Už vím jak pouštět DVD filmy na palmu (1. část) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Už vím jak pouštět DVD filmy na palmu (1. část)

Autor: František Buráň - 26.05.2005, 6558 čtenářů


Software Pomocí Pocket-DVD Studio se nyní můžete dívat na DVD filmy nebo videa na všech mobilních zařízeních. Můžete tak u sebe stále mít své oblíbené filmy, záznamy televizních pořadů, videoklipy, oblíbené seriály a podobně.





Tento software vám zajistí bezproblémové přehrávání všech video formátů (WMW, AVI, MPG, MPEG ad.) a DVD disků na vašem kapesním počítači. Kompletní DVD disk bude podle výběru zmenšen na 128 nebo 256 MB kartu podle výběru se zachováním vynikající kvality.

Výhodou aplikace oproti jiným komerčním produktům je vysoká rychlost převodu, výjimečná DVD kompatibilita, skvělý a přehledný editační nástroj a také pokročilé možnosti nastavení pro experty. Ty vám dovolí měnit použitý kodek a ještě více upravit nastavení obrazu a zvuku výstupního souboru.

Celou operaci lze shrnout do několika bodů:

1. Nainstalujeme a spustíme Pocket DVD Studio na stolním PC.

2. Vložíme DVD disk a počkáme až si ho program načte.

3. Když je disk načtený, stiskneme [Start Recording] tlačítko (popř. změníme velikost výstupního souboru nebo nastavíme další vlastnosti pro koncový soubor).

4. Po skončení procesu nahrajeme soubor na kartu a vložíme do kapesního počítače (buď pomocí čtečky karet nebo přímo do přístroje například pomocí aplikace Card Export 2, popř. existují další řešení). Spustíme v palmu přehrávač pomocí kterého soubor přehrajeme. Použít můžeme například MMPlayer nebo TCPMP.




V této první části se budeme věnovat úpravě obrazu:

Pokud používáte k přehrávání videa na vašem palmu MMPlayer nebo oblíbený freeware TCPMP (The Core Pocket Media Player), zkoušeli jste sami během převádění možná různá nastavení a velikosti obrazu. Pokud jste nebyli úspěšní, setkali jste se možná během přehrávání se systémovými oznámeními jako: Performance warning nebo Too large video resolution. Dnes si řekneme, jak takovýmto zprávám předejít a video správně nastavit.

I když výše popsané zprávy vypadají, jako že váš kapesní počítač nemá pro přehrávání dostatečný výkon, nemusí to být vždy pravda. Pokud je přehrávání videa dostatečně plynulé, prostě tyto zprávy ignorujte. V nastavení MMPlayeru můžete také hlášku o příliš velké velikosti obrazu (Too large video resolution) úplně vypnout.

Jestliže to také nepomůže a přehrávané video je trhané, pokuste se během převádění snížit rozlišení obrazu, nastavit fps (počet snímků za vteřinu) na 15 nebo vyberte nižší bitrate.

Pro co nejlepší a plynulé zobrazování na vašem Palm OS přístroji můžete použít některý z následujících režimů pro úpravu videa:


1. Oříznout z originálu horní černý pruh, spodní pruh můžete nechat a používat ho pro zobrazování titulků (funkce cut ) a oříznout nepotřebné levé a pravé části obrazu.



2.Doporučený režim:
Oříznout horní i dolní černé pruhy a pravé a levé části obrazu. Nebudou zobrazovány titulky



3. Oříznutí o nedůležitou pravou a levou část.



4. Oříznutí o horní část obrazu, spodní bude používána pro zobrazení titulků



5. Oříznutí jen horní a dolní černé pruhy. Nebudou zobrazovány titulky.



6. Neořezávejte nic. Pokud je ale originální obraz širokoúhlý budete lidi vidět vysoké a tenké, to kvůli rozdílu poměru stran mezi kapesním počítačem a širokoúhlým obrazem.




Pokud se vám nedaří rozměry obrazu správně nastavit, můžete vybrat jedno z přednastavených velikostí rozlišení displeje nebo typ přístroje pro které jsou připraveny přednastavené vlastnosti . Zde je ukázána jedna z možností. Nejdříve pro rozlišení 464 x 272 a potom 320 x 176.


















