Fórum - Zobrazit téma - Vestavěné DTG10 na Centru a čeština - funkční! - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vestavěné DTG10 na Centru a čeština - funkční!
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Lokalizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hugo0695
nováček
nováček


Registrace: 24.6. 2007
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: st 11. březen, 2009 9:33    Předmět: Re: Fonty v aktualni verzi DTG Citovat

Citace:
... verze 10 s update a s podstrčenými fonty verze 11 a Hawkovou malou češtinou pro Centro funguje s češtinou zcela dobře, včetně korektního zobrazování českých PDF.


Používám ostrou verzi 11, a trochu jsem se již dříve vrtal do střev DTG. Fonty 'Adobe' nemá kvalitní (resp. substituci).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá 07. říjen, 2016 9:56    Předmět: Re: TT3 - DTG10 CZ Citovat

toka napsal:
kinter napsal:
toka napsal:
Do verze DTG7 cestina vcelku fungovala.

Proč tedy nepoužíváte něco, co fungovalo? Překvapený

Proc chci pouzivat novejsi verzi DTG10? Verim, ze to byla pouze retoricka otazka, kterou jsi nemyslel vazne. Rozdil mezi DTG7 a DTG10 je dost znacny a kde bychom byli, kdybychom se nezkouseli novinky..
Nastesti se mi to podarilo rozbehat. Krome nahore popisovane procedury (nakopirovani DTTFonts.pdb z DTG11 a prepsani parametru 11000 na 10002) stacilo preinstalovat starsiho PILOCa na verzi 3.7b.
Diky za dobry tip.

DTG 10 s výše uvedenými fonty funguje i s mojí lokalizací pro Tungsten T3. Navíc chodí i Opera Mini 1, 2 a 3, která se s Pilocem vůbec nespustí a která také vyžaduje opravu Unicode. S mojí lokalizací chodí i DTG 11 (viz Česká/slovenská lokalizace pro Palm Tungsten T3 - killinghawk.cz).
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vrty
nováček
nováček


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 38
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá 07. říjen, 2016 13:24    Předmět: Obdiv Citovat

Ty jo obdiv, po vice jak sedmi letech se ozvat na toto forum, ze ty Palmy jeste funguji.
_________________
Palm Centro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: st 19. říjen, 2016 20:14    Předmět: Citovat

A proč by nefungovaly? Jako správce času a podobně budou fungovat ještě dlouho.

Už se těším, že příští rok oslavím deset let s Treem... Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pavel_P
nováček
nováček


Registrace: 25.3. 2017
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so 25. březen, 2017 10:54    Předmět: Citovat

Je tu ještě někdo v 2017 Vysmátý ?

Potřebuju pro manželku na Palm Centro lokalizaci ale tak, že nechci ani aby to psalo česky (na SMS zbytečné), ale aby to přeložilo nápisy do češtiny, aby se v tom telefonu aspoň trochu vyznala. Chtěla telefon s qwerty klávesnicí a nic jiného jsem doma nenašel. Jinak všechna čest, skoro po 10 letech a Centro fuguje stále zcela bez problémů, baterka stále vydrží několik dní Šokovaný , v porovnání s dnešními "chytrými" mobily je to k neuvěření.

Vážně se v roce 2017, jak vidím na eshopu palm.cz, ještě prodává plná lokalizace na Centro za téměř 500 ?? Nedali to už zadarmo???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 25. březen, 2017 13:48    Předmět: Odpoved Citovat

Ja sem treba obcas mrknu, ale je tu mrtvo.

To bude celkem problem, nebot ty velke lokalizace pro pozdejsi modely nebyly tusim zrovna stabilni. Muzes zkusit napsat vyrobci lokalizace http://www.redgrep.cz, zda by to neuvolnil. Nebo si to zacit prekladat sam Pobavený .

