Velký test pouzder PDair pro vaše Treo - které je nejlepší? (2. část) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Velký test pouzder PDair pro vaše Treo - které je nejlepší? (2. část)

Autor: nexus6 - 26.11.2007, 9511 čtenářů


Hardware a příslušenství V dnešním druhém a závěrečném dílu našeho velkého testu pouzder PDair se podíváme na pouzdra kožená, vhodná pro vaše Treo. Zbystřit však mohou i majitelé smartphonů a komunikátorů jiných značek, protože pro vás máme několik výborných univerzálních řešení. Čeká nás také malé shrnutí celého testu.Pouzdra kožená

Kožená pouzdra tvoří asi největší část nabídky pouzder v našem e-shopu. Důvod je poměrně jednoduchý – kožená pouzdra umožňují spoustu variant uložení přístroje, několik úrovní ochrany a navíc jako taková mohou být velmi elegantním módním doplňkem. Důkazem je i nabídka PalmShopu, kde najdete i pouzdra od značek Bugatti nebo Pierre Cardin. Ta přitom nejsou ani příliš drahá. Pojďme se ale věnovat pouzdrům PDair.

Jako první si vezmu na paškál pouzdro Flip Type pro Treo 750 a 680. Pouzdro tentokrát nedělá rozdíly mezi jednotlivými modely a ani jeden z nich nediskriminuje. Jedná se o pouzdro, kde je telefon umístěn na výšku a displej i klávesnici kryje odklopný flip, který v zavřeném stavu drží přezka s magnetem. Treo v pouzdře velmi dobře sedí a nehrozí, že by vypadlo, přitom se dá z pouzdra vyjmout poměrně snadno bez použití nějaké větší síly.Pouzdro neumožňuje přístup ke slotu pro paměťovou kartu a nemá ani otvor pro fotoaparát v zadní části. Tato část se ovšem dá odklopit společně s předním flipem a tak fotografovat s telefonem v pouzdře lze. Perforace pro reproduktor nechybí. Pochválit musím fakt, že zůstal zachován přístup ke sluchátkovému konektoru a ani při synchronizaci s počítačem není nutné Treo z pouzdra vyjímat – stačí pouze odklopit přezku s magnetem. Trochu zhoršený je přístup k tlačítkům spodní řady qwerty klávesnice, kde lehce překáží kožený okraj pouzdra. S tím ovšem nic nenaděláme, to je dáno koncepcí.Pouzdro má i jednu pozici pro paměťovou kartu, která se nachází na vnitřní straně odklopného flipu. Pří zavření karta doléhá na klávesnici a telefon s pouzdrem je tak o něco tlustší, než bez karty. Trochu jsem se také obával, že je karta umístěna příliš blízko magnetu, který zajišťuje uzavření pouzdra. Dle mých zkušeností je však vše v pořádku a kartě žádné nebezpečí nehrozí.S pouzdrem opět dostanete stejný plastový klip pro pověšení na opasek jako u hliníkových pouzder. V tomto případě klip pouzdro hyzdí ještě více. Tento fakt zamrzí obzvláště proto, že pouzdro PDair Flip Type patří mezi nejelegantnější a nejpraktičtější pouzdra v naší nabídce. Navíc je skutečně kvalitně vyrobené. Opravdu nechápu, proč si výrobce nedal s klipem na opasek trochu více práce. Takto budete raději telefon s pouzdrem nosit v kapse, nebo spíše v kufru, tašce,či kabelce.

Pouzdro Flip Type nabízíme ve třech barevných variantách – černé, hnědé a červené. Musím se přiznat, že mne v tomto případě nejvíce oslovila červená varianta – nejde totiž o žádnou sytě rudou nebo kdovíjakou jinou pouťovou barvu. Jedná se vskutku o barvu červené kůže, jakou známe z decentních luxusních kabelek. Přitom luxusní pocit z nového pouzdra vás nebude stát tolik – Flip Type stojí 439 korun. Jenom dodám, že úroveň ochrany přístroje v pouzdře je velmi dobrá, ačkoliv na hard case samozřejmě nemá.

