Fórum - Zobrazit téma - Rychlost Palm Pixi Plus - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Rychlost Palm Pixi Plus

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: čt 28. duben, 2011 11:35    Předmět: Rychlost Palm Pixi Plus Citovat

Zdravím,

i když jsem stále především Centrista, tak mám jako hlavní telefon momentálně Samsung i600 s Windows Mobile a přemýšlím o upgrade na něco novějšího. Nechci měnit "form-factor", tedy stále bych rád zůstal u telefonu s QWERTY klávesnicí umístěnou napevno pod displejem.

Ovšem co se týče Pixi Plus, našel jsem dost rozporuplná hodnocení. Je tu někdo, kdo tento telefon má a mohl by objektivně zhodnotit jeho rychlost?
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
milanroubal
nováček
nováček


Registrace: 22.12. 2005
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: čt 28. duben, 2011 18:20    Předmět: Citovat

Pixi plus ma podle vseho 256 MB RAM, nekde dokonce uvadeji pouze 192 MB RAM, tedy nebrat a vybrat si libovolny model s 512 MB RAM. Mam Palm PRE s 256 MB RAM a pamet je skutecne nejvetsi bolest toho zarizeni. Jakmile zacne swapovat, tak se plynulost ztrati. Pokud budes pouzivat vzdy jen jednu az 3 aplikace, tak to nebude problem, pokud ale zacnes pouzivat ten telefon intenzivneji, tak na ten limit brzo narazis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Daemon
nováček
nováček


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: pá 29. duben, 2011 15:04    Předmět: Citovat

Palm Pixi Plus mám a s rychlostí nemám jediný problém. V porovnání s Palm Pre je rozdíl minimální, byť jde o daleko slabší Hardware. Naproti tomu má všek Pixi Plus mnohem lepší výdrž. Běžné mám spuštěno 6 "karet" najednou a na rychlosti to není vůbec znát. Samozřejmě kvůli poloviční paměti se dá reálně spustit polovina programů, ale kdo potřebuje mít na pozadí otevřenách 20 aplikací? V porovnání s Pre 2 je to již sakra znát, ale to je úplně jiná cenová hladina.
Zhruba 2 roky jsem hledal nástupce svého centra a po několika modelech od BlackBerry, Palm Pre, Palm Pre 2 jsem zjistil, že Pixi Plus je dostačující moderní náhrada se vším všudy a hlavně za hubičku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: pá 29. duben, 2011 15:13    Předmět: rozporuplné reakce Citovat

To je přesně to, co jsem měl na mysli, když jsem psal o rozporuplných reakcích Radostný

Jak jsem dneska zjistil, tak kdybych byl naprostý purista a chtěl mít vše optimální, tak nemám co koupit:

1. Pre, Pixi, Pixi Plus - zastaralé, není oficiální webOS 2, pomalé
2. Pre Plus - rychlejší než první skupina, ale pořád není oficiálně webOS 2
3. Pre2 - nejnovější model, ale nemá smysl, protože už teď je jasné, že na něm poběží jen webOS 2 a ne budoucí webOS 3
4. Pre3 - ještě se neprodává, ale nemá mít gesture area, čili je to trochu krok jinam

Takže jsem tam, kde jsem byl, když jsem otázku pokládal.
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Daemon
nováček
nováček


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: so 30. duben, 2011 11:14    Předmět: Citovat

No jo, jenže takhle si taky nemusíš nikdy nic vybrat. Vysmátý

Lepší než srovnávat přístroje teoreticky je, sepsat si seznam věcí případně aplikací co používáš nejvíc a podle toho potom zvolit vhodnou platformu a pak typ nového telefonu.

Pro mě byla priorita přenos PIM aplikací z Centra (Palm Desktopu) a následná synchronizace + aplikace jako HandyShopper a SplashID. Nemá smysl se bavit o systému jako Symbian nebo Android, protože z toho mi málem slezly vlasy a přenos dat tam byl opravdu problém. Velmi mě překvapilo BlackBerry, jelikož jako americký výrobce má vše velmi podobně řešeno jako Palm a navíc mají tyto telefony super výdrž. Konkrétně jsem měl modely 9550 Storm 2 a 9780 Bold.
Nakonec ale vyhrálo Pixi Plus, kde díky emulátoru Classik mám celé své Centro "uvnitř" s možností synchronizace přes Palm Desktop + navíc výhody WebOS 1.4.5.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412