Fórum - Zobrazit téma - Playlist - pocket tunes - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Playlist - pocket tunes

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Multimédia
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sonic
plavčík
plavčík


Registrace: 31.7. 2006
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: út 12. červen, 2007 22:53    Předmět: Playlist - pocket tunes Citovat

Zdravím, netušíte někdo jak inteligentně spravovat playlist pro pocket tunes? Naplnil jsem 2GB kartu muzikou rozčleněnou do adresářů, ale v palmu se mi z toho udělal šílenej "maglajs". Některé písničky jsou v samostatných adresářích apod. Dá se nějak inteligentně spravovat v compu? Díky
_________________
Černé díry jsou tam, kde Bůh dělil nulou.
-- Steven Wright one Liners
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 13. červen, 2007 9:24    Předmět: Re: Playlist - pocket tunes Citovat

sonic napsal:
Zdravím, netušíte někdo jak inteligentně spravovat playlist pro pocket tunes? Naplnil jsem 2GB kartu muzikou rozčleněnou do adresářů, ale v palmu se mi z toho udělal šílenej "maglajs". Některé písničky jsou v samostatných adresářích apod. Dá se nějak inteligentně spravovat v compu? Díky

Mám naprosto stejný problém. Důvod toho maglajzu je, že tagy nejsou korektně napsány. Stačí aby třeba u jednoho alba, se změnilo i jednoho songu písmeno interpreta a pocket tunes si to pak bere jako 2 různé interprety.

Řešení je víc:
1) na přesun muziky používat Windows Media Player. Já sám toto ale nechci, nemám podobná řešení vůbec v lásce
2) vytvořit si ve složce /Palm/Programs/Pocket Tunes/ ručně .m3u listy. Jejich obsah by měl vypadat takto
/složka kde je muzika/složka přímo s hudbou/song.přípona.
v mém případě to je
Kód:
/music/šmoulové 456222/01 miluju šmouly.wma
/music/šmoulové 456222/02 šmoulí párty.wma
/music/šmoulové 456222/03 kdo nemá rád šmouly tak je zlej.wma
/music/šmoulové 456222/04 šmoulové forever.wma

Přímo list souborů se dá udělat třeba v total commander. Možná se to zdá jako zdlouhavé, ale většina kancelářských balíků má možnost hromadného nahrazení textu za předem stanovených podmínek.
3) Dalším řešením je v Pocket Tunes "Otevřít" (případně "Open") a pohrát si s tím rozbalovacím menu v pravém horním rohu. Nejsnadnější asi je vybrat si z toho menu název karty (v mém případě PALMSD) a najít si ručně složku, kde se nacházejí ostatní složky s muzikou. Ve výsledku jsou pak vidět adresáře tak jak se fyzicky nacházejí na kartě.

Nevýhodou však je, když jména songů nejsou označena číslama 01, 02. Pak je to maglajz tak i tak.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sonic
plavčík
plavčík


Registrace: 31.7. 2006
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: st 13. červen, 2007 10:53    Předmět: Citovat

a nejdou náhodou ty tagy uplne odstranit? To by mohlo být resením ne? Pripadne je upravit?
_________________
Černé díry jsou tam, kde Bůh dělil nulou.
-- Steven Wright one Liners
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 13. červen, 2007 11:31    Předmět: Citovat

sonic napsal:
a nejdou náhodou ty tagy uplne odstranit? To by mohlo být resením ne? Pripadne je upravit?

Tak odstraněním tagů by v tom byl absolutní maglajz. Veškerá muzika by byla potom pro Pocket Tunes jako "unknown", takže třeba 40 alb by bylo jako v jedné složce. Pak by se musely používat jen playlisty ručně udělané a nebo řešení 3).
Já mám veškerou muziku řádně otagovanou, takže tento problém moc často nemám. Ale opravdu to nedoporučuji. Je to podobné, jako strhnout obal ze všech hřbetů knih a dát to do knih_ovny - nelze poznat co je co
edit: cenzura funguje báječně - viz knih_ovny - zkuste bez podtržítka
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 13. červen, 2007 12:34    Předmět: Citovat

Osobně bych jako jediný systéový počin viděl tagy na muzice opravit.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
moesh
nováček
nováček


Registrace: 5.3. 2006
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: st 13. červen, 2007 15:46    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:
Osobně bych jako jediný systéový počin viděl tagy na muzice opravit.


Treba rovnou v Palmu Mrkající pomoci TagEditoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: pá 15. červen, 2007 10:47    Předmět: Citovat

TagEditor je dobrý program, ale má problém s mega složkami (třeba konkrétně u mě složka pop-rock mající asi 250 mb - načítání v tomto softu trvá mega dlouho) a také jedna pruda, kterou počítám na vrub PocketTunes: Po editaci ID3, skok do PT mi upravené tagy nenačte. Kde je problém? Nobjevil jsem tlačítko "aktualizovat" Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 15. červen, 2007 11:10    Předmět: Citovat

Ronoath napsal:
Po editaci ID3, skok do PT mi upravené tagy nenačte. Kde je problém? Nobjevil jsem tlačítko "aktualizovat" Pobavený

V přehrávači se musí dát tlačítko OTEVŘÍT/OPEN. V roletovém menu nahoře vpravo bys měl mít VŠE. Pak klikni třeba na "Artist" a začne se to načítat znova. Pak jenom vlez do přehrávače a otevři si nový playlist a je to OK.

Další možností je ty tagy změnit a přes nějakého správce souborů smazat soubory Pocket Tunes Song database, PocketTunesPL-................... . Prostě všechno s názvem Pocket tunes, co má malou datovou velikost (=čili NE program).

Líp to asi nevysvětlím Rozpačitý
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: so 16. červen, 2007 22:11    Předmět: Citovat

Díky za tip. Ten první nefunguje, ale mazaní snad bude úspěšné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Multimédia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412