www.PalmHelp.cz

Herní novinky ze světa palmů - 09. 04. 10
Publikováno: 09.04.2010
Téma: Hry a volný čas


Dnešek bude patřit hrám pro webOS. Postupně se představí Gangstar (unikátní závodní a akční 3D svět), NFL 2010 (nejvyšší liga amerického fotbalu), Let's Golf (líbivě zpracovaný golf) a Asphalt 5 (závody s dokonalou grafikou, množstvím aut a spoustou tratí).Gangstar

Tvůrci hry Gangstar se dušují, že tato hra nabízí vůbec nejrealističtější prostředí v rámci svého žánru, čemuž by se při pohledu na obrázky dalo klidně i věřit. Děj je situován na západní pobřeží a to konkrétně do města L.A. Gangstar nabízí poměrně unikátní přístup k zábavě - zatímco většina podobných her nás nutí jezdit tam či onam, zde se můžeme pohybovat zcela svobodně po celém herním světě, takže pokud se snad někdo nechce věnovat hlavnímu příběhu a namísto toho si jen tak jezdit po okolí, není problém. Hra dostala do vínku rovněž výbornou 3D grafiku, v níž je detailně vyvedeno naprosto vše od domů až po poškození na autech. Při pomáhání svému gangu se hráč postupně dostane k padesáti misím nejrůznějšího obsahu - od závodních, až po kradení aut či mordování konkurence. K tanci a poslechu zde hraje rádio, které lze naladit na více stanic - hip-hop, rap, reggae, electro, Californian punk rock atd. Gangstar stojí 6,99 USD.

Hodnocení:


NFL 2010

Ačkoliv našinci americkému fotbalu ani zdaleka neholdují tolik jako tomu tradičnímu, nedá se říci, že by se i u nás nenašli nějací ti příznivci. A právě jim je určena hra NFL 2010, v níž se můžeme utkat se svým týmem proti takovým legendám, jako jsou Cardinals, Steelers a jiné slavné kluby. Fandy ligy NFL jistě potěší, že se jedná o oficiálně licencovanou hru, která pamatuje na každičký detail v sestavách i na hřišti. Jelikož je tu celá liga NFL 2010, projde si hráč nějakými dvěma sty unikátními hrami. Ve 3D je zde znázerněno úplně vše - včetně hráčů přirozeně. Hratelnosti velmi napomáhá dynamický sportovní komentátor a integrovaný oficiální NFL RSS feed, takže není problém si přímo z menu rychle zjistit, jak si vede oblíbený tým. Možnost získat tuto hru za pouhé 4,99 USD je docela příjemnou představou.

Hodnocení:


Let's Golf

Jistě se shodneme, že alfou a omegou každé kvalitní golfové simulace jsou prostředí, do nichž je sportovní akce situována. Zde najdeme celkem 63 jamek rozprostřených do čtyř destinací: pláž na Fiji, americké hory, anglická krajinka a skotská jezera. Každé hřiště je samozřejmě znázorněné ve 3D grafice včetně mnoha dalších záludností typu pískové pasti, jezírka apod. Své herní alter-ego si hráč může zvolit celkem ze čtyř golfových osobností, přičemž každá z nich má nějaké ty přednosti a zápory. Let's Golf nabízí celkem dvojici herních režimů - Advanced (pro pokročilé s falšemi) a Casual (vše kapku zjednodušené pro arkádovitější a zábavnější hraní). Hra zájemce přijde na 5,99 USD.

Hodnocení:

Asphalt 5

O hře Asphalt 5 se mluví již nějaký ten měsíc, což jednoznačně naznačuje, že před sebou máme kvalitní kousek - je zřejmé, že s nekvalitní hrou by se Palm určitě nechlubil (a to už někdy od akce CES 2010). Co se týče zde obsažené zábavy, tak hráč se může těšit na více než 30 aut světoznámých značek - od Ferrari, přes Lamborghini, či Audi, až k Ducati atd. Je tu také celkem 12 dostupných tratí (St. Tropez, Aspen, Las Vegas, ...), z nichž je každá jinak provedena - jiné zkratky, jiné skoky atd. K tomu všemu je nutno připočíst vynikající 3D grafiku i ozvučení, takže je zřejmé, že před sebou máme další webOS AAA+ titul. Vypadá to, že herní série Need for Speed si bude muset hodně bojovat o své prodeje, jelikož právě na ty hodlá Asphalt 5 velmi dravě zaútočit. Přitom cena 6,99 USD je jistě přijatelná.

Hodnocení:
Tento článek si můžete přečíst na webu www.PalmHelp.cz
http://www.palmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=2399