www.PalmHelp.cz

Palm uvádí nový model Z22!
Publikováno: 13.10.2005
Téma: Hardware a příslušenství


To, co by se ještě před nedávnem zdálo nemožné, je dnes realitou. Na trhu je velmi slušně použitelný palm s barevným displejem za cenu kolem 3000,- Kč! Více se dozvíte oficiální tiskové zprávě společnosti vydané 12. 10. 2005...Společnost Palm představuje první barevný organizér za pouhých 3100 Kč bez DPH v České republice

Palm Z22 usnadňuje organizaci nakupováníSUNNYVALE, Kalifornie, 12. října 2005 ­ Organizace veškerých aktivit v životě zaneprázdněných lidí nebyla dosud jednodušší a cenově dostupnější než s organizérem Palm(R) Z22, jedním ze dvou dnes představovaných produktů společnosti Palm (Nasdaq: PALM). Palm Z22 je nabízen za velmi přijatelnou cenu a představuje uživatelsky jednoduchý, kompaktní a barevný organizér, zaměřený na širokou veřejnost. Za maloobchodní cenu 3100 bez DPH uloží tisíce kontaktů, dat narozenin, fotografií a seznamů schůzek na léta dopředu. Speciální paměť zajistí uchování dat dokonce i v případě, že uživatel zapomene přístroj dobít.


Představením organizéru Palm Z22 se společnost Palm snaží oslovit cílovou skupinu uživatelů, kteří ročně utratí za papírové diáře až 1 miliardu USD. Průzkum provedený společností Palm ukázal, že podstatná část uživatelů, kteří vyčkávají s přechodem na nové technologie, si handheld obávala pořídit, jelikož se mylně domnívala, že je jeho používání příliš složité. Palm Z22 nabízí majitelům papírových diářů, stejně tak jako všem ostatním, možnost organizovat svůj život v jakékoliv situaci. Noví uživatelé zjistí již při prvních třech krocích vedoucích k nastavení organizéru, že jeho ovládání je neuvěřitelně jednoduché. Tito uživatelé rovněž zjistí, že uchování plánovaných činností, rozvrhů schůzek, kontaktů na přátele a rodinu, nákupních seznamů a dat narozenin v jednom malém přístroji je snadné a užitečné.

Díky hmotnosti pouhých 96 gramů a velikosti balíčku karet představuje Palm Z22 kompaktní a stylový organizér s bílou přední a průhlednou modrou podsvícenou zadní částí. Tento malý přístroj se snadno vejde do náprsní kapsy, batohu či zadní kapsy u kalhot a honosí se jasným barevným displejem, ze kterého lze bez problémů číst jména a adresy. Uživatelé mají dokonce možnost barevného zvýraznění schůzek a prohlížení či přenášení obrázků přátel a rodiny. "Organizér Palm Z22 staví na úspěchu původního handheldu ZireTM, jehož se prodalo v prvních sedmi měsících od uvedení na trh více než 1 milion kusů," řekl Ken Wirt, senior viceprezident celosvětového marketingu společnosti Palm, Inc. "Je perfektní pro uživatele, kterým se dostal handheld do ruky poprvé a pro studenty, kteří již chtějí skoncovat se svými papírovými diáři a přemístit vytrhané listy papíru a hromady zmačkaných poznámek s veškerými potřebnými informacemi do jednoho malého přístroje."


Výhody organizéru Palm Z22 v porovnání s klasickým papírovým diářem

Jednodušší organizace informací. Vše je mimořádně jednoduché ­ stačí pouze zmáčknout tlačítko a zobrazí se seznam schůzek, adres, doporučených restaurací a mnoho dalšího. Již žádné zbytečné listování mezi listy papíru, hledání útržků či uchovávání nepřehledných seznamů, co všechno bychom měli udělat.
Bezpečné uchování informací i v případě, že uživatel zapomene Palm Z22 dobít. Všechny informace mohou být jednoduše zálohovány i na uživatelském PC.
Připomínání důležitých úkolů, jako jsou například navrácení půjčeného videa, data narozenin či jednoduché nastavení budíku.
Časová úspora. Uživatelé nemusí zapisovat stejnou věc dvakrát. Stačí poznamenat si opakující se schůzku jednou a zadat do organizéru Palm Z22, kolikrát a kdy se bude opakovat.
Přenos digitálních fotografií. Na jasné barevné obrazovce můžete s přáteli či rodinou prohlížet fotografie, o jejichž přenos se postará zahrnutý software.


Vkládání informací je jednoduché

Palm zaručuje novým uživatelům rychlé seznámení s organizérem Palm Z22 a následné jednoduché přidávání informací pomocí šesti kroků:
1. Ťukněte na klávesnici na displeji.
2. Napište text nejprve do počítače a poté data přeneste do organizéru pouhým kliknutím.
3. Tisk s použitím dotykového pera.
4. Možnost poznamenat si úkoly na displej s použitím poznámkového bloku.
5. Přenos informací do či z jiného organizéru na bázi Palm OS(R)
6. Možnost využití bezdrátové klávesnice (prodávané samostatně)


Základní software

Základní software obsahuje aplikace jako kalendář, kontakty, poznámky, úkoly, zápisník, výdaje, kalkulačku, světový čas a fotografie a navíc i novou hru Crazy Daisy od Astraware. Organizér Palm Z22 má v sobě zabudovaný program AddIt1 zahrnující různé druhy aplikací, jako je CheckSplit, Chess, Carb Counter a Solitaire. CD se softwarem, které je přibaleno k organizéru, obsahuje prohlížeč elektronických knih se třemi knihami a slovníkem, kalkulačku powerOne, vhodnou pro základní a pokročilou matematiku a SplashShopper, aplikaci napomáhající při nakupování.


Cena a dostupnost

Maloobchodní cena organizéru Palm Z22 je v České republice určena na 3100 Kč bez DPH. Dostupný bude v nejbližší době prostřednictvím Palm onlině obchodu (již dnes jej můžete objednávat zde v PalmShopu -pozn. redakce), v Palm obchodech a u vybraných prodejců a maloobchodech po celém světě.


Další informace týkající se nového organizéru Palm Z22 jsou naleznete na stránkách www.palm.com.O společnosti Palm, Inc.

Palm, Inc., jednička na trhu mobilních komunikačních řešení usiluje o přenesení výhod stolních počítačů do kapesních zařízení, aby tak uživatelé měli kdykoliv přístup ke svým důležitým datům a funkcím. Výrobky společnosti pro běžné koncové zákazníky, mobilní profesionály a společnosti zahrnují kapesní počítače Palm(R), smartphony Palm TreoTM, mobilní manažery Palm LifeDriveTM, software, služby a doplňky.

Produkty Palm se prodávají prostřednictvím Internetu, v obchodní síti a u mobilních operátorů po celém světě. Mohou být zakoupeny také v Palm obchodech a Palm online obchodě (http://www.palm.com/store nebo u nás na adrese shop.palmhelp.cz -pozn. redakce).# # #


1 Některé aplikace jsou dostupné volně ke stažení, jiné je třeba zakoupit samostatně.

Tento článek si můžete přečíst na webu www.PalmHelp.cz
http://www.palmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=386