Fórum - Zobrazit téma - ceska lokalizac - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

ceska lokalizac
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Lokalizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 04. srpen, 2006 0:58    Předmět: Citovat

Součástí jsou i český fonty

Jinak pokud to má být i editor, tak jedině zkusit další Office-like balíky. Např. Quickoffice: http://www.palmgear.com/index.cfm?fuseaction=software.showsoftware&PartnerREF=&siteid=1&prodID=1276
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: pá 04. srpen, 2006 9:17    Předmět: Citovat

Znovu opakuji, ze i kdyz to pise paznaky v pocitaci se to tvari normalne, je problem to vyzkouset?
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miko3891
nováček
nováček


Registrace: 8.8. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út 15. srpen, 2006 15:09    Předmět: Sklamanie Citovat

Chcete povedat ze aj ked si zaobstaram cesku ( pripadne slovensku ) lokalizaciu. Nebude Document To Go vediet pracovat so slovenskou gramatikou.
Som studentom a chcem si kupit Palm TX. Potreboval by som ho hlavne na pracu v terene s dokumentmi .doc (referaty, merania, semestralne projekty) . Kedže večšinu času travim v meste a domou sa chodim takmer len vyspat.
Ale vazne ma sklamalo, ze by to nebola plnohodnotna nahrada PC. Ked nie plnohodnotna, aspon adekvatna. Ale na domceky a ine hieroglify sa mi pozerat nechce.
Viete mi poradit ( ked uz to nemoze byt TX ) nejaky iny Palm, ktory by splnal moje poziadavky a mal plnohodnotne vyuzitie? ( najme pre tie .doc subory )
Vdaka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 15. srpen, 2006 15:33    Předmět: Citovat

To není otázka typu palmu, ale typu office-like balíku. Vím, že některá konkurenční řešení oproti Documents To Go diakritiku zvládají, ale nezkoušel jsem to. Zkus třeba ten QuickOffice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: út 15. srpen, 2006 15:33    Předmět: Re: Sklamanie Citovat

miko3891 napsal:
Chcete povedat ze aj ked si zaobstaram cesku ( pripadne slovensku ) lokalizaciu. Nebude Document To Go vediet pracovat so slovenskou gramatikou.
Som studentom a chcem si kupit Palm TX. Potreboval by som ho hlavne na pracu v terene s dokumentmi .doc (referaty, merania, semestralne projekty) . Kedže večšinu času travim v meste a domou sa chodim takmer len vyspat.
Ale vazne ma sklamalo, ze by to nebola plnohodnotna nahrada PC. Ked nie plnohodnotna, aspon adekvatna. Ale na domceky a ine hieroglify sa mi pozerat nechce.
Viete mi poradit ( ked uz to nemoze byt TX ) nejaky iny Palm, ktory by splnal moje poziadavky a mal plnohodnotne vyuzitie? ( najme pre tie .doc subory )
Vdaka.


Muzes pouzit Quick Office, tam problem neni
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miko3891
nováček
nováček


Registrace: 8.8. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út 15. srpen, 2006 15:51    Předmět: Citovat

A zasa riesenie pri ktorom treba vytahovat penazenku.
Mal som asi utopisticku predstavu ze staci investovat len do Palmu a pametovej karty. A vsetko co potrebujem, budem mat.
Mal by som sa z toho sna rychlo prebrat Pochybující
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: út 15. srpen, 2006 16:03    Předmět: Citovat

Bohuzel, vsechno ma sva omezeni Smutný Me to taky trapi, ale chci dneska neco vyzkouset viz me nove tema.
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 15. srpen, 2006 23:47    Předmět: Citovat

miko3891 napsal:
A zasa riesenie pri ktorom treba vytahovat penazenku.
Mal som asi utopisticku predstavu ze staci investovat len do Palmu a pametovej karty. A vsetko co potrebujem, budem mat.
Mal by som sa z toho sna rychlo prebrat Pochybující

Jo, nic není ideální. Ani Palm, ani PPC. Obojí má velikou spoustu much a obojí je stále závislé na PC.. Rozpačitý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miko3891
nováček
nováček


Registrace: 8.8. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st 16. srpen, 2006 21:32    Předmět: Citovat

Vyrobky predavane v cechach obsahujuce cesku lokalizaciu. Maju "pocestene" aj zakladne aplikacie. Teda aj ten Dokument To Go?
Premyslam ci je lepsie kupit lacnejsie ale bez lokalizacie, a potom ju nasledne zakupit. Alebo investovat do drahsej moznosti, ked bude vyrobok uz obsahovat cesku ( pripadne slovensku ) lokalizaciu?

p.s. Je rozdiel medzi lokalizaciou a velkou lokalizaciou? S akou sa predavaju PALMi? Nechcem kupovat macku vo vreci. Rozpačitý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 16. srpen, 2006 21:52    Předmět: Citovat

Základní aplikace jsou sice počeštěné, ale nikoliv DXTG. Co se týče lokalizace dodávané k novým palmům, můžeš si sám vybrat, jestli si nainstalujete malou nebo velkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukas111
nováček
nováček


