Aquapac: kvalita pro všechny podvodníky - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Aquapac: kvalita pro všechny podvodníky

Autor: Musketeer - 29.07.2008, 8994 čtenářů


Hardware a příslušenství Každý správný příznivec handheldů velice těžce nese, má-li se od svého digitálního miláčka byť i jen na chvíli odloučit. Žel že jsou jisté situace, kam se elektronika zkrátka nehodí. Namátkou třeba bazén. Existuje ovšem příslušenství, které nám zajistí použitelnost PDA i za velmi vlhkých podmínek. Jedno takové s odolností do pěti metrů jsme otestovali. Jak obstálo v praxi a co na to redakční potápěčský palm?

Jsou jisté věci, o které je na recenze docela "bitka" a jsou pro změnu jiné, na které se až tak dlouhé fronty nestojí. A recenze podvodních pouzder jsou jedněmi z těch druhých. Málokdo si troufne svěřit svoje drahocenné PDA pouzdru se sub-milimetrovou tloušťkou. Na druhou stranu odvážným prý štěstí přeje. A třeba bude přát i dnes...
Součástí dodávky je kromě vlastního pouzdra (v modři) standardně ještě černé poutko (se zdrhovadlem) délky cca 40 cm vázané na očko, návod k použití (žádná sauna a vařící lázně) a informační leták o dalších produktech z nabídky výrobce Aquapac. Pokud jde o jednoznačnou klasifikaci použitého materiálu, pak je autor nucen se veřejně přiznat k velké hanbě. Totiž, že je technicky orientovaným jedincem, který nepozná rozdíl mezi polyetylenem, polyuretanem a dalšími materiály.
Bezesporu nejdůležitější součástí pouzdra jsou jeho fixovací kolíky. Právě na jejich plastových bedrech bude po většinu času spočívat bezpečnost cenného obsahu. Jsou z šedého tvrzeného plastu a v zavřeném stavu vyčnívají nad úroveň západky.
Tatáž situace se zavřeným pouzdrem z druhé strany. Dodejme, že jak tyto páčky, tak "vrtulky" na druhé straně jsou propojeny a tvoří tak jeden kus.
Při vkládání PDA dovnitř je třeba dbát na dvě věci. Jednak abyste si plastovými západkami přidržujícími obě strany pouzdra neodřeli displej či ochrannou vrstvu na něm. A za druhé je třeba oddělovat obě poloviny opatrně, jelikož spodní část je připevněna jemným kousek plastu na menší ploše, tak aby se nepoškodila či nenatáhla.
Stylus se odkládá do oboustranně otevřeného proužku nad displejem. Palmovský stylus seděl pevně a spolehlivě. Přístup k On/Off tlačítku je i s PDA uvnitř bezproblémový. Zkrátka se ohne vrch a stiskne tlačítko přes pouzdro. Nic vám pochopitelně nebrání ani zapínat a vypínat palm některým z tlačítek na jeho čelní straně.
A zde je již náš odvážný dobrovolník! Jak jistě správně dovodíte, jeho shánění bylo o poznání náročnější, nežli sehnání pouzdra na recenzi. Rovněž přesvědčení dotyčného nebylo snadné. Ale jak známo, člověk při správné motivaci (zejména negativní), dokáže zázraky...
Navzdory své kovové kastli má většina PDAček v pouzdru jednu velice příjemnou vlastnost - neklesají ke hladině, ba naopak. Čile plavou vzhůru. A to dokonce natolik čile, že jej raději nedávejte do kapsičky u plavek, ať vám neuplavou a nemusíte podplácet nějakého rybáře u řeky, ať vám je odloví. Také pozor, ať ze zvyku 5 metrů pod hladinou omylem nezkusíte PDA píchnout do zad kvůli resetu...
Dojmy z ovládání PDA ve vodě jsou trochu rozporuplné. Mísí se v nás na jedné straně radost z PDAčka po ruce i při vodních hrátkách všeho druhu, na druhou stranu není displej běžného palmu (ani vyhnaný na maximum) v odlescích vody moc vidět.
Poměrně vhodným se však v praxi ukázalo používání nehtu, jelikož člověk díky vodě a plastovému pouzdru neupatlá displej.
Při druhém zátěžovém podvodním testu byl umístěn papírový ubrousek na cca 2 h v pouzdru 30 cm pod hladinu a zatížen kamenem.
Po tomto čase byl vytažen naprosto a zcela suchý. Proklamovanou 100 % odolnost tímto můžeme potvrdit. Nebáli bychom se pouzdru svěřit naprosto cokoliv.Typický tvar pouzdra naznačuje, že je konstruováno hlavně pro PDA, avšak dokážeme si uvnitř představit i mobil, peněženku, GPSku a jiné věci, které je vhodné udržet v suchu. Do pouzdra se dokonce vešel i hromotlucký HP iPAQ 214 s 4" displejem a rozměry na PDA svět zcela jednoznačně nadprůměrnými. Bylo to sice těsně, ale vešel se.

Pouzdro Aquapac je velice praktický doplněk do sbírky pro jakéhokoliv příznivce PDAček. I když je jeho použití cíleno především na osoby pobývající aspoň občas několik metrů pod hladinou, je vynikající volbou pro udržení vodního živlu na uzdě i za mnoha jiných situací. Ochrání techniku např. proti rose při spaní pod širákem. Listovat e-booky a synchronizovanými novinkami můžete bezpečně i ve vaně. Také mapy v PDA na stojanu na kole s ním půjde používat i za deště. Jiným využitím je třeba nošení pasu a peněz na dovolené u moře.


Testované pouzdro se v PalmShopu aktuálně prodává za 499,- Kč, v kompletní nabídce vodotěsných pouzder ale můžete najít i taková, na něž si budete muset připravit více než dvojnásobek. To sice není málo, avšak šetřit na takovémto typu příslušenství by se mohlo zatraceně nevyplatit...

Hodnocení produktu:
 
   Související odkazy
· Více o tématu Hardware a příslušenství
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Hardware a příslušenství:
Megarecenze Palm Treo 750v (1. část)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.8
Účastníků: 5

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hardware a příslušenství

"Aquapac: kvalita pro všechny podvodníky " | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Aquapac: kvalita pro všechny podvodníky (Hodnocení: 1)
Od: Skorpi (email je skrytý) - 29.07.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://pidu.ic.cz
Perfektní recenze, konečně se někdo odvážil to opravdu zkusit a nafotit. Gratuluju... odteď tomu věřím a možná koupím na dovču, máme hlavně špatné zkušenosti s mořskou vodou a vůbec mořskou vlhkostí na jakékoli přístroje.

Re: Aquapac: kvalita pro všechny podvodníky (Hodnocení: 1)
Od: benny (email je skrytý) - 01.08.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://zlababus.googlepages.com/microwhite
Nemit aquapac, nemohl bych si cist ve vane :)

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412