Fórum - Zobrazit téma - Nokia N800 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Nokia N800
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Offtopic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: pá 18. leden, 2008 11:37    Předmět: Citovat

Jak se zdá tak to můžeme uzavřít? Dva zájemci na N800, nikdo víc? Radostný Smutné. To si můžem rovnou nechat zajít chuť. Aspoň do té doby než přijdou s novým modelem a N800ka se bude vyprodávat jako loni N700.

Jo kdo by měl zájem o tu N810, tak u nás tady: http://www.palmpc.cz/nokia-n810-internet-tablet/
krásných 15k+ Teda jesti to někomu za to stojí...

Tak zas radši o něčem jiném... Vysmátý Co říkáte místo té Nokie Ipod Touch?
Dá se sehnat pod 8k a když se to opatchuje...? Radostný Co myslíte?
Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Jako náhrada palmu by to nebylo špatné - možná.. ??
Teda až na to budou nějaké ty aplikace (i když jak jsem tak letmo koukal, když se to patchne tak ty nejdůležitější věci tam už skoro jsou? Docela by mě to zajímalo, akorát že nikde v okolí není tak si to nemůžu prohlídnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so 19. leden, 2008 11:34    Předmět: Citovat

Nevim no, Nokie bude zcela jiste lepsi co se tyce moznosti a svuj ucel plni na jednicku. Dalsi nevim, iPod touch jsem v ruce nemel. Takze, pokud chcete pouzivat hlavne internet, nokii, pokud hudbu, tak asi iPod touch. Oboji umi oboji a kazde jinak Radostný
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lister
nováček
nováček


Registrace: 9.3. 2005
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne 20. leden, 2008 11:48    Předmět: Citovat

IPod Touch je možná okouzlující, ale pro mě má nevýhodu v podobě chybějícího bluetooth...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 21. leden, 2008 10:07    Předmět: Citovat

petr napsal:
Docela by mě to zajímalo, akorát že nikde v okolí není tak si to nemůžu prohlídnout.


Tesko Letňany, v pasáži mezi meetingpointem a fontánou je "stánek" Applu a mají ho tam.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: po 21. leden, 2008 10:50    Předmět: Citovat

No máš úplnou pravdu, N800 by byla rozhodně lepší než Touch, kdyby byla. Já to beru z toho hlediska, že potřebuju hlavně něco na čtení a jako internetovou čtečku na web. (a taky nějaký ty filmy, mp3, že jo...) Mně by i pořád dostačoval Palm TX, kdyby ovšem měl nějaký skutečný, plnohodnotný webbrowser, což nemá. Touch má Safari, N800 Operu nebo Firefox. Touch má taky normální OS, je to produkt významného výrobce a je dostupný normálně u nás v ceně do těch zmiňovyných 8k.takže vyhovuje zadaným parametům Radostný a je do budoucna naděje na dostatek aplikací i podporu od výrobce. Problém je akorát s tím že to dohrávání aplikací je uměle zamčené. Jiné podobné zařízení neznám, tak mě napadl ten Touch, ale N800 by byla lepší, o tom není sporu. (akorát když uvažuju o nějaké výhledové náhradě toho svého TXka tak se mi ta N800 už zdá přece jen trochu veliká, to zas ten Touch je cca jako palm, ještě trochu menší.)

No v Praze je pro mě trošku z ruky Radostný ale já nepotřebuju ani tak se podívat (i když taky) ale hlavně spíš někoho kdo s tím má zkušenosti, právě ohledně toho použití Touchu jako PDA, hlavně teda čtečky e-knih a co se týče odblokování, dohrávání těch aplikací atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 21. leden, 2008 13:25    Předmět: Citovat

N800 je o neco mensi nez n770 a mrkni sem http://palmista.blogspot.com/2007/09/palm-tx-vs-nokia-770.html

Ale kdyz clovek hleda zarizeni, musi vedet na co... to je jasny. Ale take by mel pocitat s tim, ze naroky rostou.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: po 21. leden, 2008 13:45    Předmět: Citovat

No tak je menší než jsem myslel Radostný ale do kapsy to už asi není. Jak jsem už psal, já mám v tom celkem jasno co od toho zařízení potřebuju a jak říkám, pro mě by N800 byla akorát, jenže co naplat, není k sehnání. Ven kvůli tomu nepojedu, PayPal kvůli jedinému nákupu si asi taky nezřídím a těch 15k co to stojí u nás za to zkrátka nedám. Jak jsme se tu celkem asi shodli, ta cena do těch 8k je tak akorát na zařízení tohoto typu. Prostě kdyby ta Nokia byla dostupná za rozumný peníz u nás tak tady nic neřešíme Radostný
Nároky rostou, to je fakt. Kdybych přes vánoce nenašel konečně čas na zprovoznění domácí WiFi sítě a zůstal u kablu, tak tu potřebu nemám a vystačím s palmem, to je pravda Vysmátý Takhle zas je člověku líto že nemůže na internet když dlí na různých místech mimo pravidelné stanoviště k tomu určené - když už tam ten signál je, že jo.. Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 21. leden, 2008 17:29    Předmět: Citovat

Ja premyslel asi stejne jako ty, take jsem brousil zuby na n800, ale pomer cena/vykon byl pro mne prilis. Kdezto u n770, kterou jsem sehnal novou s 1GB kartou za 4900Kc, byl tento pomer velmi dobry. A nyni muzu rict, ze neni nic, co bych na n770 nemohl delat, co na n800 z mych pozadavku. Zvlaste kdyz treba repasovany Palm TX je o dost drazsi.. Radostný
Nejvice si vychutnavam internet a video a u fotek se zatim nikdo neubranil zvolanim nadseni jak jsou krasne ostre a barevne.
Takze jen rikam, mozna zkusit zapremyslet take nad 770kou Radostný
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: po 21. leden, 2008 19:45    Předmět: Citovat

