www.PalmHelp.cz

Byla chyba opustit Palm OS?
Publikováno: 01.12.2009
Téma: Ankety


Nové přístroje Palmu s inovativním operačním systémem webOS se ještě ani nedostaly na tuzemský trh a už se objevují nářky některých našinců, že Palm měl raději zůstat u stařičkého Palm OS. Jedná se o ojedinělé hlasy nebo Palm opravu šlápnul vedle?

Dříve než se pustíme do dalšího dotazníkového klání, ohlédněme se za předchozí anketou:Z grafu je jasné, o čem se hlasovalo naposledy. Bezmála dvojnásobné vítězství Palmu Pre asi není zas až takovým překvapením. Kdyby ne z jiného důvodu, tak oproti novějšímu Pixi nabízí lepší rozlišení displeje a nechybí wi-fi. Pro Pixi naopak hovoří kompaktní design po vzoru Centra a nižší cena. Vždyť také zpočátku v naší anketě vítězilo Pixi nad Pre, avšak pro následný nebývale náhlý obrat v hlasování máme jednoduché vysvětlení. V době ohlášení ankety bylo totiž Pixi poměrně horkou novinkou, o které se všude psalo a to převážně dost pochvalně. Tento vliv ovšem postupem času evidentně zeslábl a mnozí si uvědomili, jaké opravdové rozdíly mezi oběma přístroji existují.
Obvykle máme ve zvyku nad výsledkem hlasování tak trochu mudrovat a vyvozovat z něj jakési závěry. Tentokrát si to ale odpustíme. Jednak není příliš o čem polemizovat a jednak je trochu problém, že nové přístroje jsou u nás zatím tak málo rozšířené, že chybí skutečně praktické zkušenosti u reprezentativnějšího množství uživatelů. Tak tedy hurá na slíbenou novou anketu...Zpočátku zaznívaly kritické hlasy na adresu koncepce nového systému spíše sporadicky, převládalo nadšení ze skutečnosti, že se Palm dokázal vybičovat k bezpochyby nápaditému a velmi ambicióznímu produktu. Jak už to tak ale u podobných projektů bývá, reálné zkušenosti spojené s některými chybami a nedotažeností prvních přístrojů i systému samotného nadšení poněkud ochladily. Aby však tato slova nevyzněla jednoznačně pesimisticky, sluší se dodat, že vedle zklamaných optimistů je tu stále mnoho uživatelů, kteří jsou s novým Pre či Pixi velmi spokojeni. A právě tímto směrem je zacílena naše anketa - budeme se snažit zjistit, kolik lidí je vlastně na straně kritiků a kolik je těch spokojených. I při současné neexistující distribuci Palmu u nás je možné si udělat jistý obrázek o situaci z článků na PalmHelpu i jinde po Internetu (o Palmu se dnes všude píše více než kdy dříve). Nicméně určitě nebude od věci si podobnou anketu zopakovat někdy v budoucnu, až i u nás budou sourozenci Pre/Pixi běžně k dostání a až budou mít místní uživatelé dostatek praktických zkušeností. Hlasovat tedy můžete zde, popř. pod anketou připojte svůj podrobnější komentář!

Tento článek si můžete přečíst na webu www.PalmHelp.cz
http://www.palmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=2310