www.PalmHelp.cz

GrxView Lite - malý machr na JPGčka
Publikováno: 05.09.2006
Téma: Software


Pokud sháníte nějaký malý a šikovný prohlížeč obrázků pro váš palm, pak může být GrxView Lite, tím co hledáte. Nemá sice nijak velké množství funkcí, ale to co umí, umí dobře.

Program je šířen jako freeware a v paměti palmu zabere 277 kB. Stáhnout si jej můžete zdarma v sekci download. Tato verze bohužel podporuje jen obrázky ve formátu JPG. Pokud chcete používat i jiné (GIF, PNG, BMP, WBMP, PCX, TIFF a DjVu), musíte si zakoupit některou z vyšších verzí jako GrxView (za 14,95 $) nebo GrxView Pro (za 24,95 $). Toto omezení však nemusí příliš vadit, neboť obrázky, které chcete nosit trvale v palmu, je stejně lépe překonvertovat do rozlišení shodného s vaším displejem a digitální fotoaparáty produkují obrázky většinou právě v tomto formátu. Takže větší plochu displeje palmu můžete na prohlížení fotek použít bez obav, stačí pouze přehodit paměťovou kartu. V celém programu se lze pohodlně pohybovat D-padem, což je oproti asi největšímu konkurentovi JPGView s jeho zmateným ovládáním značná výhoda.Dostupné obrázky je možno zobrazit ve 4 módech, které si můžete prohlédnout na následujících screenshotech. Je jasné že u těch s náhledy trvá jejich načtení trochu déle.

Z nastavení programu stojí za zmínku zejména fonty. Na prakticky každý zobrazený text je možné vybrat jednu ze 6 velikostí písma, což přispívá k přehlednosti zobrazovaných dat. O každém souboru je také možné si zobrazit základní informace jako rozlišení, počet barev atd.Po vybrání obrázku D-padem nebo stylusem se tento zobrazí na celý displej. Pokud chcete aktivovat nabídku s editačními funkcemi, musíte stisknout dvojitou oranžovou šipku v pravé dolní části displeje. Zde najdete několik tlačítek, kterými můžete obrázek otočit, přiblížit či oddálit nebo roztáhnout v určitém směru. Tyto změny probíhají pouze na displeji a tak není možné například pootočený obrázek uložit, což by se mohlo hodit například na editaci fotek.Sympatickou vlastností je, že program podporuje všechna používaná rozlišení displeje - 160x160, 320x320 a 320x480 v režimu portrait i landscape. Majitel jakéhokoliv přístroje s Palm OS tak nemusí být zklamán.

Tento článek si můžete přečíst na webu www.PalmHelp.cz
http://www.palmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=844