www.PalmHelp.cz

PiPhoto a PiDraw - grafická dvojka k pohledání
Publikováno: 07.03.2006
Téma: Software


Pokud hledáte vyspělý software pro kreslení obrázků a jejich prohlížení, pak čtěte dále. Tato dvojice programů zvládá obojí za jednu cenu. Navíc se společně s nimi nainstaluje i desktopový konvertor, který jednoduše a rychle převede vaše obrázky do palmu.

Tento balík programů zabere v palmu 750 kB. Můžete samozřejmě některý z nich smazat a ušetřit tak místo v paměti. Cena kompletu je 14,99$ a můžete si jej stáhnout zde, popřípadě na stránkách výrobce.

PiDraw

Tento program slouží ke kreslení obrázků. Jeho ovládání je značně podobné programu Malování ve Windows, takže nebudete muset dlouho tápat. Oproti integrované aplikaci Zápisník toho PiDraw nabízí opravdu hodně. Předně můžete zadat velikost vytvářeného obrázku v pixelech až do 320x320, což je pro hires rozlišení palmu akorát. Jako podklad lze zvolit již hotový obrázek a poté do něj třeba jen doplnit nějaké změny či popisky. Zde je také první kámen úrazu. Podklad nesmí být větší než oněch 320x320, takže v případě většího podkladu musíte jeho nové rozměry ručně přepsat, aby se vešly do limitů programu. Nechápu, proč toto program neumí udělat automaticky, popřípadě stiskem nějakého tlačítka.



Ke kreslení můžete zvolit některou z 16 barev, popřípadě si posouváním hladin RGB vytvořit vlastní odstín. Ikony barev jsou poměrně malé, a proto chce jejich výběr jistou ruku. K vlastnímu kreslení slouží tlačítka na spodní části displeje. Ty obsahují funkce tužky, štětce, spreje a gumy. U každého z nich lze zvolit tloušťku jeho působení. Dále je možné vkládat hotové objekty jako přímku, obdélník, ovál nebo text. I zde je k dispozici nastavení objektu, takže si můžete nastavit tloušťku čáry, zda má být obdélník či ovál uvnitř vybarvený nebo velikost vkládaného textu. Poslední 2 tlačítka jsou známé kapátko a ruka sloužící pro posun obrázku po displeji.



Nakreslený obrázek je možné uložit ve formátu JPG nebo BMP a to jak do paměti RAM, tak na paměťovou kartu. Program samozřejmě disponuje i užitečnou možností vracet provedené úpravy zpět (Undo).


PiPhoto

Tato část celého balíku slouží k prohlížení obrázků ve formátu JPG. Zajímavě řešeno je omezení zkušební verze, kdy při spuštění programu musíte čekat tolik vteřin, o kolikáté spuštění od instalace se jedná. Po pěti vteřinách už je to vážně otrava. Stiskem tlačítka vpravo nahoře lze vybrat adresář, z něhož si chcete prohlížet obrázky. Poté lze pomocí záložek na dolní liště programu měnit způsob, jakým je zobrazen obsah adresáře. Je možno zvolit buď pouhý textový seznam nebo 2 velikosti náhledů obrázků.





Dále je možné klikáním na třetí ikonu od výběru adresáře zvolit, zda se mají zobrazovat obrázky jen z karty, z paměti RAM, popřípadě obojí. Odlišení obrázků umístěných v RAM je provedeno malou ikonou palmu v jejich náhledu. Klepnutím na obrázek, popřípadě jeho výběrem D-padem se zobrazí přes celý displej. Zde potom lze klepnutím na displej vyvolat menu obrázku.



To obsahuje položky jako zoom, detaily, návrat na zobrazení náhledů nebo volbu Show Bar, která zobrazí nabídkový pruh s dalšími možnostmi. Mezi ně patří například roztažení na celý displej, opět zoom nebo možnost otočení obrázku. Zpět na zobrazení náhledů je možné se dostat ze Show Baru stisknutím tlačítka domečku (na displeji, ne na Graffiti ploše).


PiPhoto Desktop

Poslední položkou z balíku je desktopový konvertor, který umožňuje hromadně "naházet" do palmu požadované obrázky. Před jejich přenosem lze změnit jejich rozlišení, natočení a vybrat, zda mají být instalovány na paměťovou kartu či do RAM. Nahrání připravených obrázků se provádí stisknutím tlačítka [Download]. Poté je třeba ještě spustit HotSync.







Tento článek si můžete přečíst na webu www.PalmHelp.cz
http://www.palmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=593