www.PalmHelp.cz

Poslední aktualizace v sekci download - 18. 9. 06
Publikováno: 18.09.2006
Téma: Software


Je tu pondělí a s ním i další přehled aktualizací v sekci download. Nenechte se zmást číslováním verzí u některých aplikací! Přestože ne vždy bylo provedeno jejich navýšení, k updatování aplikací skutečně došlo.PalmFiction v0.14n
Prohlížeč textů v nejrůznějších formátech (PalmDOC, TXT, Word 2.x/6.0/95/97-2003, ...). Co do počtu funkcí jeden z nejbohatších programů na čtení elektronických knih (z těch méně samozřejmých např. možnost načtení fontů z PC pomocí Font Converter 2). Před instalací nutno pročíst pokyny na domovské stránce. Více v článku PalmFiction - znáte lepší e-reader? Českou lokalizaci můžete najít zde. K dispozici také anglická, ruská, bulharská, francouzská a německá verze. Na domovských stránkách můžete najít také verzi pro lowres rozlišení.
Freeware.

Destaller Lite version v2.8
Utilita starající se o korektní a kompletní deinstalaci aplikací. Více v článku Destaller Lite - malý pomocník pro mazání programů.
Freeware.

TextPlus český slovník v06-09-15
Český slovník pro aplikaci TextPlus. Více více viz na uvedeném odkazu.
Freeware.

Peck bird information manager application v6.9.2
Výtečný nástroj pro ornitology. Spojuje fotografie (více než 1100), záznamy, etymologii, checklisty, identifikační tipy a data pro stanovení druhu do čtyř vizuálních jednoduchých, ale vysoce integrovaných seznamů.
Obsahuje AOU seznam (Americká Ornitologická Unie) pro určení druhů a hierarchickou klasifikaci. AOU nabízí 2232 hierarchických položek, v nichž můžete hledat s ohledem na lokalitu v USA (AR, AZ, CA, GA, IL, IN, MD, MI, NC, NY, OH, OK, SC, TN, TX, VA, WA a WV), v Kanadě (AV, MB, NB, NL, ON, YT) a v Mexiku. Tyto lokality automaticky lokalizuje.
"Dokument seznam" zobrazuje jména dokumentovaných druhů (týká se převáženě druhů žijících v Severní Americe).
Audio seznam zobrazuje jména druhů nebo mnemotechnické pomůcky (jsou-li dostupné) s vábničkou nebo ptačím zpěvem.
Seznam regionů s ptačí ochrannou zónou zobrazuje 37 regionů v Americe. Nyní podporuje i LifeDrive, přidána možnost hledání i číselných řetězců možnost nastavení hlasitosti u audio záznamů.
Freeware.

GrxView Lite v1.0.1
GrxView Lite je freewarový prohlížeč obrázků s integrovanou podporou JPEGů. Také umí prohlížet adresářovou strukturu s generováním náhledů, podporuje zoom, rotaci a vytváření slideshow. Aplikaci lze provozovat na rozlišeních 160x160, 320x320, 320x480 portrait/landscape. Více v článku GrxView Lite - malý machr na JPGčka.
Freeware.

pz - an archiver for Palm OS v0.6
Jednoduchý kompresní/dekompresní program, funguje i jako jednodušší správce souborů v RAM.
Freeware.

dbScan v1.9j
Opraví chyby v databázích systémových PIM aplikací (diář, kontakty, úkoly, poznámky). Můžete tím odstranit potíže hlášené občas během synchronizace.
Freeware.

EasyCalc v1.24
Jedna z nejlepších kalkulaček pro Palm OS. Obsahuje všechny běžně používané soustavy, grafy, historii zápisu výpočtu, obrovské množství funkcí, české menu, ... Vyžaduje přítomnost MathLib v RAM. Více v článku Nejpodceňovanější aplikace pro Palm OS.
Freeware.

MathAce v1.9
Řešení matematických úloh formou jednoduchých kvízů. Vhodné pro trénování školou povinných dětí. Podpora 5cestného tlačítka.
Freeware.

Avvenu v2.2
Zpřístupněte si jakýkoliv soubor na stolním PC nebo na zařízení s Windows Mobile z jakéhokoliv místa na světě přes svůj palm! Pokud chcete např. editovat nějaký kontakt nebo prohlížet libovolný dokument na vašem PC, stačí využít službu Avvenu a vybrat PC, ve kterém hodláte "brouzdat". Vzdálené sdílení souborů jako byste seděli u svého PC, není pro Avvenu žádný problém. Přístup k souborům je chráněn 128bitovým SSL kódováním.
Freeware.

Tento článek si můžete přečíst na webu www.PalmHelp.cz
http://www.palmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=863