Nestalo by za to manzelce koupit nejake starsi Blackberry? Ma to qwertz, je to v cestine a nestoji to moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pavel_P
nováček
nováček


Registrace: 25.3. 2017
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so 25. březen, 2017 17:18    Předmět: Citovat

Díky za reakci, bohužel stránky www.redgrep.cz napovídají, že už firma není funkční. Zobrazují se v podivně rozsypané verzi a polovina podstránek, včetně kontaktů, už nefunguje. Tedy mám obavu, že tam odsud už se mi program asi získat nepovede. Žádný jiný kontakt jsem na ně zatím nenašel.

To byla jediná firma, která udělala na Centro velkou lokalizaci? Pokud ne - byly všechny velké lokalizace tak nestabilní? Jak se to projevovalo?

Ani o stránkách http://www.palm.cz si už nejsem jist, že jsou funkční. Na Mozille zobrazují nějaké podivně rozsypané obrázky i když na Chrome jsou v pořádku, tak nevím.

V podstatě by mi stačilo počeštění programu na SMS a volání
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 26. březen, 2017 11:06    Předmět: Odpoved Citovat

Premyslim, kde vzit nejaky kontakt, preci ta domena musi mit majitele. Lokalizace jde stahnout zde:
http://www.redgrep.cz/download/csCZ_Centro1.0.zip
Ovsem tusim po mesici to chce licencni klic. Lokaliaze delala jeste druha firma Paragon Software, ale v dobe Centra uz tusim lokalizace nedelala. Proste se to obcas resetovalo pri aktivni lokalizaci.
PalmShop pry funguje, mluvil jsem letos s majitelem. Dokonce to prislusenstvi v nabidce fakt maji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne 26. březen, 2017 13:07    Předmět: Citovat

Jen bych chtěl připomenout, že v Locale nefunguje vyhledávání v kontaktech postupným psaním ani Unicode v DocumentsToGo, Opeře Mini a OfficeSuite. U e-mailového klienta SnapperMail je u odchozích e-mailů špatně nastavená hlavička a e-maily v češtině se pak u příjemce zobrazí ve špatném kódování. Nejsou odstraněny automatické opravy (záměna i->I atd.).

Má lokalizace je kompatibilní s Locale a odstraňuje výše zmíněné nedostatky. Nápisy a menu u softwarové klávesnice se ale vrátí zpět na angličtinu.

Malá lokalizace pro Palm Centro: http://killinghawk.cz/loccentro.htm
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pavel_P
nováček
nováček


Registrace: 25.3. 2017
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st 29. březen, 2017 18:09    Předmět: Citovat

Nevím, co dělám špatně, ale i přesto, že jsem na Centro zkoušel různé malé lokalizace (jediná velká od redgrepu se bez kódu vůbec nespustí, tedy nelze ani vyzkoušet), tak se mi příchozí SMS s diakritikou (zaslaná z Android telefonu) stále zobrazuje s otazníky místo písmen s diakritikou.

SMS aplikaci jsem v zoufalství manželce neodborně přeložil do "cestiny" sám, chvíli mi to tedy trvalo, než jsem našel, že je to aplikace s názvem Nexter, ale s en-US jazykovým souborem si PSPad v hex modu nastesti poradil a nápisy sly do cestiny prepsat a nahrát zpet do RAM.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st 29. březen, 2017 18:26    Předmět: Citovat

Čeština v SMS aplikaci funguje jen s lokalizací PiLoc. V kombinaci s PiLoc Monitorem ji lze libovolně vypínat a zapínat pro jednotlivé aplikace. Doporučuji vypnout lokalizaci PiLoc pro všechny aplikace (v nastavení nechat default) a v SMS aplikaci ji zapnout pomocí PiLoc Monitoru a jako hlavní lokalizace použít tu mou nebo Locale (pokud bude Locale stabilní na Palm Centro). Ta má stabilní je, stále ji používám (viz předchozí post).

Lokalizaci PiLoc pro Palm Centro však již nelze stáhnout z oficiálních webových stránek, protože výrobce ukončil podporu Palm OS (jako většina autorů a firem). Možná ji lze koupit zde na PalmHelp viz Lokalizace PiLoc - PalmShop a PiLoc Monitor - PalmShop.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 26. duben, 2017 17:53    Předmět: Citovat

U nás (www.palm.cz) vše stále normálně funguje.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Lokalizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412