Freeware, který zaujal (30) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (30)

Autor: Musketeer - 17.07.2008, 8536 čtenářů


Software Také v dnešní části seriálu o tom nejzajímavějším z freewarové sekce se seznámíme se čtveřicí praktických programů. Titul CleanStart se postará o to, aby se po resetu spouštěly jen skutečně vybrané aplikace. Činorodějším uživatelům s vývojářskými ambicemi nabízíme Palm Basic. Poradíme, jak ukrýt systémové heslo při zadávání díky utilitce SecretAgent. A na závěr tu máme neméně šťavnatý kousek tumemos, který nám umožní editovat dvě Memo zprávy najednou.

CleanStart

Palm OS upozorňuje aplikace na významné (systémové) globální události tzv. launch kódy. A právě aplikace CleanStart nám umožňuje nastavit, které aplikace obdrží systémový reset-launch code (oznámení, že se mohou po resetu spustit). V diagnostickém režimu jsme pouze informování, kterých aplikací se reset-launch code týká. I když to trochu zpomaluje bootování, je to velice užitečný nástroj pro řešení problémů s přístroji, které se čas od času náhodně cyklicky restartují. Aplikace má ZIPnutou velikost 41 kB a vyžaduje aspoň Palm OS 5.0+. Pozor! CleanStart není kompatibilní s FixBoot utilitkou!

Hodnocení:

StáhnoutPalm Basic

Patrně nejeden uživatel Palm OS platformy již zatoužil po vytvoření nějakého toho vlastního programu. Ovšem tato touha se brzy setkala s drsnou realitou jazyka C, s níž se jen málokterý začátečník plně vyrovná. A proto vznikl Palm Basic. Jednoduchý interpret BASICu, díky kterému lze psát programy na přímo palmu pro Palm OS. Jazyk je navržen s ohledem na jednoduchost, avšak slibuje i dostatek mocných funkcí nezbytných k napsání užitečné aplikace. Podporována jsou pole, různé datové typy, IF-ELSE-THEN, základní práce s grafikou a další... Palm Basic požaduje 78 kB prostoru a spokojí se již se starodávným Palm OS 3.0+.

Hodnocení:

StáhnoutSecretAgent

Bát se o svoje data, kontakty a sbírku softu je zcela na místě. Není proto divu, že se mnozí majitelé palmů uchylují k používaní funkce "Off & Lock". Ta je sice poměrně praktická, ale má jednu zvláštní vlastnost - při zadávání hesla si jej může kdokoliv přečíst. Díky utilitce SecretAgent je tento problém zažehnán. Po její aktivaci se při zadávání zobrazují již jen hvězdičky: *******. Funguje to jak s Graffiti, tak s výsuvnou klávesničkou. Programu stačí pro jeho ZIP 8 kB místa a pro běh Palm OS 3+ a některý ze správců hacků X-Master / EVPlugBase.

Hodnocení:

Stáhnouttumemos

Jestliže jste si již někdy posteskli při neustálém otevírání a zavírání editované Memo položky a jejího zdrojového originálu, máme pro vás dobrou zprávu. Stačí si nainstalovat tumemos, který zobrazí dvě Memo položky nad sebou. Užitečné to je třeba při překladu, kdy máme otevřený jak zapisovaný dokument, tak zdrojový text. Utilitka tumemos se spokojí již s Palm OS 2+ a i její nároky na místo jsou doslova humorné - 3 kB pro její ZIP archiv.

Hodnocení:

Stáhnout

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Software:
Video pro Palm, zázrak jménem SmartMovie


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.8
Účastníků: 5

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (30)" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Freeware, který zaujal (30) (Hodnocení: 1)
Od: Knihomol94 (email je skrytý) - 17.07.2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Je mozne, aby tumemos pracoval v kombinaci s daMemoPad?

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412