www.PalmHelp.cz

Velké srovnání programů pro předpověď počasí (5. část)
Publikováno: 27.11.2006
Téma: Software


V poslední části seriálu si krátce připomeneme program WorldMate 2005 Pro a pak již bude následovat pouze souhrn všech kladů a záporů srovnávaných programů. A že jste se v průběhu recenzí nedozvěděli nic třeba o stabilitě programů? I tu dnes probereme.



WorldMate 2005 Professional

O programu WorldMate ve verzi 2005 jsme již jednou psali. Detailní popis programu tak najdete v recenzi. Dnes jen připomenu, že se jedná o ultimativní nástroj pro cestovatele, spojující v sobě mnoho užitečných funkcí. Většinu z nich ale využije opravdu jen ten, kdo hodně cestuje. Ostatně běžné zájemce odradí na první pohled neskutečně vysoká cena - 75 amerických dolarů! Vězte ale, že tomu, kdo aplikaci využije, se investice rozhodně vyplatí. A nenechte se zmást datem v názvu programu. Aktuání verze pochází ze 2. listopadu 2006.



Pro toho, kdo hledá program pouze pro informace o počasí, by byla investice do WorldMate naprostým bláznovstvím. Ale připomeňme si, nebo respektive proberme detailněji, čeho všeho je v této oblasti program schopen.



Základem je fakt, že vám WorldMate umožní sledovat počasí hned třeba v pěti městech najednou. Používá databázi weather.com, tudíž nabízí obligátní možnosti co se pokrytí našeho území týče. Program se ale hlavně soustředí na světové metropole, které si rychle vyberete z rozbalovacího seznamu. Na obrazovce s přehledem počasí se pak ve velkém okně zobrazuje vámi zvolené domovské město a pod ním v menších oknech další čtyři lokace. Klepnutím na piktogram v kterémkoli poli ukáže očekávanou situaci v následujících čtyřech dnech, nechybí pochopitelně den aktuální. Mezi tímto přehledem jednotlivých dní lze listovat, takže pěkně pohromadě vidíte, jak bude třeba pozítří v Praze, Brně, LA, Londýně a Paříži.



Zobrazované informace jsou opět velmi stručné, jedná se o piktogramy s přehledem oblačnosti, jednoslovný popis (například přeháňky) a přehled maximálních a minimálních teplot.



Možnosti WorldMate lde ale nekončí. WorldMate také umí stahovat meteorologické mapy a v této oblasti se neomezuje jen na klasické satelitní snímky oblačnosti. Umí i snímky z Dopplerova radaru, rozložení teplot, pravděpodobnost srážek a předpovědní mapu na následujících 24 hodin.



Závěrem jen opět upozorním, že WorldMate primárně není určený těm, kteří hledají informace o počasí. Proto jej ani nebudu zahrnovat do závěrečného zhodnocení. Hodnocení samotného programu si můžete přečíst v recenzi. Já jen konstatuji, že je to pro cestovatele nástroj přímo dokonalý.

Shrnutí

V testované skupině programů byly některé lepší, některé horší, jiné vynikající, další zase prakticky nepoužitelné. Jedno ale mají všechny společné. Stabilitu. Ano, čtete dobře. Za celou dobu testování těchto programů jsem nepozoroval žádné problémy se stabilitou jejich běhu a vliv na stabilitu přístroje. To ovšem neznamená, že se můj T|X celou dobu vyhýbal pádům a resetům. To on tak ale činí i normálně... Tento fakt se rovná téměř zázraku - zdá se, že aplikace jsou korektně naprogramovány a fungují tak, jak mají.

A kterou si tedy vybrat? Inu, každý má jiné potřeby a jiný vkus. Hvězdičkové hodnocení nemusí být v tomto případě vůbec zavazující. Někomu bude nejvíce vyhovovat freewarový kMeteo, právě proto, že je zdarma. Nenabízí sice žádné pokročilé funkce, mnohým bude ale jistě plně dostačovat. Ostatně pokud bych opravdu nutně potřeboval informace o počasí ve svém palmu, kMeteo by se v něm usídlil natrvalo. Přijde mi prostě zbytečné připlácet za pokročilejší funkce.

Pokud bych se přeci jen rozhodl za podobnou aplikaci platit, nezvítězil by u mne pětihvězdičkový 4cast Weather Browser. Ten je sice vynikajícím nástrojem s výborným souborem funkcí a podporou hires+, ssobně se mi ale více líbí názornost funkčně chudšího Tréociel. Otázkou je, zda bude fungovat jinde než na Treu a T|X.

Jestliže nebydlíte v Olomouci, nevidím rozumný důvod, proč kupovat program Weather Manager. Obloukem se rovnou vyhněte programu Weather Companion Pro. Naopak hledáte-li levné ale funkční řešení, je tu WeatherMan.

Trochu stranou mimo dění stojí PalmaryClock Wireless. Se svou cenou 20 dolarů s ostatními programy nemůže soupeřit. Ale zapřemýšlejte. Potřebujete pokročilé hodiny, budík, stopky, vždy aktuální převodník měn a další funkce? Pokud je odpověď na tyto otázky kladná, určitě se PalmaryClock Wireless vyplatí.

A nyní již jen závěrečné shrnutí výhod a nevýhod jednotlivých programů:


Tréociel

+ přehledné grafické zobrazení
+ příjemné uživatelské prostředí
+ jako jediný ukazuje kompletní možný vývoj počasí během aktuálního dne
+ solidní funkcionalita

- vyšší cena
- nepodporuje hires+


Weather Companion Pro

+ můžete se vytahovat, jak jste utratili horentní sumu za naprosto zbytečný program

- ke svému běhu potřebuje externí program
- ve zkušební verzi si toho příliš nevyzkoušíte
- celková cena je 40 dolarů
- nepodporuje hires+


WeatherMan

+ jednoduchost a přehlednost
+ nízká cena

- nutnost spojení se serverem při každém startu aplikace
- nepodporuje hires+


kMeteo

+ freeware
+ podpora hires+
+ jednoduchost a přehlednost
+ možnost automatické synchronizace

- pouze základní funkce
- neumí ukládat města do záložek


4cast Weather Browser

+ velký soubor funkcí
+ detailní informace
+ podpora hires+
+ možnost automatické synchronizace
+ meteorologický radar
+ možnost synchronizace dat i přes HotSync
+ plugin do ZLauncheru
+ dlouhá 30denní zkušební verze

- žádné nemá


Weather Manager


+ Olomouc v databázi

- nutnost stažení databáze ze serveru
- stručnost databáze
- příšerná grafika
- vysoká cena


PalmaryClock Wireless

+ velmi komplexní aplikace
+ podpora hires+

- v oblasti informací o počasí pouze základní funkčnost





Pokračování článku:
Počasí vždy po ruce - recenze programu Handy Weather (6. část)
Předchozí části článku:
Velké srovnání programů pro předpověď počasí (4. část)
Velké srovnání programů pro předpověď počasí (3. část)
Velké srovnání programů pro předpověď počasí (2. část)
Velké srovnání programů pro předpověď počasí (1. část)



Tento článek si můžete přečíst na webu www.PalmHelp.cz
http://www.palmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=962