Freeware, který zaujal (13) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (13)

Autor: Musketeer - 13.03.2008, 6099 čtenářů


Software

V dnešní části seriálu o tom nejzajímavějším z freewarové sekce se seznámíme s další čtveřicí praktických programů. Na úvod jsme přichystali aplikaci F1 Season 2008, encyklopedii letošní GP. Druhým představeným bude PowerButt2 umožňujícím snadné přemapování On / Off tlačítka na jiné. Do třetice tu máme tabulku prvků ChemTable. A na závěr se můžete těšit na titul Attention Grabber, který na našem smartphonu zajistí opakované připomínání událostí stylem, jaký zvolíme.

F1 Season 2008Patříte k mužům, kteří namísto kolínské používají bezolovnatý benzin? Máte na dálkovém ovládání promáčknuté tlačítko zastupující satelitní či kabelový program přenášející dnem i nocí automobilové závody? Neusnete večer bez posledních tří výtisků svého oblíbeného tuningového časopisu pod hlavou? Pak právě vám je určena aplikace F1 Season 2008! Jak již napovídá samotný název, tento program poskytuje detailní informace o letošní sezóně F1. O okruzích, jezdcích i týmech. Majitel palmu si rovněž může poznačit výsledek závodu nebo provést on-line update dat. No a skuteční fajnšmekři jistě ocení i přítomné statistiky a funkci pro přidání GP události do naší agendy. F1 Season 2008 má velikost cca 220 kB a spokojí se s naprosto libovolným hardwarem od Palm OS 3.1 nahoru.

Hodnocení:

StáhnoutPowerButt2Často se říká, že PDA zařízení mnoho nevydrží, ale ruku na srdce, nemají s námi právě lehký život. Jen těch otřesů, nárazů, kilometrů a ťuknutí o stůl, co musí každé ustát. No a při nasazení PDA a množství jeho používání v běžném životě zkrátka není divu, že občas něco přestane fungovat. A klidně to může být i jedno z hardwarových tlačítek, nedejbože to zapínací a vypínací. Jestliže čirou náhodou vy nebo někdo z blízkého okolí vlastní palm, který má nefunkční On / Off tlačítko, můžete mu doporučit dnes popisovanou mikroaplikaci PowerButt2. Ta přemapuje On / Off funkci na jiné tlačítko dle volby. PowerButt2 má velikost sotva 5 kB a funguje na naprosto libovolném palmu.

Hodnocení:

StáhnoutChemTableMendělejovova tabulka prvků a jejich základních vlastností dnes již nemusí mít nutně podobu ohmataných zažloutlých knih. Naopak, dnes si můžete zdarma stáhnout verzi digitální, která ve svých 35 kB ukrývá velké množství informací, jež se mohou občas hodit i osobám chemii jinak neholdujícím. Ovládání je velmi jednoduché, šipkou nahoru přepínáme mezi levou a pravou polovinou tabulky a po tapnutí na konkrétní prvek se zobrazí jeho fyzikální a chemické vlastnosti. Lze si rovněž nechat zobrazit několik skupin prvků (halogeny, vzácné plyny, ...). Programu stačí již archaický Palm OS 3.5.

Hodnocení:

StáhnoutAttention GrabberVadí vám u smartphonů řady Treo, že vám událost (SMS, nepřijatý hovor, ...) připomenou jen jednou? Pak zkuste aplikaci Attention Grabber, která se postará o to, aby nám neuniklo opravdu nic důležitého. Jednoduše se snaží vynutit naši pozornost opakovaným připomínáním se pípáním, blikáním LEDkou či vibracemi. Attention Grabber se tak bude stále ozývat zadaným způsobem a ve zvoleném okamžiku, dokud událost nevezmeme na vědomí. Program má velikost cca 100 kB a vyžaduje aspoň Palm OS 4.

Hodnocení:

Stáhnout

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Software:
Video pro Palm, zázrak jménem SmartMovie


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.6
Účastníků: 5

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (13)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412