No mně se u té N770 zdá trochu slabý výkon. Už si to moc nepamatuju, trochu jsem se na to díval jak to bylo loni ve slevách a mám dojem že tam byly s něčim problémy. Už fakt nepamatuju jestli flash nebo co to. Taky ten emulator Palmu prý moc neběží protože to je pomalé. Nevím neměl jsem to nikdy v ruce a tehdy jsem neměl doma WiFi takže tu potřebu jsem neměl. Ale kdybych se dneska dostal k té N770 za přijatelnou cenu, možná bych o ní i zauvažoval. Ale to je jen hypotetické jak N770, tak N800 jsou u nás dostupné asi stejně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 22. leden, 2008 9:35    Předmět: Citovat

Takhle, základem je mít systém na kartě, mám teď víc místa (500MB) pro programy než n800 či n810 (protože jsem náročný na výbavu). A k tomu kernel co podporuje MMC+ kartu s dvojnásobnou rychlostí. Výhoda je ta, že když systém jede z karty, tak se nemusí data dekomprimovat jako při běhu z jffs2 (komprimovaný filesystem) a výrazně to uleví procesoru. No a zrychlený přístup na kartu celou práci dále zrychlí. Co zůstává, je menší RAM, ale pro mě jako uživatele z POS je to v pohodě, protože pouštím většinou ne více než dvě app najednou. Tato kombinace spolu s OS2007HE mi vlastně přeměnila n770 na n800 až na tu RAM. A s posledním vydáním funguje i Skype (po menší úpravě) a flash plugin 9. Ale video na stránkách jde hodně trhaně.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lister
nováček
nováček


Registrace: 9.3. 2005
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út 22. leden, 2008 10:05    Předmět: Citovat

Takže, právě jsem objednal n800 u megafoto.cz.

Prý by jim nakonec ještě měly přijít. Budu informovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: út 22. leden, 2008 12:57    Předmět: Citovat

Neříkali kdy by to asi tak mohli mít, vyjádřili se nějak konkrétněji? Taky bych to objednal, ale nechci čekat půl roku aby nakonec řekli že nebudou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lister
nováček
nováček


Registrace: 9.3. 2005
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: čt 24. leden, 2008 16:34    Předmět: Citovat

Ahoj. tak dodávka byla rychlá. Asi tři dny.

Ale POZOR přístroj, který mi došel má vadný displej. Napříč se line nepěkný několikacm stín, který je vidět hlavně na bílém pozadí. Není to na kraji od podsvětlení a ani to nedělá ochranná fólie.

Takže doporučuji počkat, jak se MEGAFOTO zachová při reklamaci.
Telefonní spojení je dost brutální, takže to musím rovnou poslat zpět.

Potom opět napíšu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 24. leden, 2008 16:51    Předmět: Citovat

teda to je pech...
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lister
nováček
nováček


Registrace: 9.3. 2005
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: čt 24. leden, 2008 16:55    Předmět: Citovat

To ano.

Lidi, jakou já měl radost...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: st 30. leden, 2008 6:40    Předmět: Citovat

Nevíte někdo jak u toho probíhá aktualizace na tu verzi 2008? Dá se to provést i OffLine? Dá se někde stáhnout nějaká kompletní instalace? Jediné co jsem našel má cca 3,8MB, takže to vypadá že zbytek si stahuje z netu. No a jestli to má těch 250MB nebo kolik je ta vnitřní paměť tak to může být na dost dlouho, zas tak rychlé připojení nemám a kdovíjakou rychlostí to v reálu pojede. A co když to spojení během přenosu spadne? Musí být během toho stahování ta Nokia pořád připojena k PC? Nikde se mi to nepodařilo dohledat, není někde nějaký přesnější popis? Všude popis končí něčím ve smyslu "spusťte instalátor a následujte pokynů na obrazovce". Není tu někdo kdo to už dělal a má s tím zkušenost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 30. leden, 2008 8:51    Předmět: Citovat

stahnes si binarni image, na tomhle odkaze, http://tablets-dev.nokia.com/nokia_N800.php?f=RX-34_2008SE_1.2007.50-2_PR_COMBINED_MR0_ARM.bin
nebo proste ten co je nejnovejsi z vyberu. A pak to tim flashnes... jo a bacha, prijdes uplne o vse. Ja to flashuju z linuxu, ale z windows to jde taky, akorat tam nejsou zadny moznosti, ale pro komplet flash to staci (je to na to delany, jen to odlikas).
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: st 30. leden, 2008 13:37    Předmět: Citovat

No ona bude nová, takže tam nic nebude o co by šlo přijít Radostný Zatím ji ještě nemám. Ale moc díky. Jak to je velké ty soubory? Aspoň přibližně. bez toho productid se tam nepodívám tak to nemůžu sám zjistit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 30. leden, 2008 20:26    Předmět: Citovat

product ID se podivas, je to MAC adresa wifiny, je to pod baterkou. Velikost bude asi jako flash, komprimovana, pocitej tak neco pres 100MB. Ja to stahoval taky odtamtud kdysi.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: st 30. leden, 2008 20:34    Předmět: Citovat

no jo, podívám, ale až ji budu mít v ruce Vysmátý zatím je ještě někde na poště
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Offtopic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412