Fórum - Zobrazit téma - ceska lokalizac - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

ceska lokalizac
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Lokalizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čt 03. srpen, 2006 13:47    Předmět: Citovat

lemik napsal:

Zkus Graffiti1999.prc od Dmitryho, hodne mi to na TXku zrychlilo zadavani textu.

No Grafitti 1999 se trochu bojim, kdesi se psalo ze to neni zrovna moc stabilni a snad to TXko nekomu hodilo do hardresetu (ne li cyklickeho, uz si nepamatuju), tak nemam odvahu Vysmátý
Ale jede s tim Grafitti 1999 cestina? (na Locale?) tam se zadava jak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 03. srpen, 2006 14:16    Předmět: Citovat

lemik napsal:
petr napsal:


Locale podporuje přepínání kodování? za chodu? jak? mám poslední verzi, aspoň myslím (velkou beta), a na nic takového jsem nenarazil, kde a jak? Občas se to hodí.


Ja psal o PiLoc. Local neumi prpinat


Tak teprve po třetí: Locale UMÍ přepínat kódování a to pomocí utility Encodeswitch! Nápad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: čt 03. srpen, 2006 14:20    Předmět: Citovat

Badel napsal:
lemik napsal:
petr napsal:


Locale podporuje přepínání kodování? za chodu? jak? mám poslední verzi, aspoň myslím (velkou beta), a na nic takového jsem nenarazil, kde a jak? Občas se to hodí.


Ja psal o PiLoc. Local neumi prpinat


Tak teprve po třetí: Locale UMÍ přepínat kódování a to pomocí utility Encodeswitch! Nápad


Na TX?[/b]
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
VDC
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: čt 03. srpen, 2006 14:21    Předmět: Citovat

lemik napsal:
Nechci aby to tady byl flame tak koncim. Bomba Bomba Bomba Bomba Bomba Bomba


Jestli si z mého projevu získal dojem, že se schyluje k flejmu, tak to je mi líto, tak jsem to fakt nemyslel Pobavený To že Locale nejde vyzkoušet považuju za největší slabinu tohohle programu. Zase na druhou stranu, lze firmu Redgrep pochopit, protože kdyby to existovalo jako demo, tak to spousta lidí nekupuje,ale krade Nešťastný Jen jako příklad ti mohu říct, že třeba PAjDA prodal v týhle republice všeho všudy 4 licence na Pajdax a já už ho viděl na rozhodně na více strojích, než je tohle množství Mrkající Jinak jestli se někdo rozhoduje o koupi lokalizace za cca 500 korun, tak je takováhle diskuse poměrně dost přínosná, hlavně pro úplného začátečníka, jakým zakladatelka tohohle vlákna zdá se je Machr
_________________
PAjDA.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt 03. srpen, 2006 14:27    Předmět: Citovat

Opravdu, absence DEMO Locale je pro řadu uživatelů rozhodující, protože se bojí zajíce v pytli. Stačil by mi klidně týden funkční verze a klidně s tím že bych se u nich zaregistroval a dal tam svoje jméno a oni by mi k tomu přidělili číslo (takže bych to nemohl upirátit). Ale student se rozhodne jestli si vyzkouší než koupí a nebo jestli rovnou koupí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 03. srpen, 2006 14:27    Předmět: Citovat

lemik napsal:
Badel napsal:
lemik napsal:
petr napsal:


Locale podporuje přepínání kodování? za chodu? jak? mám poslední verzi, aspoň myslím (velkou beta), a na nic takového jsem nenarazil, kde a jak? Občas se to hodí.


Ja psal o PiLoc. Local neumi prpinat


Tak teprve po třetí: Locale UMÍ přepínat kódování a to pomocí utility Encodeswitch! Nápad


Na TX?[/b]


Chápal jsem to jako obecnou diskuzi o Locale, co se týče TX, tak tahle verze Encodeswitch sice neobsahuje, ale nevím, nezkoušel jsem ji doinstalovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: čt 03. srpen, 2006 14:47    Předmět: Citovat

VDC napsal:
lemik napsal:
Nechci aby to tady byl flame tak koncim. Bomba Bomba Bomba Bomba Bomba Bomba


....Zase na druhou stranu, lze firmu Redgrep pochopit, protože kdyby to existovalo jako demo, tak to spousta lidí nekupuje,ale krade Nešťastný Jen jako příklad ti mohu říct, že třeba PAjDA prodal v týhle republice všeho všudy 4 licence na Pajdax a já už ho viděl na rozhodně na více strojích, než je tohle množství ....


