www.PalmHelp.cz

Novinky kolem Palm Pre - 21. 10. 09
Publikováno: 21.10.2009
Téma: Ekonomické informace


Jistě není třeba sáhodlouze polemizovat o tom, že většina pozornosti pravověrných palmistů je poslední dobou nasměrována především k Palmu Pre a jeho operačnímu systému webOS. Ačkoliv prodeje tohoto velmi slibného přístroje se u nás ještě nějaký ten pátek nedočkáme, zasloužený zájem budí i v našich končinách. Proto přinášíme přehled toho nejzajímavějšího za poslední dny.



Kompletní seznam s Palmem Pre kompatibilních operátorů



Pokud vás někdy zajímalo, kde si webOS drží všechny informace o podporovaných operátorech, pak je to soubor v adresáři "/usr/lib/luna/CarrierNetworkSettings.db3". Zde zvědavý uživatel najde všech 240 podporovaných operátorů po celém světě včetně nastavení pro jejich sítě. Všichni, kdo právě nemají Palm Pre po ruce, mohou zavítat do fóra, v němž jsou položky vypsány. Obav netřeba, čeští jsou tam také...






webOS Docs2Go bude nejdříve začátkem roku 2010



Jeden z chybějících dílků skládačky dokonalosti webOS je také absence nástrojů pro úpravu Office-like dokumentů. Již od letošního ledna je sice známo, že Palm i DataViz společně pracují na aplikaci Document To Go pro webOS, ovšem poslední zprávy naznačují, že se bohužel projevilo jisté zpoždění. To bude v praxi znamenat odložení uvedení kompletní verze až na počátek roku 2010. Je možné, že by to DataViz stihl i tento rok, avšak úpravy ROM a testování si zřejmě řeknou o svůj díl času.






"Odemčený" německý Palm Pre je vlastně stále tak trochu zamčený



Uživatelé, kteří ještě neměli to štěstí dočkat se oficiálního uvedení Palmu Pre, jistě občas po očku závistivě pohlédli směrem k německým hranicím, kde je již model v prodeji. Navíc neblokovaný narozdíl od Irska nebo Anglie. Případné pořízení má však svá nemalá úskalí. Ačkoliv libovolná SIMka pojede zcela korektně, nebudou fungovat žádné další služby - Internet či MMS. A to minimálně do té doby, než bude umožněno manuální nastavení - německý Palm Pre jej má totiž dostupné výhradně pro Německo. Druhou nepříjemnou věcí je to, že zařízení je potřeba nejprve aktivovat skrze O2 síť. Objevily se sice nástroje umožňující hacknutí, to ale nikomu nemůžeme doporučit...






Je webOS "Palm Profile Data" bezpečný? Palm: "Ano, snad..."



Ačkoliv si to někteří možná ani neuvědomují, Palm Pre odesílá Palmu "do oblak" mnoho soukromých dat v rámci tzv. Palm Pre Profile. Pokud nahlédneme do Privacy Policy, zjistíme po přeložení patřičného odstavce (bod 5.) zhruba to, co jinde - "za nic neručíme". To se mimochodem vztahuje jak na data, tak i na poskytnuté informace. Takže jestli to správně chápeme - čistě teoreticky se něco může stát třeba s naším účtem, na němž máme 20 zaplacených aplikací a nikoho to nebude zajímat?






Verizon potvrdil Palm Pre na začátek roku 2010



Zatímco někteří operátoři se k dostupnosti Palmu Pre přihlásili velmi hrdě a takřka okamžitě, z jiných to bylo nutno páčit jako z příslovečné "chlupaté deky". Jednou z těchto "dek" byl i americký operátor Verizon, který teprve až teď potvrdil původní dohad o lednu 2010. Ta dobrá zpráva je, že vše je již konečně potvrzeno. Ta méně dobrá pak ta, že namísto ledna Verizon potvrdil jen "začátek roku 2010", což je znatelně volnější období.






Palm Pre si zahrál v detektivkách série CSI: New York a Miami



Palm Pre nepadl do oka jen příznivcům platformy Palm OS, ale dokonce si již zahrál i v detektivkách série CSI: NY a CSI: Miami. Na snímcích jej třímá detektiv Mac Taylor v podání herce Garyho Sinise, jenž patří k dlouhodobým uživatelům komunikátorů Palmu - vlastnil dokonce i starší Treo. Palm Pre se dle reklam hodí "pro všechno", takže proč ne i pro detektiva?












Tento článek si můžete přečíst na webu www.PalmHelp.cz
http://www.palmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=2282