Dalším koženým pouzdrem v naší nabídce je Pouch Type; tedy klasické horizontální pouzdro na opasek. Jde o relativně běžné pouzdro na opasek s integrovanou sponou a magnetickým zapínáním, které má spíše než ochranu přístroje zajistit jeho pohodlné nošení. Pouzdro je určené pro komunikátory Treo 600, 650, 680 i 750, mé testy prokázaly, že je však podstatně univerzálnější. Bez potíží se do něj totiž vejdou třeba i přístroje HTC TyTN II nebo E-TEN X800.Ani tento tenký přístroj v pouzdře nijak neplave, protože pouzdro samotné je relativně těsné a úzké. Pokud v něm tak máte vložené Treo, pouzdro se směrem vzhůru rozšiřuje. To usnadňuje vyjmutí telefonu, pouzdro má navíc ve své spodní části otvor, kudy lze prostrčit prst a telefon tak z pouzdra vytlačit. Díky tomu všemu nehrozí při manipulaci s přístrojem nebezpečí, že by nešel z pouzdra lehce vyndat a najednou by prostě vyskočil ven poté, co by pouzdro náhle povolilo.Cena pouzdra je opět poměrně standardní a odpovídá poměrně kvalitnímu provedení. Zaplatíte za něj 485 korun. To je o něco více, než zaplatíte za mnohá jiná horizontální pouzdra, bohužel však nemám možnost přímého porovnání. PDair však rozhodně patří k těm kvalitnějším a elegantnějším kouskům a tak se oněch pár desítek korun investovaných navíc jistě vyplatí. Vaší pozornosti bych však možná doporučil také značkové pouzdro Pierre Cardin, které nabízíme za příjemnou cenu 339 korun.

Dalším pouzdrem zařazeným do srovnání je kožené opaskové pouzdro s označením univerzální. Pouzdro je vertikální a je zhruba stejně veliké, jako výše zmíněné pouzdro pro Treo 680 a 750. Do univerzálního pouzdra však můžete umístit i jakékoliv jiné Treo, ale i spoustu dalších přístrojů – TyTN II i E-TEN X800 opět do pouzdra padly velmi dobře. Obzvláště TyTNu II padlo jako ulité. Univerzální pouzdro je opět spíše než k ochraně telefonu při manipulaci určeno k zajištění jeho pohodlného nošení. Zapomeňte na přístup k jakýmkoliv tlačítkům nebo jiným prvkům telefonu v pouzdře.Treo do pouzdra dobře sedne, ale vyndavá se z něj o něco hůře, než z pouzdra horizontálního. Jedním z důvodů je fakt, že Treo v pouzdře sedí těsněji, druhým pak rozměrný čelní flip s magnetem, který při vyndávání trochu překáží. Pouzdro má opět svou vlastní integrovanou sponu na opasek a tak se s pouzdrem telefon hůře sundavá, ale na druhou stranu jej nehyzdí podivný plastový klip.Pokud tedy chcete pouzdro především na nošení přístroje a nevyžadujete jeho ochranu při manipulaci, může toto univerzální pouzdro posloužit velmi dobře. Navíc jej třeba využijete i v případě, že už to u Palmu nevydržíte. Cena je tentokráte shodná, jako u vertikálního pouzdra určeného speciálně pro Treo 680, tedy 439 korun. Záleží tedy jen na vás, co preferujete. Vybrat si opět můžete ze tří barev – černé, hnědé a červené.Posledním pouzdrem, na které se dnes podíváme, je asi nejuniverzálnější ze všech dnes testovaných, ačkoliv to o sobě netvrdí. Jde o kožené opaskové pouzdro PDair Deluxe Pouch Type. Je vyrobeno z jemné kůže a jde vlastně o jakýsi váček na váš telefon. Krom jakéhokoliv Trea do něj můžete schovat i téměř jakýkoliv další telefon, podmínkou je snad jen to, aby nešlo o úplného prcka. Do pouzdra skvěle padnou již zmíněné komunikátory E-TEN X800 a HTC TyTN II, relativně stejně dobře však snese třeba i Nokii 6110 Navigator nebo Sony Ericsson K850i.Pouzdro drží zavřené díky přezce, která tentokráte nemá magnet, ale provléká se okem na přední části. Vzadu přezka pokračuje, je zde přišitá a pak tvoří úchyt na opasek – pouzdro připnete pomocí dvou patentových knoflíků. Pouzdro však nemusíte vůbec nosit na opasku – disponuje totiž ještě malou karabinou. S její pomocí lze pouzdro připevnit na rozmanitá místa, zcela jasně se nabízí připevnění na oka pro provlečení opasku na kalhotách. Při vymýšlení místa připevnění se však fantazii meze nekladou.Pouzdro je k dispozici v jediném barevném provedení – vnější část je černá, vnitřní pak krémová. Za univerzálnost pouzdra si trochu připlatíte – stojí totiž 499 korun. Dle mého je to však stále rozumná částka za velmi praktický a elegantní doplněk.Vánoční doporučení