No, ja to nechapu. Penreader to umoznuje. V cem je problem? 14 denni verze a neni co resit. Stejne, kolik lidi si Locale koupi? Taky si nekoupis auto, ktere si nemuzes vyzkouset protoze prodejce ma strach, abys mu ho neukradl.

IMHO Redgrep zije z toho, ze se Locale pribaluje k novym palmum.
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
VDC
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: čt 03. srpen, 2006 14:59    Předmět: Citovat

Ale jo, dyť to říkám, že to není dobře, v tomhle ti dávám absolutně zapravdu Machr Dimitry má taky ošetřeny svoje programy tak, že ti pošle reg kód vygenerovanej jenom na konkrétní číslo programu, kterej sis stáhnul, tak to určitě nějak ošetřit jde, ale já nejsem cracker, tak se v tom fakt nevyznám. Jenomže Redgrep je živ jenom z tohohle malýho trhu, takže určitě počítá každou prodanou licenci.

To že dávaj Locale k novejm palmům je zřejmě lepší cenou pro dovozce,
protože třeba k novejm TT3 dávávali Piloc Mrkající
_________________
PAjDA.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: čt 03. srpen, 2006 15:11    Předmět: Citovat

Badel napsal:


Chápal jsem to jako obecnou diskuzi o Locale, co se týče TX, tak tahle verze Encodeswitch sice neobsahuje, ale nevím, nezkoušel jsem ji doinstalovat.


To sice ano, ale... Kdyz obecne, tak obecne. Prepinani kodovani funguje na vsem, cili obecne...

Mam ctvrty palm a z toho jsem mel 3 PiLoc a jednou GNU. S GNU od Redgrepu problemy nebyly jinak vzdy PiLoc.

Problemy nemam. Palm resetuji tak jednou tydne
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ja_ja
nováček
nováček


Registrace: 2.8. 2006
Příspěvky: 18
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: čt 03. srpen, 2006 20:00    Předmět: Citovat

lemik napsal:
No, ja doporucuji PiLoc. Hadam, ze plne lokalizovat system nepotrebujes a ze Ti staci pouze vkladani a cteni ceskych znaku. Locale se neda vyzkouset, Piloc ano. PiLoc je sice trosicku drazsi, ale ma vychytanejsi zadavani ceskych znaku. Navic dovoluje prepinani kodovani za chodu, coz je fajn, kdyz jsou treba webovky v ISO a clovek normalne pouziva WIN. Ja jsem sice dostal Locale k palmu, ale uz ani nevim kde mam registraci. Ja ho na TXku pouzivam jiz pul roku a resety mi nedela.

Pro prohlizeni PDF je treba PalmPDF, ktery stahnes i na techto strankach nebo http://www.metaviewsoft.de/en/Software/PalmOS/Freeware/PalmPDF/index.html

Pokud chces neco odinstalovat tak jsou v zasade 2 (de facto 1) moznosti. Aplikaci smazes. Bud pres v zakladnim launcheru kliknes v levem hornim rohu na zalozku a vyberes DELETE nebo pouzijes nejaky filemanager, treba FileZ. U souborovych manazeru je treba hlidat, kolik souboru ten program vlastne mel. Pokud jsi z Prahyyy, tak si muzeme sednout nekam na kafe a ja vsechno ukazu Radostný


koukam ze jsem svym laickym dotazem rozpoutala peknou debatu. tak ja mam dalsi. Smutný
1. pravda pocestovat cely system nepotrebuju. stahla jsem si PiLoc, zatim demo- dle info plne funkcni verzi, nez si koupim nejakou tu registraci ale problem s pdf mam furt Smutný na palmu mam Adobe Reader for palm OS a stejne text v pdf a i v doc - coz je jasne ze documets to go - ale problem s CZ je furt Smutný je to lokalizaci nebo programem ?

