Novinky ze světa palmů (34) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Novinky ze světa palmů (34)

Autor: Badel - 27.08.2007, 6476 čtenářů


Informace a oznámení Ve světě kapesních počítačů se stále něco děje a platforma Palm OS nezůstává stranou. Máme pro vás přehled těch nejzajímavějších novinek...Česká příručka pro Treo 680
Čekali jsme neomluvitelně dlouho, ale nakonec jsme se přeci jen dočkali. Od minulého týdne je konečně k dispozici kompletní český překlad originální příručky k Treu 680. Jak je u nás zvykem, bude trvale umístěn v sekci tipy & triky a to ve formátu Adobe Acrobat (PDF). Pro bezplatné stažení musíte být zaregistrováni a přihlášeni na našem portálu.
Další důležitá aplikace pro Foleo
Informování o nových aplikacích pro Palm Foleo se již pomalu stává samozřejmostí novinek ze světa palmů. Dnes můžeme potenciální zájemce o tento očekávaný produkt potěšit ohlášením (snad) brzké dostupnosti velmi populárního audio přehrávače Pocket Tunes. Tvůrci se pyšní tím, že Foleo bude díky okamžitému přístupu k aplikacím a velkému displeji ideální pro spravování obsáhlých alb v osvědčeném playeru Pocket Tunes - viz ilustrativní obrázek:


Aplikace bude umět totéž, co dnes zvládá v PDA verzi, navíc ale přinese i některé novinky. K podstatným podporovaným funkcím patří mj. přehrávání hudby na pozadí, audio-streaming MP3 pro přehrávání internetových rádií, grafický ekvalizér a nebo nově remixování playlistů za chodu. Hudba bude moci býti načítána ze standardních SD karet. API Pocket Tunes bude navíc otevřený pro různé nezávislé vývojáře, aby mohli funkcí přehrávače použít ve svých vlastních aplikacích. Spekuluje se také o tom, že by v budoucnu mohla přijít verze, která by se vypořádala i s přehráváním videa. Zatím je nicméně k dispozici jen betaverze a přesný termín vydání finálního produktu není znám. NormSoft již zřídil speciální webové stránky věnované Pocket Tunes pro Foleo a aktuální dění kolem Pocket Tunes můžete sledovat také na Pocket Tunes blogu.
Na procházce s Treem
Pokud se raději koukáte na pohyblivé obrázky, než byste pročítali nudné datasheety, bude se vám určitě moc líbit nová prezentace Trea na zvláštních stránkách Palmu, které nesou sugestivní název "It's a Palm Thing". Pomocí kurzorových kláves se můžete pohybovat ve virtuálním světě a myší zkoumat jednotlivé objekty skrze displej Trea. Pokaždé zjistíte, že Treo pro vás bude obrovským přínosem, a to ať už pohlédnete kamkoliv. Nutno uznat, že flashová grafika je opravdu zdařilá, jen se nemohu zbavit pocitu trpkosti z toho, že Palm podobné tvůrce už dávno neangažoval také pro modernizaci grafického rozhraní Palm OS. Ale to je úplně jiné téma...
První polooficiální fotografie Palmu Centro
O novém smartphonu od Palmu s názvem Centro (levnější alternativa k Treu) jsme informovali nedávno v samostatném článku. Žádná oficiální fotografie sice zatím není zveřejněna, ale nyní se na serveru MobilityToday objevila první kvalitní fotografie, která dle loga na přístroji unikla operátorovi Sprint:Černo-stříbrné provedení vyhlíží mnohem decentněji než dosud známé snímky bílého modelu. Spekulace pocházející od Sprintu naznačují, že právě u tohoto operátora by se Centro mohlo začít prodávat 14. října a to za cenu 99$ (dle všeho v dotaci).

SMS update pro Treo 680
Opět zpráva týkající se Trea 680. Palm vydal update SMS aplikace řešící jakési problémy uživatelů v oblasti "Asie - Pacifik". Přesné změny v SMS aplikaci po instalaci tohoto updatu nejsou známy, na australských stránkách technické podpory se objevila jen nejasná informace, že "zacházení s určitými typy SMS zpráv bude zlepšeno". Po instalaci updatu se každopádně ani nijak nezmění číslování verze SMS aplikace. Jelikož podle oficiálních webových stránek Palmu je update určen pro Trea s firmwarem Treo680-1.04-ROW nebo Treo680-1.05-APR, je tento vhodný i pro přístroje zakoupené v oficiální distribuci v ČR a na Slovensku. Pokud tedy budete cestovat třeba do Austrálie nebo Malajsie, tento update by se vám mohl hodit.
Základní pokyny k instalaci:
Nejprve zjistěte, jestli je update určen pro vaše Treo - v aplikaci pro telefonování (spustitelná tlačítkem se symbolem telefonu ) stiskněte tlačítko pro menu () a v Options zvolte Phone Info. Pokud se vedle položky Software vyskytuje označení Treo680-1.04-ROW nebo Treo680-1.05-APR, stáhněte a nainstalujte update - v opačném případě nikoliv! V launcheru pak vyberte novou položku “SMS Upda…” a na uvítací obrazovce potvrďte instalaci tlačítkem [OK]. Nainstalování updatu (respektive jeho přítomnost v operační paměti) můžete kdykoliv v budoucnu ověřit následovně:
V aplikačním launcheru (stisk tlačítka "domeček") stiskněte tlačítko menu () a z položky App vyberte Info.... Tapněte na volbu Size vlevo dole a skrolujte zobrazeným seznam souborů tak dlouho, dokud neuvidíte položku “PhoneInterfaceLib…”. Na stejném řádku vpravo musí být hodnota 162K. Skrolujte ještě níže až k položce “TelephonyInterfac…”, která musí mít velikost 169K. Zobrazuje-li se naopak u některé z těchto položek 0K, update není korektně nainstalován.
Update musí být instalován znovu po každém hard resetu!
Treo boduje v Turecku a Kanadě
Palm znovu uspěl u dalších operátorů v poměrně významných destinacích. První zpráva přišla z Turecka, kde se nyní budou prodávat Windows Mobile Trea 750 v síti Turkcell Communication Services PLC, což je hlavní mobilní operátor v zemi půlměsíce (k 30. září 2006 se chlubil 30,8 miliony klientů, čímž je na pozici třetího největšího operátora v Evropě!).
Druhým úspěchem je prodej Palm OS Trea 755p v kanadské síti operátora TELUS, který jej svým zákazníkům bude nabízet za 229,99$ s tříletým úvazkem nebo za 549,99$ bez úvazku. Také TELUS je největším telekomunikačním operátorem ve své domovině. Obsluhuje 10,9 milionu klientů; z toho 5,3 milionu v mobilní síti, 4,5 milionu v pevné síti a 1,1 milionu internetových uživatelů.

 
   Související odkazy
· Více o tématu Informace a oznámení
· Další články od autora Badel


Nejčtenější článek na téma Informace a oznámení:
Vyhlášení vítěze bezdrátové klávesnice


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 6

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Informace a oznámení

"Novinky ze světa palmů (34)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412