Hodláte-li někomu ze svých blízkých nebo třeba sobě nadělit pod stromeček pouzdro pro jeho „miláčka“, mám pro vás na závěr několik tipů. Rozhodně bych se vyhnul pouzdrům hliníkovým, která jsou sice praktická a nabízí nejvyšší úroveň ochrany, ale jsou tak trochu extrémní. Navíc třeba pro Treo 680 či 750 je k dispozici pouzdro kožené, které umožní stále dobrou manipulaci s přístrojem a přitom jej chrání také významně. Právě horizontální pouzdro pro Treo 680/750 je jedním z mých doporučení.

Dále bych na vašem místě zaměřil pozornost na pouzdra univerzální – ta jsou sice určena spíše k nošení telefonu, než k jeho ochraně při práci s ním, ale na druhou stranu ne každý z nás touží po tom, aby musel držet v ruce telefon ještě s nějakým obalem, který ho navíc bude omezovat třeba při psaní nebo pořizování fotografií.

Z pouzder univerzálních mi jako nepraktičtější přijde pouzdro Pouch Type. To je sice nejdražší, ale cenový rozdíl se pohybuje v řádu desítek korun, takže to není tak strašné. Toto pouzdro si mne získalo nejen svým dílenským provedením a použitou jemnou kůží, ale také třeba tím, že vám jako jediné dá na výběr, kde a jak chcete svůj telefon nosit. Navíc je opravdu nejuniverzálnější a až se se svým Treem rozloučíte, může dále sloužit pro jeho nástupce.

V případě, že chcete své Treo nosit po kapsách, doporučil bych pouzdro silikonové. Vlastně, silikonová pouzdra mohu doporučit téměř každému, kdo netouží po rozměrném obalu a navíc se mu nechce investovat příliš finančních prostředků. Silikonové pouzdro může v důsledku být také příjemným zpestřením vzhledu přístroje.

Závěrem bych dodal, že všechna testovaná pouzdra PDair, tedy snad až na ta hliníková, působí velmi kvalitním dojmem a jejich zpracování je bezchybné. Nemají žádné zásadní konstrukční vady, které by měly nějak výrazně vadit a znepříjemňovat používání jak pouzder, tak v nich umístěných přístrojů. Snad jen nad nevzhledným klipem na opasek by se měl výrobce zamyslet.Poznámka redakce: Uváděné ceny jsou zaváděcí a platí jen do konce listopadu 2007!

Předchozí část článku:
Velký test pouzder PDair pro vaše Treo - které je nejlepší? (1. část)
 
   Související odkazy
· Více o tématu Hardware a příslušenství
· Další články od autora nexus6


Nejčtenější článek na téma Hardware a příslušenství:
Megarecenze Palm Treo 750v (1. část)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.75
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hardware a příslušenství

"Velký test pouzder PDair pro vaše Treo - které je nejlepší? (2. část)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412