www.PalmHelp.cz

Freeware, který zaujal (114)
Publikováno: 15.04.2010
Téma: Software


Také v dnešní části seriálu o tom nejzajímavějším z freewarové sekce si představíme čtyři užitečné programy nejen pro Palm OS, ale zejména pro nový webOS. Řeč bude mj. o propracované aplikaci pro zámek kláves, nebude chybět ani GPS utilita a freewarový budík.            

Nexavave 1.6
Jedná se o zajímavou freewarovou náhražku v Palm OS 5 obsaženého zámku tlačítek, který nejen chrání před nechtěnými stisky, ale současně je schopen informovat uživatele o aktuálním datu a čase, nechybí ani velký indikátor nabití akumulátoru, stav infraportu a Bluetooth, najdeme zde také informace o využití operační paměti a karty.

V nastavení programu si můžeme vybrat, zda k odblokování klávesnice dojde po stisku šipky dolů či potvrzovacího středu D-Padu. Nexavave funguje pouze na hires zařízeních.Hodnocení:

      

        

          

        

          

        

TasksSort 1.0
I v roce 2010 patří kapesní počítače a smartphony s operačním systémem Palm OS mezi špičku, co se týká plánování času. V základu najdeme nejen propracovaný kalendář, ale také úkolovník, který v mnoha jiných chytrých telefonech často chybí.

Ani úkolovník však není dokonalý, nedokáže totiž seřadit záznamy podle textového popisku. Tento nedostatek vyřeší freewarová aplikace TasksSort, která nám umožní zvolit si, zda úkoly chceme třídit vzestupně nebo sestupně. Aplikace je určena pouze pro PDA s operačním systémem Palm OS 5 a hires displejem.Hodnocení:

        

        

        

         

       

        

NiceGPSuperior 0.9.0
Tato freewarová aplikace pro webOS využívá GPS přijímače k získání aktuální pozice, kterou je možno následně odeslat ve formě krátké textové zprávy nebo e-mailu. Aplikace postupně shromažďuje záznamy o pozicích a je na uživateli, se kterým záznamem chce pracovat.

NiceGPSuperior je stále ve fázi vývoje, přesto již ve verzi 0.9.0 je schopen kromě souřadnic zjistit také výšku a případně i směr, do e-mailu je možno umístit i odkaz na Google Maps, aby si příjemce mohl bez problémů zobrazit naši polohu na mapě.Hodnocení:

     

      

       

          

         

           

         

Slick Alarm 1.1.0
Budíků pro smartphony s webOS existuje nespočet, přesto i zdánlivě jednoduchý program může zaujmout. Autor freewarové aplikace Slick Alarm klade mezi hlavní přednosti své aplikace fakt, že budík je možno nastavit třemi tapnutími na displej. Prvním zadáme minuty, druhým hodiny a třetí akcí, kterou je výběr mezi PM a AM variantou, budík aktivujeme. Autor plánuje do jedné z budoucích verzí integrovat také opakující se alarmy, v plánu je rovněž možnost měnit vzhled aplikace pomocí skinů a balíků ikon. Slick Alarm je relativně velký, v paměti zabere 6 MB.Hodnocení:

Tento článek si můžete přečíst na webu www.PalmHelp.cz
http://www.palmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=2403