www.PalmHelp.cz

Poslední aktualizace v sekci download - 4. 9. 06
Publikováno: 04.09.2006
Téma: Software


Je tu pondělí a s ním i další přehled aktualizací v sekci download. Nenechte se zmást číslováním verzí u některých aplikací! Přestože ne vždy bylo provedeno jejich navýšení, k updatování aplikací skutečně došlo.ZHexen 2 v1.5
V pomyslné síni slávy nejlegendárnějších 3D "doomovek" Hexen určitě nechybí. Port jeho druhého pokračování pro Palm OS má však značné nároky na volnou heap paměť. Součástí nutné instalace je i přesunutí složky Hexen2 s celým obsahem na paměťovou kartu a to do adresáře /PALM/Programs/. Dále musíte zkopírovat originální .pak soubory do složky /PALM/Programs/Hexen2/data1 (nepřepisujte žádné soubory!). Více v článku Horké novinky ze světa kapesních her. Funguje i na Zodiacu, kde podporuje vibrace.
Freeware.

Destaller v2.7.5
Utilita starající se o korektní a kompletní deinstalaci aplikací. Více v článku Destaller Lite - malý pomocník pro mazání programů.
Freeware.

MHD 4 Palm PRAHA v1.9.2006
Vynikající jízdní řád pražské MHD. Jednoduchá grafika nic nemění na použitelnosti. Nutno stáhnout ještě tento PRC soubor. Autor nedoporučuje spouštění z karty. Kódování ISO-8859-2/ASCII stahujte z domovských stránek.
Freeware.

MHD 4 Palm BRNO v1.9.2006
Vynikající jízdní řád brněnské MHD. Jednoduchá grafika nic nemění na použitelnosti. Nutno stáhnout ještě tento PRC soubor. Autor nedoporučuje spouštění z karty. Kódování ISO-8859-2/ASCII stahujte z domovských stránek.
Freeware.

MHD 4 Palm Ostrava v1.9.2006
Vynikající jízdní řád ostravské MHD. Jednoduchá grafika nic nemění na použitelnosti. Nutno stáhnout ještě PRC soubor. Kódování ISO-8859-2/ASCII stahujte z domovských stránek. Ostravske zastavky zacinajici cislem najdete pod pismenem "X".
Freeware.

Binary Clock by Deguise v1.5
Binary Clock ukazuje čas v binárním i v nám srozumitelném formátu. Možnost použít i jako spořič displeje.
Freeware.

Radu-Gadu v2.3
Komunikujete-li často s nějakým Polákem, určitě zkuste tento komunikační nástroj pro "instant messaging" pro nejpopulárnější polský IM s pošetilým názvem Gagu-Gagu.
Freeware.

Recal v2.7
Máte-li potíže s kalibrací displeje, tento program ji spustí po každém resetu, popř. po synchronizaci, před spuštěním aplikace nebo po zapnutí.
Od verze 2.6 přibyla podpora 5cestného tlačítka (např. pro LifeDrife).
Freeware.

Peck bird information manager application v6.8.2
Výtečný nástroj pro ornitology. Spojuje fotografie (více než 1100), záznamy, etymologii, checklisty, identifikační tipy a data pro stanovení druhu do čtyř vizuálních jednoduchých, ale vysoce integrovaných seznamů.
Obsahuje AOU seznam (Americká Ornitologická Unie) pro určení druhů a hierarchickou klasifikaci. AOU nabízí 2232 hierarchických položek, v nichž můžete hledat s ohledem na lokalitu v USA (AR, AZ, CA, GA, IL, IN, MD, MI, NC, NY, OH, OK, SC, TN, TX, VA, WA a WV), v Kanadě (AV, MB, NB, NL, ON, YT) a v Mexiku. Tyto lokality automaticky lokalizuje.
"Dokument seznam" zobrazuje jména dokumentovaných druhů (týká se převáženě druhů žijících v Severní Americe).
Audio seznam zobrazuje jména druhů nebo mnemotechnické pomůcky (jsou-li dostupné) s vábničkou nebo ptačím zpěvem.
Seznam regionů s ptačí ochrannou zónou zobrazuje 37 regionů v Americe. Nyní podporuje i LifeDrive, přidána možnost hledání i číselných řetězců možnost nastavení hlasitosti u audio záznamů.
Freeware.

Origami On The Go v2.1
Vše o tradičním japonském umění Origami (skládání různých potvůrek z papíru) včetně názorného výukového postupu. Možnost práce na více projektech současně, podpora paměťových karet, ... Doplňkový balík na přidání nových výukových postupů najdete zde.
Freeware.

cotoGPS v1.5.0
Užitečný nástroj pro uživatele GPS jednotek. Umí zaznamenat a zobrazit řadu zajímavých informací jako např. rychlost pohybu, nadmořskou výšku, zeměpisnou polohu, graficky vyjádřenou pozici satelitů, slunce a měsíce, zaznamenává trasu atp. Podpora hires+. Nutná instalace matematické knihovny MathLib.
Freeware.

KwikMaps v1.1
Aplikace umožňuje vybrat nějakou adresu z Kontaktů a zobrazit v internetovém prohlížeči stránku Google Maps, která ukáže přesnou polohu daného místa.
Freeware.

Treochat@NGrant.com - Treo Tools v3.0b
Vylepšení pro zasunutí a vyjmutí paměťové karty. Při vložení SD/MMC karty je spuštěn souborový manažer FileZ. Dále vylepšuje vyhledávání v kontaktech, vylepšuje rychlé spouštění nejoblíbenějších aplikací, umožňuje beamovat texty a některé aplikace (FileZ, Graffiti Anywhere, JShopper, Palm Insider Pro, Panda, OpenChess a Zap!2016), nabízí export chatu do Memo Padu, předefinování funkce HW tlačítek, vkládání tel. čísel z Adress Booku + volaných čísel do chatu a další drobná systémová vylepšení.
Freeware.

Life As I See It v1.1
Pokud si chcete psát deníček, tato aplikace to umožní - neomezený počet zápisků denně, ke každému automaticky přiřazuje datum. Samozřejmostí je ochrana heslem.
Freeware.

Tento článek si můžete přečíst na webu www.PalmHelp.cz
http://www.palmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=842