Fórum - Zobrazit téma - Palm Treo 680 x Centro - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm Treo 680 x Centro
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
libOl
nováček
nováček


Registrace: 8.2. 2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po 03. březen, 2008 10:55    Předmět: Palm Treo 680 x Centro Citovat

Dobrý den,
a) který z centro X 680 koupit - zdá se mi, že s vyjímkou ?nepodstatné? velikosti vše mluví v prospěch Centra, ale trochu mne "znervózňuje" proč je levnější? (ale ne, že ho zdražíte! Pobavený )

b) je, bude na centro čeština? jde mi o možnost česky psát, číst, překlad OS je mi ukradený

c) má ještě dneska "cenu" investovat do palm OS? Už jsem pár (ale PDA) měl a pořád se mi líbí (s vyjímkou silně nešťastného UTF) a nevím čím ho nahradit, ale přece jen ten nulový vývoj .... - tejný OS mi nevadí, spíš to vidím jako výhodu, ale to háení bobku na vše mimo US mi vadí

Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 03. březen, 2008 11:34    Předmět: Citovat

a) Centro jednoznačně. Mnohem příjemnější velikost a nižší cena je jasnej argument.

b) Bude brzy, pracuje se na tom. Pro stávající zákazníky bude pochopitelně k dispozici i zpětně.

c) V tomhle těžko radit. Já sám jsem s Treem 680 až na baterii velmi spokojen, ale záleží, co kdo hledá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sokrates
nováček
nováček


Registrace: 29.5. 2006
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: po 03. březen, 2008 12:38    Předmět: Citovat

pouzivam dlhodobo PDA a komunikatory s palm OS, aj T680 je OK, z pohladu nejakeho napredovania samozrejme Centro neoslni, co je dane zrejme tym, ze Palm OS ako taky uz davno dosiahol svoj technologicky limit. to bude aj hlavny dovod, preco asi aj ja po dlhych rokoch tuto platformu opustim, pokial nevyriesi prechod na 3G/UMTS a nezacleni wifi a gps moduly do standardnej vybavy svojich komunikatorov. bohuzial sa trochu obavam, ze v suvislosti s uvedenym bude Centro moj posledny pristroj s Palm OS. kedze zijem na Slovensku, ktore sluzi ako testovacia krajina pre nove technologie operatora Orange, bola by skoda nevyuzivat tieto technolohie naplno - v tomto prostredi sa prave komunikator stava najslabsim clankom tohto procesu, z tohto pohladu je Palm v podstate mimo hru.
spat k teme: Centro je rozhodne logicky lepsia volba, uz len z pohladu kontinuity
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
libOl
nováček
nováček


Registrace: 8.2. 2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po 03. březen, 2008 13:27    Předmět: Citovat

děkuji za odpovědi.
Asi lamovský dotaz, ale jak je to se zobrazovaním českých znaků v případě, že není žádná lokalizace? Doteď jsem vždy používal malou, ale teď předpokládám, místo čěšťíňý klikháky. Je tak?

Jinak já jsem s palmem taky spokojený, teď používám TX a když vyzkouším nějaký win model, rád se vracím, ale ten češtin Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 03. březen, 2008 13:28    Předmět: Citovat

Všechno co píšeš, je pravda, nicméně u lowendu bych UMTS, GPS a wi-fi tedy nečekal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: po 03. březen, 2008 15:27    Předmět: Citovat

Já bych klidně hi-end, ale ten palm nemá Smutný
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
libOl
nováček
nováček


Registrace: 8.2. 2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po 03. březen, 2008 17:36    Předmět: Citovat

Jo já bych taky radši hi-end, ale myslím, že poměr cena/výkon je u Centra (jako u Palmu tradičně) výborná.
Wi-Fi mi taky chybí, ale za tu cenu ...
Jinak, dle vyjádření redgrepu - malá lokalizace hotová, velká do 14 dní, tak doufám, že nejsou moc optimističtí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
teret
plavčík
plavčík


