezdrátová klávesnice od palmOne

Autor: morbid - 06.06.2005, 5301 čtenářů


Hardware a příslušenství Pokud potřebujete na svých cestách psát delší texty a nechce se vám vozit notebook, určitě nepřehlédněte tento kvalitní výrobek.


Když jedu na víkend ke svým rodičům nebo v horším případě k těm druhým, vždy řeším, jak tento zbytečný čas nepromrhat. Psaní textů ať již do práce nebo na tento web, je vždy dobrou výplní nesmyslného tlachání o tom, jaké jsme byly děti a jak jsou nám ty naše podobné. Ovšem každý, kdo s sebou v takových případech vozil notebook, určitě ví, že to není dobré řešení. Jelikož je palm mnohem skladnější a s sebou jej vozím vždy, nabízí se jako vhodná alternativa. Budete-li však psát něco delšího pomocí Graffiti, může vás z toho do ruky chytit křeč. Výborným řešením je právě Universal Wireless Keyboard od palmOne.Jedná se o velmi zdařilý kousek hardware, který zabere málo místa a jeho konstruktér si s ním evidentně dal velmi mnoho práce a přemýšlení. Jak rozložení tak složení sice nelze zvládnout jednou rukou, ale i tak je velmi jednoduché a rychlé.Velikost i váha jsou skutečně více než přijatelné, jen software pro Palm OS by zasloužil lepší zpracování. Co se týče PocketPC a SymbianOS neměl jsem v době psaní recenze možnost případné rozdíly posoudit. Klávesnice vám bude fungovat i na Tungsten|T, přestože není uveden v podporovaném hardware. Jen se musíte smířit s tím, že po instalaci Tungsten|T update vám program nepůjde spustit, i když klávesnice dále funguje (není však možno měnit konfiguraci).

Spojení s palmem je provedeno pomocí infra portu, který je umístěn na otočné páce, s níž je možno otáčet o více jak 180 stupňů. Tím je dosaženo opravdu univerzálního použití. V režimu landscape u novějších palmů je psaní opravdu perfektní.

V programu Keyboard pro Palm OS lze v podstatě jen zapnout podporu klávesnice a nastavit aplikace, které lze spouštět pomocí kombinace kláves [Cmd] (vlevo od [Space]) + ([1] - [0]).Psaní česky jsem mohl odzkoušet jen s lokalizací Piloc. Je nutno mít jednu s novějších verzí tohoto programu, kde lze zapnout podporu klávesnice.Rozložení českých znaků je podobné jako na normální české klávesnici na desktopu PC. Proto jsem mohl - jak je vidět na obrázcích nahoře - použít polepky s českými znaky, jaké byly kdysi dodávené k programu T602. Hlavní rozdíl je asi v psaní tzv. mrtvých kláves, což znamená, že nejdříve napíšeme háček nebo čárku nad písmenem, přičemž se na displeji nic neobjeví a poté znak (např velké C), který se napíše s diakritikou. U této klávesnice se háček nachází pod kombinací [AltGr] (vpravo vedle space) + [V], čárka [AltGr] + [D] a kroužek [AltGr] + [K].

Pokud mám hodnotit jen klávesnici, je to určitě plný počet hvězdiček. Co se ovladače týče, jsou to sotva tři. Hodnotím tedy jen klávesnici...

Klávesnice je aktuálně v prodeji např. zde za 1500,- Kč včetně DPH. Na trhu lze sice sehnat celou řadu levnějších klávesnic, podle našich zkušeností se však zpravidla jedná o podstatně méně povedené produkty.
 
   Související odkazy
· Více o tématu Hardware a příslušenství
· Další články od autora morbid


Nejčtenější článek na téma Hardware a příslušenství:
Megarecenze Palm Treo 750v (1. část)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4
Účastníků: 6

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hardware a příslušenství

"Univerzální bezdrátová klávesnice od palmOne" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Doplnění článku (Hodnocení: 1)
Od: Morbid - 06.06.2005
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=21
Správně jsem byl upozorněn, že jsem se nezmínil o tom jak se na klávesnici píše.

Hardwarové provedení kláves je shodné s provedením většiny klávesnic na běžných noteboocích, proto jsou při psaní klávesy trošku měkčí, ale zvyknete si za pár minut, kčemuž určitě přispívá i podobné rozložení českých kláves jako na PC. S pochopitelných důvodů je zdvih jen minimální, ale dostatečný. Při zavírání dokonce dojde ke stlačení kláves, aby tloušťka složené klávesnice byla co nejmenší.

Složená klávesnice mi sice ještě nespadla na zem, ale myslím že to přežije bez úhony, u otevřené to už asi bude horší. Tykadlo na kterém je infra je s dosti pružného materiálu a jeho ulomení se mi nezdá moc pravděpodobné.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412