www.PalmHelp.cz

Novinky ze světa palmů (84)
Publikováno: 07.04.2010
Téma: Informace a oznámení


Ve světě kapesních počítačů se stále něco děje a platforma webOS nezůstává stranou. Máme pro vás přehled těch nejzajímavějších novinek...Bude Pre Plus a Pixi Plus v Evropě nabízet Vodafone?

Tak se zdá, že se již brzy dočkáme distribuce Palmů Pre Plus a Pixi Plus ve více evropských zemích, než bylo doposud zvykem. Vypadá to totiž, že se do věci brzy vloží i operátor Vodafone. Na německém webu se objevily snímky z údajného interního inventáře operátora Vodafone. Celá věc vypadá o to důvěryhodněji, že položky mají reálná skladová označení. No a jelikož Vodafone působí i u nás...


Palm Developer Day proběhne 23. a 24. dubna

V kalifornském Sunnyvale proběhne mezi 23. a 24. dubnem jedna nadmíru zajímavá akce pro všechny příznivce platformy webOS - Palm Developer Day. Registrace přijde na 25 USD a v její ceně je kromě zamluveného místa také jídlo (minule prý kvalitní pizza), drobný dárek a především spousta přednášek točících se okolo webOS. Od úvodu do webOS, přes portování aplikací pro ně, jak své aplikace co nejlépe prodat, jak tvořit 3D hry, jak kvalitně debugovat nebo co webOS přinese v nejbližší době.


App Catalog právě překonal 2 000 aplikací

Ohledně App Catalogu se událo několik zajímavých věcí najednou. Předně s updatem na webOS 1.4.1 se e-commerce systém App Catalog stal mezinárodním (nyní může z webOS nakupovat aplikace kdokoliv na světě). A za druhé, počet aplikací v App Catalogu právě překonal zajímavou hranici 2 000 kusů. Gratulujeme a těšíme se na třetí tisícovku!


Palm Pre Plus zvítězil v soutěži na webu Smart Phone Madness

Neobvyklé "sportovní" klání proběhlo v minulých dnech na webu Smart Phone Madness, kde se utkalo celkem 16 mobilních handheldů a komunikátorů o titul toho nejlepšího. Palm Pre Plus zde zvítězil po tuhých bojích nad svým nejbližším rivalem o nějakých 30 % (šlo o Motorolu Droid). Dle místního názoru komunita kolem webOS příjemně překvapila nejen svojí organizovaností při hlasování, ale i v diskuzní argumentaci, kdy se řešily věci praktického rázu - tj. zejména to, jak může Palm Pre Plus zkvalitnit něčí život.


Jaké dubnové akce nejsou aprílem ale skutečnou slevou?

Ve dnech kolem apríla jsou lidé pochopitelně mnohem opatrnější na jakékoliv "výhodné" nabídky. Co se týče posledních akcí a slev, tak se můžeme spolehnout na tyto: webOSroundup opravdu nabízí přístroje i příslušenství tomu, kdo předvede to nejlepší v lokálně vyhlášené soutěži PalmSpot.

Skutečností je i to, že americký operátor Verizon Wireless nabízí Palm Pre Plus za 49,99 USD a Pixi Plus za 29,99 USD (oba s novým kontraktem), nicméně platí zde i akce "buy-one, get-one free".


Co nového v App Catalogu?

Příznivce novinek od stanice MTV News zřejmě potěší aplikace MTV Networks, která za 1,99 USD přináší veškeré MTV novinky, informace o celebritách, filmech i hrách přímo do komunikátoru. Book Reader od AppTechu za 1,99 USD pro změnu zpřístupní jednoduchý e-reader a navíc také několik klasických děl Public Domain rázu. Rozhodně zajímavě zní i dostupnost aplikace Twit-x, což je freewarový webOS klient pro službu Twitter.
Tento článek si můžete přečíst na webu www.PalmHelp.cz
http://www.palmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=2397