www.PalmHelp.cz

Herní novinky ze světa palmů - 02. 04. 10
Publikováno: 02.04.2010
Téma: Hry a volný čas


Dnešek bude patřit hrám pro webOS. Postupně se představí Castle Magic (perfektní arkáda plná zábavy a efektů), Dungeon Hunter (nádherně temné akční RPG diablovského stylu), Shrek Kart (parádní motokárové závody se Shrekem) a Tom Clancy’s H.A.W.X. (naprosto neuvěřitelně vypadající simulátor).Castle Magic

Ačkoliv by leckdo mohl tvrdit, že arkády a hopsačky všeho druhu jsou již vyčpělým žánrem, který nemá co nabídnout, je na místě  připomenout některé stále atraktivní legendární klasiky jako třeba Turrican či Super Frog, což byly také jen "hopsačky". Ze stejného těsta je i hra Castle Magic. Hlavní hrdina se snaží osvobodit svého přítele ze spárů proradného mága Nefastaxe, který se ukrývá za celkem pěti různorodými 3D světy. Autoři pamatovali na spousty milých drobností - postavička klouže na ledě, levituje ve vesmíru, lepí se k cukrovinkám atd. Kromě běžných potvůrek lze na konci každé z úrovní narazit i na většího bosse. Postavička se může proměnit v celkem šest rozdílných figur (lovec se šípy, mečoun, ...). Je tu i cosi jako questy, kdy je nutno třeba sehnat klobouk čarodějnici a jiné. Hra stojí 0,99 USD.

Hodnocení:


Dungeon Hunter

Epická a skvostně temná 3D hra blížící se trochu legendárnímu Diablu - se zvolenou postavou procházíme svět Gothicus a snažíme se zvítězit ve věčném boji dobra se zlem. Hra perfektně pracuje s temnotou a umožňuje za dobrodružstvím vyrazit jako zloděj, mág či rytíř. Zkušenost hráč získává především likvidací monster, nicméně je tu i několik questů, za jejichž splnění se hráč dočká sladké odměny v podobě mnoha zkušenostních bodíků, které lze obratem utratit za všelijaké dovednosti. Jak je u her tohoto typu zvykem, čeká zde na hráče i nespočet předmětů, zbraní a brnění. Zápasy probíhají v reálném čase. Dungeon Hunter stojí 6,99 USD.

Hodnocení:


Shrek Kart

Závody motokár situované do světa zeleného Shreka a jeho (ne)přátel. Hra má silnou podporu multiplayeru, takže není problém v režimech Arena či Multi vyzvat svoje přátele k wi-fi partičce. Hra samozřejmě pamatuje i na ty z nás, kteří dávají přednost akci samostatné - pro ty tu najdeme Single Race, Tournament, Challenges a Arena. Motokár je zde 10, k tomu 11 power-upů defenzivní i ofenzivní povahy, dále 15 tratí (12 běžných + 3 arény) a 10 postaviček. Vítězství lze dosahovat v mnoha disciplínách - celkem 19 šampionátů a 72 tzv. challenges, což jsou speciální výzvy závodního (i méně závodního) rázu. Shrek Kart zájemce přijde na 4,99 USD.

Hodnocení:


Tom Clancy’s H.A.W.X.

Ačkoliv se tato hra na trhu ještě neobjevila, její trailer je natolik okouzlující, že si již nyní zaslouží samostatné preview. Ryzí 3D simulátor plný ostrých leteckých soubojů a celkem 25 letedel, z nichž za každé si budeme moci pěkně zalétat - od bojovníka F14ky, až po bombardér B-2. Misí zde bude 13 a každá v maximálně reálné lokalitě jako je třeba Chicago, Rio de Janiero nebo Washington. Hru půjde ovládat jednak přímo náklonem a nebo i doteky na displeji. Předpokládáme, že zde nebude chybět (stejně jako u výše popsaného Shreka), nějaká forma multiplayeru - vlastně by byl hřích na něj zapomenout.

Hodnocení:

Tento článek si můžete přečíst na webu www.PalmHelp.cz
http://www.palmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=2395