www.PalmHelp.cz

HandStory - zabiják nejen na texty
Publikováno: 14.11.2005
Téma: Software


Snad každý má v palmu některou z aplikací pro off-line prohlížení webu, jinou na čtení elektronických knih a další třeba na prohlížení obrázků nebo psaní poznámek. Handstory integruje všechny tyto možnosti do jednoho programu. Jak to zvládá se podíváme v dnešním článku.

Jak jsem už psal v článku HandStory - další off-line web na palmu, program bohužel není freeware, ale stojí nezanedbatelných 29,95$. V paměti palmu zabere 578kB. Není to zrovna málo, nicméně pokud sečtete velikost několika obdobných programů, jejichž funkci zastane, dostanete se na minimálně podobné číslo. Po jeho spuštění se zobrazí jeho hlavní obrazovka se všemi druhy dokumentů, jež je Handstory schopen přečíst. Jedná se konkrétně o:

Memos - data z integrované aplikace poznámky
Clips - stažené offline weby pro čtení
Docs - texty ve formátu PalmDOC
Books - elektronické knihy ve vlastním formátu Handstory (naleznete zde)
Images - prohlížeč obrázků



Vzhledem k tomu, že všech těchto dokumentů budete mít v palmu poměrně hodně, máte možnost si je vyfiltrovat jednak podle kategorií (nabídka vpravo nahoře na displeji) nebo podle již zmiňovaného druhu textů (nalevo od kategorií). Stisknutím tlačítka na dolní liště a tapnutím na dokument jej můžete otevřít, změnit jeho kategorii, smazat nebo si o něm zobrazit detaily. Popřípadě můžete začít psát nový text, který si pak můžete prohlížet i upravovat v integrované aplikaci Poznámky.



Program je vybaven rozsáhlými možnostmi nastavení. Abyste se v nich lépe orientovali, jsou rozděleny podle výše zmiňovaných druhů dokumentů. Webová stránka tohoto programu www.namo.com nabízí rovněž některé již připravené weby na stahování, bohužel pro našince vzhledem jejich jazyku (angličtina) většinou nepoužitelné.



Všechny části programu jsou celkem kvalitně zpracovány, až na prohlížeč obrázků. Jeho nevýhodou je skutečnost, že zobrazí pouze ty soubory, které jste si sami na stolním počítači překonvertovali. Na čtení obrázků formátu JPG přímo z paměťové karty tedy můžete bohužel zapomenout. Navíc celá tato část programu působí lehce odfláknutým dojmem, neboť například ikony pro práci s obrázkem nejsou ve vysokém rozlišení (narozdíl od ostatních částí programu). Snad bude v příští verzi vše vpořádku.







Tento článek si můžete přečíst na webu www.PalmHelp.cz
http://www.palmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=430