www.PalmHelp.cz

Vodafone přijímá objednávky na nové Treo
Publikováno: 08.09.2006
Téma: Hardware a příslušenstvíBritská pobočka Vodafonu začala přijímat objednávky na nové Treo, o jehož chystaném uvedení na trh jsme vás již informovali. Vodafone tak volí pro Palm poněkud netypický způsob uvádění produktu na trh. Pomalé a postupné odhalování novinky totiž není typická práce Palmu.Na stránkách britského Vodafonu pro business zákazníky si tak případní zájemci mohou předobjednat nové Treo u něhož stále ještě není potvrzeno ani jméno, které je ale veřejným tajemstvím. Je téměř jisté že nový model se bude jmenovat 750v, ostatně i obrázek na stránkách Vodafonu má toto pojmenování.

Nových informací o chystaném modelu není mnoho a Vodafone tak při předobjednávkách očekává, že uživatelé půjdou "po značce". Možné také je, že si je vědom toho, že velká část potenciálních zájemců již zná specifikace přístroje z neoficiálních informací, které se objevují na Internetu. Veškeré informace uvedené ve specifikacích přístroje se týkají softwarových záležitostí, v oblasti hardwaru je zatím nejasno.Jasno je již naopak v cenách nového Trea. Ty především ukazují, že teprve podpora velkého a silného operátora umožní příznivou cenovou politiku vůči uživatelům. Zatímco v USA se nová Trea řady 700 prodávavají za ceny okolo 400 až 500 dolarů se základním business tarifem, například u Eurotelu se k těmto cenám Treo 650 přiblížilo v době svého výprodeje a podobně na tom bylo i jinde v Evropě. U Vodafonu je vše ale jinak a nové Treo si mohou britští podnikatelé objednat za celkem příjemné ceny.

Se základním tarifem pro malé podnikatele (ten stojí 17 liber) si lze Treo předobjednat za 213 liber, tedy necelých 9 000 korun. Ještě lépe pak na tom je nabídka s business tarify. Se základním Business 200 (26 liber měsíčně) lze Treo předobjednat za velmi lichotivých 128 liber, tedy zhruba 5 400 korun. S vyššími tarify se pak ceny pochopitelně snižují, k těm nejdražším dostane zákazník nové Treo zdarma. Nutno podotknout, že uváděné ceny jsou bez DPH.

Datum uvedení nového modelu není stále známo, ale vzhledem k možnosti předobjednání je vysoce pravděpodobné, že se tak stane v několika nejbližších týdnech. Britský Vodafone nově na svých stránkách prohlašuje, že předobjednávky jsou určeny pouze pro nové zákazníky a že upgrade pro stávající zákazníky bude možný od 27. září. Vodafone v Holandsku zase slibuje více informací o novém Treu od data 18. září. Zdá se tedy, že těšit se mohou nejen ostrovní zákazníci, ale i další Evropané. Bohužel český trh bude v první vlně uvedení chybět, vzhledem k pozastavení výstavby 3G sítě ze strany českého Vodafonu se také obáváme, že nového Trea se u tohoto operátora u nás nedočkáme vůbec. Nezbývá tedy nic jiného, než počkat na uvedení varianty pro volný trh.

Tento článek si můžete přečíst na webu www.PalmHelp.cz
http://www.palmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=852