www.PalmHelp.cz

Dropairs - myslete rychle
Publikováno: 23.09.2005
Téma: Hry a volný čas


Chcete si procvičit rychlost vašeho uvažování? Pak je tu logický rychlík Dropairs, který důkladně prověří, jak rychle vám to zapaluje. Neváhejte a vyzkoušejte!(článek do soutěže o bezdrátovou klávesnici)Nejprve k instalaci hry. Stáhněte si instalační archiv zde. Samotná hra má dvě verze. První pro lowres s Palm OS 4 a nižšími (soubor Dropairs_LowRes.prc) a druhou pro hires s Palm OS 5 (soubor Dropairs_HiRes.prc). Takže si nainstalujte hru ve verzi pro váš typ palmu. Dále musíte nainstalovat příslušné druhy her - bude vysvětleno dále. Ty se opět liší podle verze systému a rozlišení, takže pro lowres palmy s Palm OS 4 instalujte soubory z adresáře PairsLowRes - Palm OS 3.5 - 4.0 a pro novější Palm OS 5 stroje z adresáře HiRes - Palm OS 5. Doporučuji nainstalovat z daného adresáře všechny soubory. Po vyzkoušení si budete moci vybrat, které druhy her budete používat a které smažete.

Po provedení HotSyncu spusťte hru klepnutím na její ikonu. Zobrazí se hlavní okno hry s tlačítky [PLAY] a [PAIRS].Stisknutím prvního zahájíte samotnou hru, druhé vám umožní si vybrat její druh. Stiskněte tedy tlačítko [PAIRS] a objeví se okno s výběrem druhu hry. Ten můžete vybrat stisknutím na rolovací menu vedle nápisu Select. Pokud jste si podle mé rady nainstalovaly všechny soubory z daného adresáře, máte možnost vybrat si ze slušně velké nabídky.Druhy her:
 • Random - náhodná volba
 • Flags of the World - určujete vlajky světových států
 • USA Flags - určujete vlajky jednotlivých států USA
 • Negative - hledáte vzájemně negativně zbarvené obrázky
 • Morse Code - převádíte písmena Morseovy abecedy
 • Missing Squares - hledáte obrazec s chybějící kostičkou
 • Mirror - Squares - určujete, který obrazec je zrcadlovým obrazem
 • Mirror - Circles - uřčujete, který obrazec vznikl otočením vzorového
 • Match - Multiplication - násobíte čísla
 • Ink Spots - určujete, které barevné obrazce do sebe zapadají
 • ASL - fingerspelling - převádíte písmena ze znakové řeči


Jednotlivé druhy her můžete pomocí ikon na dolním řádku displeje pomoci tlačitek smazat [křížek], přesunout na paměťovou kartu [šipka] nebo beamnout [vlny] do jiného palmu. Takže si některý druh hry vyberte (pochopitelně nejlépe ten, jemuž budete rozumnět) a stiskněte [Play]. Shora na vás na displeji začnou padat hned dvě určované ikony naráz. A vy musíte správně správně určit, které ikony odpovědí z dolního pruhu k nim patří. Na výběr máte celkem 5 možností. Když to nestihnete dříve, než ikony spadnou až na řádek s odpověďmi, hra končí. Za správné a rychlé odpovědi se vám počítají body, kterými se pak zapisujete do tabulky nejlepších.Pokud se vám zdá hra příliš rychlá nebo naopak pomalá, můžete si ji v nastavení zrychlit nebo zpomalit. Při rychlejší hře dá člověk mozku opravdu zabrat ;-)

Tento článek si můžete přečíst na webu www.PalmHelp.cz
http://www.palmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=358