Chcete-li větší velikost obrazu, připravte si také více místa na kartě, na kterou bude konečná nahrávka umístněna. Například video v rozlišení 416 x 240 (100 snímků za sekundu) vyžaduje obvykle dvakrát tolik místa co video v rozlišení 276 x 160 (44 snímků za sekundu). Maximální možné rozlišení 480 x 320 pixelů není doporučováno, protože MMPlayer v současné verzi má problémy s videi, jejichž rozměr je vyšší než 464 pixelů. Například přístroje se 400Mhz procesorem (T|C, T|T3, T|T5) hladce zvládají rozlišení 464x272 a bitrate 320 kbps.







Pro snížení velikosti výstupního souboru můžete snížit kvalitu videa nebo zmenšit jeho rozlišení. Snížením kvality se ovšem pokazí obraz, pokud jsou tam rychlé pohyby. Hodí se tak hlavně na animované filmy, kde je i tak zachována vysoká kvalita obrazu.

Měnit a ovlivnit tak konečnou velikost lze i počtem zobrazovaných snímků za sekundu (fps). Standardní hodnota je 15 fps. Maximální fps je pro DVD filmy formátu PAL 25 fps. Pro filmy ve formátu NTSC (standard v USA, Kanadě, Japonsku..) je to 24 fps.

Pokud by se vyskytly nějaké problémy během konverze, doporučuje se vypnout program a spustit ho znovu. Pro bezproblémové spouštění souborů ke konverzi se dále doporučuje aktualizace systému na Direct X 9.0c. Pokud by jste měli problém se spouštěním DVD disků na vašem PC, prostudujte si tento dokument.

Vyskytnou-li se problémy s nekompatibilitou PC a obrazu nebo zvuku DVD během načítání, vyberte v menu programu některý z těchto kodeků: "InterVideo Audio Decoder", "InterVideo Video Decoder" nebo "CyberLink Audio Decoder", "CyberLink Video/SP Decoder".

Použít také můžete MpegDecoder012 jako DVD Video dekodér nebo AC3Filter jako DVD Audio dekodér.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V krátké druhé části si řekneme něco o zvuku: Bitrate zvuku (v bitech za sekundu) udává hodnotu, kolik dat bude přiděleno audio signálu. Svědčí vlastně tedy o jeho kvalitě. Kvalitu ovšem ovlivňují i jiné faktory, jako například vzorkovací frekvence (sampling frequency).

Nejlepší pro poslech je 44KHz vzorkování. Spotřebuje ale také o něco větší množství dat a vezme si více výkonu procesoru.

Průměrné lidské ucho může slyšet zvuky v kmitočtovém rozsahu 20 ­ 20 000 Hz. Pro reprodukci zvuku dané frekvence musí být vzorkovací frekvence více než dvojnásobná. To znamená, že se vzorkovací frekvencí 22 KHz může dojít ke ztrátám některých frekvencí. Vyšší frekvence než 44,1KHz zase nemá moc smysl, protože je za normálním rozsahem lidského sluchového vjemu.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A v této třetí části jsem pro vás připravil několik ukázek videí pro vaše palmy v různých rozlišeních :

Trailer Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith :


Star.Wars.-.Episode.III.trailer_480x320_landscape.avi
Star.Wars.-.Episode.III.trailer_320x320.avi
Star.Wars.-.Episode.III.trailer_160x160.avi



Trailer Sluneční stát :


slunecni_stat2_480x320_landscape.avi
slunecni_stat2_320x320.avi
slunecni_stat2_160x160.avi



Trailer Superman Returns :


trailer_superman_480x320_landscape.avi
trailer_superman_320x320.avi
trailer_superman_160x160.avi



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pocket-DVD Studio je vynikající nástroj, kterým můžete dostat svá oblíbená videa nebo DVD filmy do kapesního přístroje a mít je tak neustále u sebe. Cena 32.00$ není za tak výjimečný produkt přehnaná. Program si u nás za české koruny můžete objednat zde. Stáhněte si doporučný kodek XviD 1.0 Final. Zkušební verzi Pocket DVD stahujte zde.



Následující část článku:
Už vím jak pouštět DVD filmy na palmu (2. část)




 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora František Buráň


Nejčtenější článek na téma Software:
Video pro Palm, zázrak jménem SmartMovie


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.6
Účastníků: 15

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Už vím jak pouštět DVD filmy na palmu (1. část)" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Už vím jak pouštět DVD filmy na palmu (1. část) (Hodnocení: 1)
Od: Patriot - 14.11.2005
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Nevíte čím to může být?Při převodu se mi vždy převedou jen např.2 části,tedy např 10 % DVD a program ohlasí že dokončil proces.Jak to udělat aby převedl celý film,ne jen část?Děkuju

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412