2. je PalmPDF lepsi nebo je to stejny soft ? a kde ho sezenu ? dik

3. Ten FileZ najdu nekde na netu, predpokaldam ? no ja mazani uz nasla ale rikla jsem si po zkusenosti s PC ze vzdycky je tam toho vic nez jen ten halvni rpogram.....a ze ono se to neda jen tak poznat..teda pro me ne Rozpačitý tak jestli ten FileZ umi odinstalovat "komplet" cely soft i s tim co se tam instaluje jako jsou knihovny a tak.....no ja se v Palm nevyznam tak mozna rikam hlouposti Stydící se

4. Local ma nejaky problemy s fonty a tim ze importovany doc a pdf nejsou cesky ? pravda je ze nevyhodou je ze se neda vyzkouset Rozpačitý tak se ptam....dííík Vysmátý Mrkající


PS. a co takhle fonty a palm Mrkající ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ja_ja
nováček
nováček


Registrace: 2.8. 2006
Příspěvky: 18
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: čt 03. srpen, 2006 20:04    Předmět: Citovat

ten halvni rpogram.....a ze ono se to neda jen tak poznat..teda pro me ne Rozpačitý tak jestli ten FileZ umi odinstalovat "komplet" cely soft i s tim co se tam instaluje jako jsou h*** a tak.....no ja se v Palm nevyznam tak mozna rikam hlouposti Stydící se


melo tam byt knihovny Vysmátý a asi me tam nekde vypadlo nejaky to pismenko Stydící se Vysmátý takze zadny h**** Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ja_ja
nováček
nováček


Registrace: 2.8. 2006
Příspěvky: 18
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: čt 03. srpen, 2006 20:15    Předmět: Citovat

ja_ja napsal:
ten halvni rpogram.....a ze ono se to neda jen tak poznat..teda pro me ne Rozpačitý tak jestli ten FileZ umi odinstalovat "komplet" cely soft i s tim co se tam instaluje jako jsou h*** a tak.....no ja se v Palm nevyznam tak mozna rikam hlouposti Stydící se


melo tam byt h*** Vysmátý a asi me tam nekde vypadlo nejaky to pismenko Stydící se Vysmátý takze zadny h**** Vysmátý


oki ja to vzdavam Pochybující ´proste misti tech *** je data library ufff Radostný

je to prvni palm co ma v ruce

zasla bych na kafco ale prece jen do prahy z brna moc casto nejzdim Smutný ale ukazat bych si to nechala rada je to lepsi nez 1000 info na diskuzi .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 03. srpen, 2006 21:40    Předmět: Citovat

Ufff. Tak zkusim jen heslovite odpovedet na ty 4 dotazy:

1) V DXTG budou problemy s diakritikou asi vzdycky. Doporucuji RepliGo. Je to sice placeny, ale bude po potizich.

2) PalmPDF je 1000x lepsi, ten program od Adobe zahodit a nikdy neinstalovat, je to jen smetí v palmu a to doslova! Ke stažení zde: http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownloaddetails&lid=968

3) Na skutecnou deinstalaci doporuci spis aplikaci tohoto typu: http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownloaddetails&lid=593

4) Fonty to je uplne jina otazka - nejlepsi je to resit pomoci Fonts4OS5: http://www.palmgear.com/index.cfm?fuseaction=software.showsoftware&PartnerREF=&siteid=1&prodID=52925
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ja_ja
nováček
nováček


Registrace: 2.8. 2006
Příspěvky: 18
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: čt 03. srpen, 2006 23:21    Předmět: Citovat

lemik napsal:
No, ja doporucuji PiLoc. Hadam, ze plne lokalizovat system nepotrebujes a ze Ti staci pouze vkladani a cteni ceskych znaku. Locale se neda vyzkouset, Piloc ano. PiLoc je sice trosicku drazsi, ale ma vychytanejsi zadavani ceskych znaku. Navic dovoluje prepinani kodovani za chodu, coz je fajn, kdyz jsou treba webovky v ISO a clovek normalne pouziva WIN. Ja jsem sice dostal Locale k palmu, ale uz ani nevim kde mam registraci. Ja ho na TXku pouzivam jiz pul roku a resety mi nedela.


ale mam PROBLEM! v doc. to go me stejne nejde cestina Smutný klavesnice s cz znaky tam je. pres graff jsem to jeste nezkousela ale kdyz tukam na klavesnici cz znaky tak to v doc stejne pise obrazky atd Smutný co s ti ? cetla jsem ze je potreba tam krome zakl. programu stahnout jeste nejaky soubor ale ten jsem nenasla....muzes me to objasnit jak to je ? Rozpačitý dik

PS. FileZ ----- je SKVELY!!
PPS. PalmPDF ---- krome toho ze se to hur cte tak vse je cesky coz je super....takze FAJN .

neni problem cestini v doc. to go a spol. ve fontech ??? Otázka Otázka Šokovaný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PETR123
nováček
nováček


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt 03. srpen, 2006 23:35    Předmět: Citovat

lemik napsal:
VDC napsal:
lemik napsal:
No, ja doporucuji PiLoc....


