www.PalmHelp.cz

Freeware, který zaujal (113)
Publikováno: 08.04.2010
Téma: Software


Také v dnešní části seriálu o tom nejzajímavějším z freewarové sekce si představíme čtyři užitečné programy nejen pro Palm OS, ale zejména pro nový webOS. Řeč bude mj. o zajímavém hudebním programu, nesmíme zapomenout ani na převodník měn či nástroj pro jednoduché stahování nových programů do smartphonu.                 

DatPiff Mobile 0.9.1
V minulém díle jsme si představili aplikaci pro streamování rádia, dnes se opět podíváme na zoubek hudebnímu programu, nejedná se však o software pro milovníky všech žánrů. DatPiff Mobile totiž umožňuje přístup k rozsáhlé databázi multimediálních souborů, jejichž společným jmenovatelem je hip-hop.

Díky propracovanému vyhledávání se tak každý během několika sekund může dostat k oblíbené skladbě, videu či k dalším materiálům spojeným s tímto moderním hudební žánrem. Vzhledem k tomu, že nahrávky nejsou uzpůsobeny ke streamování, doporučují autoři program používat výhradně na přístrojích vybavených rychlými datovými přenosy (např. UMTS).Hodnocení:

         

        

            

             

            

          

        

AppScoop 1.1.2
Freewarová aplikace AppScoop je užitečným nástrojem pro ty uživatele, jež nechtějí čekat a rádi by nové aplikace otestovali co nejdříve. Programy v AppScoop totiž nepodléhají tak dlouhému schvalovacímu procesu, takže jsou k dispozici již několik desítek minut po přidání do databáze. Z AppScoop je možno stahovat software přímo, není třeba čekat na zaslání odkazu formou SMS zprávy atp.Hodnocení:

       

         

          

           

         

          

              

      

Currency Converter 0.9.5
Nejen cestovatelé a ekonomové, ale i zástupci dalších profesí ocení jednoduchý převodník měn. Freewarová aplikace Currency Converter čerpá data ze stránek Yahoo, takže si člověk může být jist, že kurz je aktuální.

V nabídce najdeme více než 50 světových měn, kromě USD a Eura je k dispozici také japonský Jen. Currency Converter je náročný na paměť, ve smartphonu totiž zabere více než 6 MB. Aplikace je stále ve fázi vývoje, tak snad autoři vysokou paměťovou náročnost v jedné z budoucích verzí sníží.Hodnocení:

      

        

        

      

          

          

            

        

Blast Pad 2.6
Pro Palm OS existuje nepřeberné množství různých launcherů, freewarový Blast Pad se však nesnaží zaujmout desítkami funkci, skinováním a podobně, ale jednoduchým použitím a hlavně nápadem. Jde o aplikaci pro tvorbu zástupců, které lze pro větší přehlednost třídit do složek. Pokud tedy člověk nepoužívá opravdu velké množství programů, může se kdykoliv dostat k tomu kýženému díky jednomu či dvěma tapnutím na displej. Aplikace vyžaduje alespoň Palm OS 3.0, jejím autorem je Daniel Church.Hodnocení:

Tento článek si můžete přečíst na webu www.PalmHelp.cz
http://www.palmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=2398