www.PalmHelp.cz

Palm oznamuje nový podpůrný program pro vývojáře
Publikováno: 14.09.2006
Téma: Informace a oznámení


V poslední době není o novinky ze strany společnosti Palm žádná nouze. Jenže krom spekulací ohledně budoucího operačního systému se všechny pohybovaly v hardwarové rovině. Včera ale Palm představil jednu novinku týkající se i softwarové stránky věci. A nejde o nic malého; na světě je nový program podpory vývojářů.Aby potvrdil svou oddanost a neutuchající podporu celosvětové vývojářské komunitě, představil včera Palm nový program její podpory - Palm Developer Network (PDN). PDN je navržena pro harwarové i softwarové vývojáře zaměřené na produkty Palmu a je prvním oficiálním programem, který je určen jak pro vývojáře zaměřené na Palm OS, tak pro ty s orientací na Windows Mobile Pocket PC.

Nový program poskytuje cílenou technickou, obchodní a marketingovou podporu a nahrazuje předcházející úspěšný vývojářský program - PluggedIn. Nová služba obsahuje knihovny, která zodpoví otázky vývojářů, test kompatibility a logo "Designed For Palm Products", které pomůže ověřit, že dané mobilní řešení je kompatibilní se zařízeními Palmu. Pro členy Palm Select Developer Programu - skupiny pro přizvané špičkové vývojáře, kteří dlouhodobě zákazníkům dodávají oceňovaná řešení - jsou připraveny další podpůrné služby.

"Mobilní řešení třetích stran jsou zásadním prvkem uživatelské přívětivosti Palmu", řekl Mike Rank, ředitel vztahů s vývojáři u Palm Inc. "Palm usilovně podporuje vývojáře, tak aby jejich obchody rostly a aby byli úspěšní v konkurenčním prostředí. PDN vývojářům usnadňuje zvýšení prodejů, zisků a posílení hodnoty značky."

Za pomoci Palm Developer Network mohou vývojáři vystavět široké spektrum aplikací pro přístroje Palm tak, aby uspokojili potřeby spotřebitelů, mobilních profesionálů a uživatelů korporátních řešení v následujících oblastech:

 • multimédia
 • lokalizační služby
 • finanční aplikace
 • zdravotní péče
 • bezpečnost
 • hry
 • nástroje pro zvýšení produktivity
 • doprava
 • specifické průmyslové aplikace

  Nové klíčové služby pro vývojáře

  Palm Select Developer Program

  PSDP je nový program pro špičkové vývojářské partnery, kteří významným způsobem obchodují s Palmem. Tento program nabízí vybraným vývojářům nadstandardní technické, marketingové a prodejní služby. Účastnit se mohou pouze partneři vybraní společností Palm. Partnerská řešení musí mít dokončenou certifikaci "Designed for Palm Products", aby Palm uvažoval o jejich zařazení do PSDP.

  Srozumitelná báze znalostí

  Vývojáři budou mít přístup k nové znalostní bázi, která dovede rychle, jednoduše a srozumitelně prohledat celou knihovnu dokumentace podpory vývojářů a pomůže tak odpovědět na jejich technické otázky.

  Program "Designed For Palm"

  Tato nová služba sestává ze série testů kompatibility vyvíjeného mobilního řešení. Ty jsou navrženy tak, aby odrážely typické uživatelské chování. Řešení, která úspěšně těmito testy projdou, budou odměněna propůjčením loga "Designed For Palm Products", což vývojářům umožní posílit hodnotu jejich výrobku a značky. Výsledkem tak bude větší důvěra zákazníků při nákupu. Úspěsné dokončení testů kompatibility také vývojářům otevírá dveře k nadstandardní propagaci výrobků a možnosti prodeje skrze různé obchody společnosti Palm, jako například Software Connection a Addit. Testování provádí nezávislá společnost Quality Partners a je za něj vybírán paušální poplatek.

  Palm Solution Directory

  Po úspěšném dokončení testů kompatibility má produkt nárok na propagaci v rámci PDN Solution Directory. Zákazníci Palmu z celého světa budou moci tento soubor řešení prohledávat a snadno tak zvolit řešení ideální právě pro ně. Služba PDN Solution Directory bude spuštěna před koncem roku 2006.

 • Tento článek si můžete přečíst na webu www.PalmHelp.cz
  http://www.palmhelp.cz/html

  Tento článek najdete na adrese:
  http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=860