...

Netvrdím že Redgrep je ve všech ohledech lepší než Piloc, ale rozhodně má Redgrep méně kolizí s ostatními programy než Piloc.


Ja nemam s PiLoc na TX zadne problemy... Nerikam ze je nejlepsi, ale da se vyzkouset, coz Locale neumoznuje. Dalsi vec, ktera je pro me moc moc dulezita je prepinani kodovani. Nechci aby to tady byl flame tak koncim. Bomba Bomba Bomba Bomba Bomba Bomba Me proste Localew nevyhovoval, tak jsem si koupil PiLoc. Hau, domluvil jsme.


Já mám bohužel na TX s PiLoc problém, že po několika hodinách používání přestane fungovat IrDa. Bez PiLoc tento problém mizí. Už jsem vyzkoušel vše možné, ale jediné řešení jsem našel Locale, i když se musím smířit s tím, že zase některé znaky pomocí graffiti s Locale nikdy nenapíšu ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 03. srpen, 2006 23:36    Předmět: Citovat

Jak řikám, DXTG bude mít problémy s diakritikou vždy, proto doporučuji raději RepliGo. Určitým řešením by měli být tyto fonty, ale myslím, že u nových verzí to stejně moc nepomáhá, navíc to vyžaduje jen PiLoc: http://shop.palmhelp.cz/detail.php?kod=BBS_Par_0061
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: pá 04. srpen, 2006 0:04    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Jak řikám, DXTG bude mít problémy s diakritikou vždy, proto doporučuji raději RepliGo. Určitým řešením by měli být tyto fonty, ale myslím, že u nových verzí to stejně moc nepomáhá, navíc to vyžaduje jen PiLoc: http://shop.palmhelp.cz/detail.php?kod=BBS_Par_0061


Jen tak nahodou, neni RepliGo jen viewer? Jen tak na okraj?
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: pá 04. srpen, 2006 0:12    Předmět: Citovat

ja_ja napsal:
.... ale mam PROBLEM! v doc. to go me stejne nejde cestina Smutný klavesnice s cz znaky tam je. pres graff jsem to jeste nezkousela ale kdyz tukam na klavesnici cz znaky tak to v doc stejne pise obrazky atd Smutný co s ti ? cetla jsem ze je potreba tam krome zakl. programu stahnout jeste nejaky soubor ale ten jsem nenasla....


No, sice to kresli obrazky, ale kdyz ten doc pak nekomu posles na PC, tak vidi ceske znaky..
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: pá 04. srpen, 2006 0:17    Předmět: Citovat

PETR123 napsal:

Já mám bohužel na TX s PiLoc problém, že po několika hodinách používání přestane fungovat IrDa. Bez PiLoc tento problém mizí. Už jsem vyzkoušel vše možné, ale jediné řešení jsem našel Locale, i když se musím smířit s tím, že zase některé znaky pomocí graffiti s Locale nikdy nenapíšu ...


No, ja zase IrDu moc nevyuziju. Kdyz ji potrebuji, tak funguje. Sem tam s ni syncuju, ale opravdu jen obcas..
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ja_ja
nováček
nováček


Registrace: 2.8. 2006
Příspěvky: 18
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: pá 04. srpen, 2006 0:18    Předmět: Citovat

lemik napsal:
Badel napsal:
Jak řikám, DXTG bude mít problémy s diakritikou vždy, proto doporučuji raději RepliGo. Určitým řešením by měli být tyto fonty, ale myslím, že u nových verzí to stejně moc nepomáhá, navíc to vyžaduje jen PiLoc: http://shop.palmhelp.cz/detail.php?kod=BBS_Par_0061


Jen tak nahodou, neni RepliGo jen viewer? Jen tak na okraj?


jo je to jen viewer. takze taky nic. protoze ja spis potrebuju texty psat a taky obcas i cesky...jako ze vyuziti casu na max. Radostný u poznamek to nevadi ale u doc. co pak preposilam vzajemne mezi palm a pc uz dost vadi ze to neni cesky.

otazka :Fonts4OS5 3.30 to jako ze to ma i cesky fonty ? jak jsem pochopila je to spis pro eng atd. jazyky bez diakritiky..... nejak jsem to asi nepochopila Rozpačitý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Lokalizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412