www.PalmHelp.cz

Finanční výsledky Palmu za první čtvrtletí fiskálního roku 2007
Publikováno: 25.09.2006
Téma: Ekonomické informace


Ve čtvrtek 21. září večer Palm oznámil finanční výsledky společnosti za první čtvrtletí fiskálního roku 2007. Do pátečního vydání se nám již výsledky nevešly, přinášíme vám je tedy dnes. Jak jsme informovali již v novinkách, příjmy byly nižší, než původní očekávání. Ale i tak se nejednalo o vůbec špatné období. Krom toho ještě Palm oznámil, že hodlá odkoupit akcie společnosti, které momentálně nemá v držení.

Obrat společnosti měl v prvním čtvrletí fiskálního roku 2007 (tedy v období do 1. září) hodnotu 355,8 milionů dolarů, což znamená zvýšení o 4% oproti stejnému období minulého roku. Provozní příjem společnosti se oproti loňskému období zvýšil o 28 procent.

Hodnota čistého zisku za dané období se zastavila na 16,5 milionech dolarů, což představuje šestnáct centů na akcii. V tomto čtvrtletí také Palm poprvé použil metodiku SFAS 123R pro výpočet zisku dle GAAP měřítek. Ten tak dle těchto měřítek činil 6,7 milionu dolarů. Pro porovnání, čistý zisk v prvním čtvrletí fiskálního roku 2006 činil 18,2 milionu dolarů.

Čistý zisk dle ne-GAAP měřítek má hodnotu 21,5 milionu dolarů, neboli 21 centů na akcii, bez započítání kompenzačních nákladů a amortizace nehmotných aktiv dle metodiky SFAS 123R. Stejná položka za odpovídající období loňského roku měla hodnotu 13,7 milionu dolarů, tedy 13 centů na akcii, rovněž bez aplikace metodiky SFAS 123R.

"Na řadě trhů se nám vedlo velmi dobře, značně se zvýšily zisky a prodeje řady Treo," řekl Ed Colligan, prezident a CEO Palmu. "Oznámení nových produktů, která jsme učinili tento měsíc nás staví do ještě lepší pozice pro pokrytí poptávky a rozšíření naší celosvětové působnosti."

Očekávání pro druhé čtvrtletí fiskálního roku 2007

Dle současných trendů společnost očekává, že se v příštím čtvrletí budou finanční výsledky pohybovat v těchto mezích:

 • Obrat v rozmezí 430 až 450 milionů dolarů;
 • Hrubý zis v rozmezí 33,3 až 33,8 procenta dle GAAP měřítek a 33,5 až 34 procent dle ne-GAAP měřítek;
 • Provozní náklady mezi 121 a 124 miliony dolarů dle GAAP měřítek, 115 až 188 milionů dolarů dle ne-GAAP měřítek;
 • Zdanění dle GAAP měřítek 42,5 procneta, 40 procent dle ne-GAAP měřítek;
 • Zisk na akcii mezi 15 až 18 centy dle GAAP měřítek, 20 až 23 centů dle ne-GAAP měřítek;
 • Kompenzační náklady před zdaněním dle SFAS 123R v rozmezí 6,5 až 7 milionů dolarů a amortizaci nehmotných aktiv 0,3 milionu dlolarů.

  Odkup akcií společnosti

  Současně s finančními výsledky Palm oznámil program zpětného odkupu akcií společnosti. Správní rada uvolnila 250 milionů dolarů na výkup volně dostupných akcií, které nejsou ve vlastnictví Palmu. Nákup bude financován ze stávajících hotovostních prostředků a z budoucí cash flow společnosti.

  Nákupy budou provedeny jak skrze otevřený trh, tak na základě jednotlivě dohodnutých trasakcí, nebo i pomocí transakcí provedených bankovními institucemi, které splní veškeré právní náležitosti. Program tedy společnosti dovoluje nakupovat své akcie dle libosti. Na načasování odkupu a množství odkoupených akcií budou mít samozřejmě vliv podmínky na trhu.

 • Tento článek si můžete přečíst na webu www.PalmHelp.cz
  http://www.palmhelp.cz/html

  Tento článek najdete na adrese:
  http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=873