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: út 04. březen, 2008 7:52    Předmět: Citovat

trosku OT, (odpoved jsem zatim nenasel ani v zahranicnich diskuzich) - jak je na tom CENTRO se stabilitou ??? to by me docela zajimalo a v soucasne dobe je to pro me dost rozhodujici faktor pro vyber zarizeni s PalmOS, bohuzel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 04. březen, 2008 14:53    Předmět: Citovat

To se uvidí v dalších částech recenze, zatím jej teprve začínáme používat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sokrates
nováček
nováček


Registrace: 29.5. 2006
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: st 05. březen, 2008 14:59    Předmět: Citovat

tiez pri porovnani T680 x Centro treba brat do uvahy momentalnu absenciu ponuky akehokolvek prislusenstva na Centro, mne by napriklad bodlo nejake puzdro ;)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 05. březen, 2008 18:35    Předmět: Citovat

Nebojte, příslušenství už brzy bude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vili
nováček
nováček


Registrace: 26.11. 2005
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út 25. březen, 2008 11:04    Předmět: Citovat

Jaká je aktuální situace s příslušenstvím pro Centro. Baterii, stylus a pouzdro bych už bral.
Vili
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 25. březen, 2008 11:25    Předmět: Citovat

Něco málo uvedeme v dubnu, zbytek asi v květnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: po 14. duben, 2008 8:38    Předmět: Citovat

Nejsou nějaké zprávy, jestli bude nějaká nová verze Centra s podporou WiFi? Je to jediná vada, která mi brání přejít na smarphone s PalmOS Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 14. duben, 2008 10:06    Předmět: Citovat

Obávám se, že toho se před příchodem nového systému už nedočkáme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
teret
plavčík
plavčík


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: po 14. duben, 2008 10:32    Předmět: Citovat

No dávám Palmu rok, maximálně dva, podle mě už z nich komunikátor s WIFI nevyleze, a myslím si, že už toho moc ani nebude. I skalní fandové to už taky balí a kupují stroje s WM, Symbianem a příchod Andorida, pokud bude úspěšný, Palm jen dorazí. Uvažoval jsem nad Centrem, ale ješte počkám na druhou půlku roku, nebo ještě lépe na jeho konec, to už snad bude jasno. Centra se sice prodal milion, ale s minimálním ziskem a za směšnou cenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
libOl
nováček
nováček


Registrace: 8.2. 2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po 14. duben, 2008 13:56    Předmět: Citovat

Tak vidím to sice obdobně, ale koupil jsem Treo 680 a nelituju.
Ono je to fajn mluvit o přechodu na WM, nebo symbian. Ale když hlavní co požaduji je výborné a rychle PIM tak mi Treo nic nenahradí.
Dlouho jsem zvažoval, hledal a pokud chci opravdu nejlepší poměr cena výkon. A nepotřebuji si honit triko na možnosti stříhat na PDA video (opravdu jsem se s tím setkal). Ve výběru zůstalo Treo, nebo "hloupé" nokie - a tam je výběr jednoznačný.
Takže je otázka jestli se Palm nevzpamatuje - každopádně i u strojů s WM ukázal, že umí "přidanou hodnotu" v logice ovládání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: út 15. duben, 2008 7:39    Předmět: Citovat

A jak to vidíte s nástupem ALP OS v Palm zařízeních?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
teret
plavčík
plavčík


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: út 15. duben, 2008 12:20    Předmět: Citovat

ALP OS možná bude, ale bude to mít dost těžké a pochybuju, že se objeví na nějakých zařízeních od PALMu, ale možné je všechno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krizekpavel
nováček
nováček


Registrace: 6.3. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st 16. duben, 2008 14:37    Předmět: budoucnost Citovat

Hm, plně souhlasím s Teret-em, rok až dva. Taky jsem zvažoval o Centru, ale je to o kompromisech. Především vývoj nových aplikací, podpora vývojového prostředí apod. Věřím, že má Centro ve státech úspěchy, prostě si na to zvykneš, nestojí to moc peněz a moc toho nepotřebuješ. Držím palce "Badel", který vede stránky pěkným způsobem, a nebojí se kriticky psát recenze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412