www.PalmHelp.cz

Palmknihy prosinec a leden
Publikováno: 09.02.2006
Téma: Elektronické knihy


Vítám vás u našeho občasníku o dění na Palmknihách. Občasník je to hlavně proto, že se mi pořád nedaří vrátit se k měsíčnímu režimu, takže je to někdy za měsíc a někdy zase za dva... Pravda, co jsme přešli na publikování jedné knihy denně, to tolik nevadí - skoro jsem v pokušení přiznat, že dvouměsíční interval je tak akorát.



No jo, zase klasika...

Tentokrát začnu po delší době svým oblíbeným autorem Ladislavem Klímou a jeho Filosofickými listy. Klímu mám rád a vřele vám doporučuji i jiná jeho díla, máme jich u nás požehnaně. Moje nejoblíbenější je Nemesis, ale jak říkám, máme toho od něj povícero a jeden kousek je lepší než druhý.
Jistě nezklame ani Obraz Doriana Graye. Oscar Wilde se ani jinam než do klasiky zařadit nedá a tak mu tu radost uděláme :-), i když jemu to už je asi jedno... Ale kniha je to výtečná, tak teď všichni najednou: "Díky, pane Wilde." No, moc jste se nevytáhli, ale i to je asi panu Wildovi jedno. OK, tak raději jdeme dál.
Na své si přijou i detektivní nadšenci - Sir Arthur Conan Doyle má pro všechny zájemce hned tři knihy (no jo, vždyť je to za dva měsíce, že ano...): Osamělá cyklistka, Škola v Priory a Černý Petr. Rovnou říkám, že neznám ani jednu z nich, i když je Doyle jeden z mála autorů detektivek, které snesu. Patří tak do stejného klubu, jako Agatha Chrisite... a snad ještě pár autorů, které na Palmknihách ale (zatím?) nenajdete.

Je zima, přečti si něco zajímavého...

Dneska se toho moc nenaučíme, ale jeden zajímavý titul by se přece jenom našel - Dějiny desátků Jiřího Doležela. V podstatě je to o nenasytnosti římskokatolické církve (ale i jiných církví a sborů), což sice zní hodně drsně, ale po přečtení zjistíte, že to přesně odpovídá. Tahle kniha je prošpikovaná odkazy na nejrůznější prameny a dá se použít určitě i jako studijní materiál...
Spíše zajímavostí je pak kniha Chudoba dětí v bohatých zemích (Jiří Svršek), která rozebírá všechny ty mikro- i makro- ekonomické veličiny, aby za nimi našla různě chudé děti - ale v Evropě či USA, což se většinou s pojmem chudoba moc nerýmuje. Holt jiný pohled.

Sci-fi, fantasy, sranda

Na začátek a zasmání osvědčený autor Jiří Charvát a opravdu moc hezké B f l m p s v z a Horká těla. Kdo se u toho aspoň neusměje, asi měl velmi nudný život - nebo si ho teď nudný dělá. Autor zkrátka píše o zážitcích, které by z paměti (i když možná v mírně odlišné podobě) našel skoro každý, a právě proto se tomu dá tak hezky zasmát.
Dále tady máme Rotundu od Jiřího Mazurka, a není to hned tak nějaká obyčejná rotunda. Matně si vybavuji, že jsem snad už někdy něco podobného četl, ale možná to je jenom takové zdání... ono je to zkrátka zajímavé téma a to si člověk hned lépe pamatuje.
Nakonec se trošku splaší některé fyzikální zákony, a to z dost pitomého důvodu. Předárkování od Milana Petráka vám řekne více, já už nic prozrazovat nebudu.

Něco extra na závěr

Zveřejnili jsme dva velké romány od Miroslava Jandovského - Požehnaný rok a Příběh plný lásky. Nečetl jsem ani jeden, to říkám na rovinu, ale třeba jsou zajímavé... své čtenáře si určitě najdou, o to se nebojím.
Minule jsem psal o placených knihách v naší nabídce, takže bych jen tak krátce představil knihu číslo dvě (podle času zveřejnení), a to Soumrak bohů Petra Albla. S těmito dvěma knihami jsme zahájili placený provoz a po prvních zkušenostech se zdá, že jakýsi zájem o placené knihy je, takže brzy přidáme další knihy v tomto režimu... tak se těšte.







Tento článek si můžete přečíst na webu www.PalmHelp.cz
http://www.palmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=555