Fórum - Zobrazit téma - PDA Net pro Treo - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

PDA Net pro Treo

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 26. březen, 2007 14:27    Předmět: PDA Net pro Treo Citovat

Zkoušel jsem %subj% a mám následující zkušenost:
- konfigurace: XP Pro CZ, book UMAX 3400WXT, Treo680 + Vodafone + EDGE
- instalace bezproblémová
- funkce víceméně bezproblémová

Ovšem mám následující výtky:
1) Připojení ve Windows vzniká až na základě spuštění aplikace na Palmu, do té doby na počítači neexistuje - nefunguje dokonce ani připojení vytvořené ručně pomocí ovladače PDAnet USB Modem. Očekával bych opačnou logiku, tedy aplikací na Treu přepnutí do režimu USB modemu a ovládání připojení ze strany počítače. Ale to je věc vkusu.
2) Co mi ale vysloveně pilo krev bylo, že jelikož noťase u zákazníků využívám i jako bránu do netu (z provozních důvodů mají zákaz trvalého nebo vlastního připojení), mám nastaveno sdílení modemového připojení k netu do LANky prostřednictvím síťovky. Jenomže PDAnet při svém spuštění jednak sdílení zruší (a po ukončení ho neobnoví) a jednak na takto nastavené síťovce nastaví adresu 192.168.0.1. A navíc možnost povolení sdílení jakýmsi záhadným způsobem zamkne, takže dostat to do původního stavu mi trvalo skoro 2 hodiny, které jsem strávil především sprostým nadáváním.

Takže pokud se podobně jako já přes Treo připojujete z počítače k netu a tento sdílíte ostatním uživatelům LANky, zapomeňte na PDAnet a dál zůstaňte u kombinace BlueTooth + nabíječka nebo nabíjecí kabel. V tomhle režimu totiž i během připojení k netu bude dál fungovat USB synchronizace a dokonce i USB mass storage.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412