www.PalmHelp.cz

Palm uvádí nové Treo 700wx
Publikováno: 04.09.2006
Téma: Hardware a příslušenství


Včera, tedy pro nás poněkud netradičně v neděli, uvedl Palm na americkém trhu nový model Palm Treo 700wx. V praxi se však nejedná o nic jiného, než mírně upravený model Treo 700w, který se již nějakou dobu prodává u operátora Verizon Wireless.Včera uvedená verze je pro změnu určena pro operátora Sprint. Ten stejně jako Verizon v USA mimo jiné provozuje síť CDMA EV-DO, takže změna se nekoná ani v podporovaných sítích. Jak již napovídá název telefonu, stejný zůstává také operační systém, tedy Windows Mobile 5.0. Dokonce ani na stránkách výrobce nenajdete ve specifikacích zdánlivě jediný rozdíl, oba telefonu jsou tu uváděny spolu (nad možností příliš velkých rozdílů jsme pochybovali již před týdnem).

Při bližším zkoumání tak pouze zjistíme, že verze wx pro operátora Sprint obsahuje v balení stereo headset, kdežto zákazníci Verizonu si jej musí dokoupit nebo si koupit redukci z mini-jack konektoru na vlastní sluchátka. Co ovšem ve specifikacích nenajdeme, je fakt, že Treo 700wx má oproti stájovému kolegovi s osamělým dvojvé v označení více volné paměti k běhu aplikací. Oba telefony sice disponují 128 MB NVFS paměti, z ní je ale jen 60 MB přístupných uživateli. Pro běh aplikací je u varianty 700w vyhrazeno pouhých 25 MB, kdežto 700wx by mělo disponovat až 57 MB. Některé zdroje uvádějí, že po resetu je volných 48 MB.

Ostatní výbava zůstává stejná; tedy 312MHz procesor, displej s rozlišením 240 x 240 pixelů, Bluetooth 1.2, 1,3 megapixelový fotoaparát, SDIO slot a podobně. Nezměněná je rovněž hmotnost; zůstává tedy na 180 gramech. Nepotvrdily se tak původní dohady, které spekulovaly o tom, že by Treo 700wx mohlo mít vestavěný GPS modul.V softwarové oblasti nalezneme také pár rozdílů. Především Sprint narozdíl od Verizonu neblokuje Dial-up-networking profil, takže lze Treo 700wx použít jako modem k připojení k Internetu z počítače. Vylepšený model také obsahuje microsoftí AKU2 Microsoft Security and Messaging Feature Pack, což znamená podporu Direct Push e-mailu při použití mail serveru s Microsoft Exchange 2003 a opravu několika chyb. K novému Treu je také přibalen Google Mobile Messaging paket, je to ale tak trochu danajský dar, protože za použití této služby je nutno platit.

V podstatě se tedy Treo 700wx nijak neodlišuje od 700w. Můžeme jen doufat, že Palm takto nenápadně nezačíná trend nechvalně známých "íčkových" modelů, které tak proslavila Nokia. Ta prostě po čase přidá drobná, ale přesto mnohdy užitečná vylepšení, která dovedou zmrazit úsměv na tváři současným vlastníkům staršího modelu. Doufejme tak, že jde opravdu jen o úpravy, které souvisí více se specifiky jednotlivých operátorů v USA, než o začínající běžnou praxi.

Tento článek si můžete přečíst na webu www.PalmHelp.cz
http://www.palmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=843