www.PalmHelp.cz

Skype na Treu - alternativní řešení!
Publikováno: 22.09.2006
Téma: Software


Společnost iSkoot, jež se zabývá internetovou komunikací, oznámila novou verzi jejich mobilní VoIP aplikace, která je nyní kompatibilní i s Palm OS na smartphonech Treo. To, co tuto zprávu činí magicky zajímavou, je slůvko "Skype"...O první vlaštovce na poli komunikace přes Skype jsme psali již ve čtvrtém vydání novinek ze světa palmů. Tehdy šlo ale o velmi polovičaté řešení eQo, které se neobejde bez stolního PC. Jak je to s dnes představovanou novinkou?

Program iSkootMobile je volně dostupná aplikace (freeware). Základní funkcí je propojit mobilní telefony do PC-to-PC sítě. Nyní tedy i uživatelé smartphonů Treo mohou (po bezplatné registraci) prostřednictvím iSkootMobile přijímat internetové hovory prostřednictvím služby Skype; a to samozřejmě bez jakéhokoliv napojení na svůj počítač, speciální hardware či nějakou Wi-Fi síť.

Vedle ostatních vymožeností Trea mohou uživatelé s tímto programem konečně využít i VoIP telefonování.

Mobilní aplikace iSkootMobile s podporou Skype protokolu je nyní dostupná pro modely Treo 650 a Treo 700p. Stačí jednoduše stáhnout malou aplikaci, zřídit si Skype účet (pokud stále nemáte) a pak už můžete vesele telefonovat s přáteli...

Obchodní viceprezident iSkootu Roy Erez k tomu řekl: „iSkoot věnuje své úsilí lidem, aby mohli využít své mobily naplno. S iSkootem se mohou rozhodnout, jakým způsobem budou volat, mohou se také spojit s uživateli osobních PC, mohou volat do zahraniční výrazně levněji, mohou snadněji rozhodovat o své dostupnosti v síti.“

„Komunita sevřená okolo Trea jsou světaznalí lidé, kteří mají značný užitek ze své schopnosti užívání PC v momentě, kdy jsou zrovna od něj na hony vzdáleni. Jsou to velmi nároční uživatelé, kteří vyhledávají nejpokročilejší technologické vymoženosti pro zlepšení jejich denní komunikace. Smartphony spojují příjemné s užitečným a jsou žádaným pomocníkem dnešních profesionálů. S iSkootMobile mohou členové pracovních skupin snáze komunikovat: vždy vědí, zda je možno se dovolat kolegům a neztrácet tak čas vyzvedáváním vzkazů z hlasových schránek. Zároveň mohou být stále na příjmu a mohou je kontaktovat zákazníci a partneři z celého světa. A pověstnou třešničkou je možnost volat lidem kamkoliv na světě na jejich PC a neplatit tak žáné spojovací poplatky ani hovorné.“

Podpora dalších smartphonů, jako je například RIM Blackberry, a dalších IM služeb, jako je například GoogleTalk běžící na Jabber protokolu, by mohla být dostupná snad ještě před koncem tohoto roku.

Jak se můžete přesvědčit na dosavadní mapě pokrytí, mezi zhruba třemi desítkami vyvolených zemí nechybí ani Česká republika. Slovensko zatím naopak chybí.

Zdroj: palminfocenter.comPoznámka šéfredaktora - první dojem: zatím nebylo dost času na bližší testování, ale prvotní poznatky jsou takovéto:

 • Aplikace je velmi jednoduchá na obsluhu i co do výběru funkcí a působí poměrně sympaticky.
 • Nevím, jestli je v ČR tato služba již dostatečně odladěná, ve včerejších nočních hodinách se mi na Treu přes "rádoby Skype" nepodařilo vůbec s nikým spojit. Místo toho se ve sluchátku vždy ozývala předmluvená hláška, že se mám o spojení pokusit později (podivná angličtina).
 • Telefonování není zdarma, jak by se z článku mohlo zdát. Aplikace se o sestavení hovoru pokouší přes pražské (?) číslo 246019055. Pokud na něj zavoláte z normálního telefonu, uslyšíte tutéž hlášku, jako při pokusu o odchozí "skype" hovor z Trea. I z toho se zdá, že služba u nás ještě nebyla zprovozněna.
 • Nezdařilo se ani jedno příchozí volání.
 • Aplikace nijak neblokuje základní telefonní část Trea a normálně s ní koexistuje.
 • V contact listu na palmu vidím status "on-line" u mnohem méně lidí než na stolním PC.
 • Také mám podezření, že betaverze iSkoot mi nabourala Skype účet, protože nyní jej mám pro ostatní neustále on-line a to i ve chvíli, kdy mám PC i Treo vypnuté :-(
 • Zapomeňte na možnost chatování.

  Pokud se někomu zadaří více, moc bych prosil o komentáře pod článkem. Díky.


 • Tento článek si můžete přečíst na webu www.PalmHelp.cz
  http://www.palmhelp.cz/html

  Tento článek najdete na adrese:
  http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=871