www.PalmHelp.cz

Legendární Warcraft nyní na Palm OS!
Publikováno: 01.09.2006
Téma: Hry a volný čas


Jestliže máte rádi strategické hry a někdy jste jen alespoň zaslechli o fenoménu s názvem Warcraft, neváhejte a seznamte se s jeho verzí pro kapesní počítače Palm – hrou Azeroth wars!

Psal se rok 1994 a Blizzard vydal nenápadnou realtimeovou strategii, jíž mnozí považovali jen za “jiný“ klon Duny 2. Opak byl však pravdou a první Warcraft se právem řadí do zlatého fondu herní klasiky. Jen v této hře se můžete na vlastní kůži zúčastnit krvavého konfliktu mezi nesmiřitelnými klany orků a lidí. Vítěz může být jen jeden a získá to nejcennější: místo na slunci v bájném světě Azerothu…
Prosby a modlitby mnoha stratégů hrajících si na PDA byly konečně vyslyšeny. Po boku opěvovaného Warfare Inc a nedávno vydaného Origo Prologue se na pomyslný Olymp jistě zařadí i nejnovější titul známého ruského programátora Sergey Volchenkova. Azeroth wars, jak autor svoji novinku pojmenoval je klonem právě kultovní hry Warcraft.

Přestože se hra nachází ve fázi betaverze, je už více než dobře hratelná. Na mém Zodiacu (Azeroth běží na všech klasických palmech) hra běží jen v hires rozlišení, doufám tedy, že autor do plné hry přidá i celoobrazovkový landscape hires+ režim. Po prvním spuštění se vám bude zřejmě zdát, že je obraz jakýsi tmavý. Najeďte tedy do nastavení hry a zapněte funkci “light“. Další nepříjemností (která ale věřím bude stejně jako několik dalších drobností ve finální verzi odstraněna) je na můj vkus pomalý pohyb jednotek, stavění budov a jednotek. Trochu tomu sice pomůže další zásah do options hry a nastavení rychlosti na “fast“, ale i tak by chtělo na této věci ještě zapracovat.
Hned po spuštění hry si v menu můžete vybrat mapu (misi) kterou chcete hrát. Doporučuji vám hrát od začátku, protože platí, že čím vyšší číslo mapy, tím vyšší obtížnost. Celkově na vás čeká 12 misí a dva typy náhodně generovaných map.


Ostříleným hráčům strategických her není jistě nutné vysvětlovat princip stavění budov, jednotek nebo těžbu potřebných materiálů. Vše funguje klasicky; výběrem té které budovy z nabídky a jejím následným položením na volné místo na mapě. Stavba by měla být blízko silnice. Peasanti začnou zadanou budovu stavět na místě, kde právě stojí.


Graficky je hra už v této betafázi na velmi vysoké úrovni a jako by z oka vypadla velmi dobře hratelným původním Warcraft: Orcs and Humans. Ozvučení jednotek je původní a zcela shodné se svým vzorem, můžete se tedy těšit na staré dobré hlášky typu: “My Lord? Yes, my Lord!“ :o) Demoverzi Azeroth wars si můžete stáhnout zdarma (1,5MB). Plná verze této báječné RTS vás bude stát 23,99$.

Tento článek si můžete přečíst na webu www.PalmHelp.cz
http://www.palmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=840