Registrace: 18.8. 2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá 18. srpen, 2006 13:50    Předmět: problemy s cestinou pri synchonizaci Mac - LifeDrive Citovat

Zdravim vsechny,
narazil jsem na problem s cestinou pri synchronizaci mezi Mac G4 a LD. Na LD mam nainstalovanou lokalizaci (pouze kompaktni instalace) Piloc. Pokud pouziji Win kodovani zobrazi se mi vetsina (napr. v kontaktech) znaku s diakritikou v poho. Presto se objevuji nektere <String>.
Mac Os pouzivam Tiger 10.4. bez ceske lokalizace. Nasel jsem na netu sw od firmy LOKI, ktery by to mel resit, ale stoji (sice ne moc) neco. Mate s tim nekdo nejake zkusenosti?
Synchronizaci pouzivam iSync.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 18. srpen, 2006 20:23    Předmět: Citovat

Viz odpověď v jiném tématu - prosím nezadávat 2x! Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: so 19. srpen, 2006 20:52    Předmět: Citovat

miko3891 napsal:
Vyrobky predavane v cechach obsahujuce cesku lokalizaciu. Maju "pocestene" aj zakladne aplikacie. Teda aj ten Dokument To Go?
Premyslam ci je lepsie kupit lacnejsie ale bez lokalizacie, a potom ju nasledne zakupit. Alebo investovat do drahsej moznosti, ked bude vyrobok uz obsahovat cesku ( pripadne slovensku ) lokalizaciu?

p.s. Je rozdiel medzi lokalizaciou a velkou lokalizaciou? S akou sa predavaju PALMi? Nechcem kupovat macku vo vreci. Rozpačitý

Budu tedy mluvit za Piloc který znám: velká lokalizace=počeštěno vše základní (kromě těch documents to go) co v PALMu je při koupi.
Malá lokalizace=pouze podpora pro diakritiku
Malá lokalizace je podstatně stabilnější než ta velká.
Pro názornost doporučuji obrázky zde http://www.penreader.com/PalmOS/PiLoc/Slovak_PiLoc.html . Třetí obrázek je kompletní lokalizace.

Cenově by to mělo vyjít stejně, tedy zařízení s předinstalovanou lokalizací a dodatečně koupená. Osobně mám radši zařízení samo o sobě, kdy se můžu rozhodnout jestli chci tu či onu lokalizaci, jestli chci kompletní nebo jenom podporu diakritiky,..........
Šel bych teda po levnějším řešení (ať je jakékoliv), nebo po tom co bude více vyhovovat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hrbacek
nováček
nováček


Registrace: 30.8. 2006
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st 30. srpen, 2006 12:45    Předmět: Čeština pro Univerzal Wireless Keyboard s WM5 Citovat

Zdravím,
odkázala mě sem telefonacká podpora 900 26 26 26. Mám takový problém.

Koupil jsem si Universal Wireless Keyboard (palmOne) - používám to s Asusem MyPal A632 (WM5) ale nejede mi tam česká klavesnice (v PDAčku mám češtinu již od výrobce)

Jak mohu rozchodit aby mi tam jeli české znaky? Jde někde na netu stáhnout čeština (třeba od výrobce) nebo koupit?

Předem moc děkuji za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 30. srpen, 2006 21:21    Předmět: Citovat

Tady je to samej palmista, takže zkušenosti s PocketPC budou asi chybět. Doporučoval bych spíš fórum na http://www.ce4you.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: st 27. září, 2006 11:40    Předmět: Citovat

Nevite nahodou nekdo, v jakem pomeru je rozdeleni G plosky u TX pro psani ceskych znaku s Locale? (Nejaky obrazek by nebyl od veci)

Dekuji
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 27. září, 2006 12:15    Předmět: Citovat

To nevím, ale subjektivně bych řekl, že asi stejná jako např. u TT3.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: st 27. září, 2006 12:28    Předmět: Citovat

No, asi jsem zustal nepochopen, jde mi to, ze u T5 se pry plocha pro diakritiku chova barevne jinak, no a me by zajimalo, kolik milimetru cele G plochy a kde, je urceno pro diakritiku. T3 jsem nikdy nemel.
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: st 27. září, 2006 12:31    Předmět: Citovat

Podívej se na čtvrtou stránku Graffiti Help (tap na plošku a vyjet nahoru), tam je to nakreslený.
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 27. září, 2006 12:35    Předmět: Citovat

lemik napsal:
No, asi jsem zustal nepochopen, jde mi to, ze u T5 se pry plocha pro diakritiku chova barevne jinak, no a me by zajimalo, kolik milimetru cele G plochy a kde, je urceno pro diakritiku. T3 jsem nikdy nemel.


Pochopil jsem tě dobře. Problém je, že u TX/T5 to neni barevně řešený nijak, takže prostě píšeš "někam vpravo nahoru", ale je to asi tak nějak na stejno jako u starších palmů, kde to bylo barevně odlišený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Lokalizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412