www.PalmHelp.cz

Novinky ze světa palmů (89)
Publikováno: 12.05.2010
Téma: Informace a oznámení


Ve světě kapesních počítačů se stále něco děje a platforma webOS nezůstává stranou. Máme pro vás přehled těch nejzajímavějších novinek...Jak se liší hardware u Palmu Pre a Pixi?

Od ohlášení Palm Pre i Pixi s přídomkem "Pro" uplynulo již téměř půl roku a tak snad každý ví, že Pixi má menší displej, pomalejší procesor a původní verzi chybí i wi-fi modul. V čem je tedy pro uživatele další největší rozdíl? Jak Pre tak i Pixi sice naoko tepou na 600 MHz, jenomže Pre má procesor ARM Cortex A8 s jádrem ARMv7, zatímco Pixi jen Qualcomm MSM7627 s ARMv6. Pokud jde o GPU, tak Pixi má 192 MHz čip Qualcomm Adreno 200 a Pre 110 MHz Imagination SGX530. Pre i Pixi mají shodně 256 MB RAM, pouze Pre Plus nabízí 512 MB. Flash má Pixi 8 GB a pouze Pre Plus dvojnásobných 16 GB.


Převzetí Palmu společností HP mělo pozitivní vliv na nabídku zaměstnání

Akvizice Palmu firmou HP ještě zdaleka není u konce a již jsou vidět první drobné změny. Pokud člověk zavítá na Palm’s Career Opportunities čili nabídku pracovních míst, pak zjistí, že od doby ohlášení celého procesu nám tu přibylo celých 17 nových pozic. Ty variují od „Battery Design Engineer“ až po „Sr. Director webOS Product Approvals“, do jedné se ovšem týkají centrály Palmu v kalifornském Sunnyvale.


Palm Pre a Touchstone stále sbírají ocenění

Již několikrát jsme na našem portálu informovali o uznáních odborné veřejnosti, kterých se dostalo webOS přístrojům a také originálnímu nabíječi Touchstone. Ačkoliv nám rok 2009 již dávno skončil, přesto Touchstone posbíral další ceny hned ze dvou zdrojů: jednak tu máme Red Dot Online (německé muzeum Zollverien World Cultural Heritage) a dále Good Design (tato cena má již 50letou tradici).webOS tablet od HP bude možná již ve 3. kvartále 2010

Převzetí Palmu společností HP je pro webOS komunitu prozatím poněkud nejasnou nadějí do budoucna. Skutečný optimismus bude možné sdílet až teprve tehdy, objeví-li se nějaké zajímavé produktové novinky "pod taktovkou velkého HP". Ačkoliv se jedná o nepotvrzenou zprávu, zdá se, že k první se už schyluje - Magazín Examiner.com totiž právě uvedl (zdrojem je jeden z pracovníků HP) , že ještě tento rok (konkrétně v jeho 3. čtvrtletí) bychom se mohli dočkat webOS tabletu s kódovým označením „Hurricane“. Není to tak dávno, co HP mluvilo o chystaném Windows 7 iPad killeru, ale časy se, doufejme, změnily.


Jen z webu PreCentral již bylo staženo přes 55 milionů webOS aplikací

Jedno příjemně kulaté výročí v těchto dnech překonala webOS Apps Gallery. Když totiž spočítáme všechny downloady včetně App Catalogu, Homebrew a dalších, dostaneme se k neuvěřitelným 55 milionům! Kolik je aktuálně v provozu online webOS zařízení, ví jen samotný Palm, takže si toto číslo nijak hezky nezprůměrujeme. Rychle rostoucí počet stažených aplikací si nicméně přímo říká o nějakou tu soutěž na téma „100miliontý download“. Uvidíme, jestli se Palm s něčím takovým skutečně předvede, v minulosti tomu tak při podobných příležitostech zpravidla bývalo...


Co nového v App Catalogu

Tento týden nás zaujala freewarová aplikace Death by Caffeine, která uživateli umožňuje vést si v evidenci, kolikátou kávu si toho kterého dne dopřává. Bezesporu užitečnou by se někomu mohla zdát i utilitka Ultra PhotoShare, která za 0,99 USD nabízí přístup k foto-sdílecí službě. Titul Seismograph Pro za 3,99 USD pro změnu předvádí originálí přístup k práci s akcelerometrem – zaznamenává a poté vykreslí všechny otřesy.

Zdroj: PreCentral

Tento článek si můžete přečíst na webu www.PalmHelp.cz
http://www.palmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=2422